Problem z anteną

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
stanislawski
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: wt wrz 12, 2006 22:57

Problem z anteną

Post autor: stanislawski » sob cze 02, 2007 18:53

Może ktoś z forumowiczów jest zorientowany czy oryginalna antena w Golfie IV ( z tyłu dachu) ma jakoś doprowadzone zasilanie. W stopce jest układ elektroniczny, a "fachowcy" stwierdzają, że żadnego zasilania tam nie ma, bo nie może być, antena ma jedynie jeden cienki kabelek współśrodkowy i po założeniu było nie było, porządnego Panasonic'a odbiór na UKF'
;ie jest fatalny a na AM wręcz nie możliwy! A po włożeniu zwykłego drutu do gniazda anteny radia Warszawa pierwsza na 225kHz idzie jak burza! Czy faktycznie nie ma być żadnego zasilania (żadnych dodatkowych kabelków nie ma!), próba podłączenia zasilania poprzez dławik do wyjścia antenowego w radiu też niewiele dała, bo odbiór wręcz się nie poprawił, a nawet lrciutko pogorszył!
Ostatnio zmieniony sob cze 02, 2007 22:13 przez stanislawski, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » sob cze 02, 2007 19:12

Antena którą Ty masz jest to typowa antena pod oryginalne radio. Pod każde inne potrzebny jest separator antenowy.



Awatar użytkownika
marcin999
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 12:40
Lokalizacja: LJA/LU

Post autor: marcin999 » sob cze 02, 2007 19:29

Jak masz inne radio niz oryginalne musisz założyc separator do vw, bo wzmacniacz masz w antenie, ale musisz go zasilic od tego wlasnie jest separator. Jak to zrobisz to bedzie bardzo ladnie sciagalo.


SPRZEDAM: Przełącznik zespolony kierunków i wycieraczek wersja z kompem golf IV
Pompa wody prawie nowa silnik AHF (ALH,ASV,AGR)

Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » sob cze 02, 2007 19:38

kiss pisze:Antena którą Ty masz jest to typowa antena pod oryginalne radio. Pod każde inne potrzebny jest separator antenowy.

Ten separator dodatkowo zasilasz , jeżeji go nie było w aucie moąesz kupić np. taki

http://allegro.pl/item198970274_separat ... cowka.html
http://allegro.pl/item199285404_separat ... seat_.html



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » sob cze 02, 2007 20:50

stanislawski pisze:Czy faktycznie nie ma być żadnego zasilania (żadnych dodatkowych kabelków nie ma!),
Zasilanie jest, ale dodatkowych kabli nie ma. Plus idzie przez srodkowa zyle przewodu antenowego.
Tak jak koledzy pisza, ori radia podaja plus w wewnatrz na gniazdo w innych trzeba odseparowac plus od ekranu i podac go na srodkowa zyle...

Separator podlacz pod pin nr 5 (zasilanie anteny automatycznej). Wtedy wzmacniacz, poprzez separator bedzie zasilany tylko (kiedy trzeba) kiedy radio bedzie wlaczone.


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

Awatar użytkownika
Maćko1979
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: pn gru 19, 2005 21:06
Lokalizacja: Dębe Wielkie
Kontakt:

Post autor: Maćko1979 » ndz cze 03, 2007 10:28

Witajcie koledzy, stanislawski, sprawdź jeszcze czy masz masę na antenie ja nie mam żadnych separatorów radio nie oryginalne pioneer i wszystko smiga jak sie patrzy żadnych napięć na antenę nie mam podanych. Ja miałem taki sam problem w POLO okazało się że we wtyku antenowym przy radiu urwał się kabelek i nie było masy po zrobieniu jak ręką odjął.


Diagnoza autek z rodziny VW (również Ford GALAXY) i gniazdem OBD (na razie tylko) również z CAN!!!!! Warszawa i okolice. Po informacje zapraszam na PW.

Golfika już nie ma została POLÓWECZKA.

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » ndz cze 03, 2007 11:35

m_maryszczak, juz w Mk3 antena dachowa miala wzmacniacz zasilany przewodem antenowym. Bez separatora wzmacniacz jest nie zasilany przez co jest gorzej jakby go w ogole nie bylo...
Jesli na jakims obszarze jest duzo mocnych sygnalow stacji to bedzie ok, w innych przypadkach odbior jest kiepski.

Przykladowo u mnie: Antena ori dachowa bez separatora automatycznie lapie tylko lokalna stacje i radio ojca dyrektora :P


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

Awatar użytkownika
kovens
Lord GTI
Posty: 1279
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:26
Lokalizacja: Aschaffenburg

Post autor: kovens » ndz cze 03, 2007 15:17

marcin999 pisze:Jak masz inne radio niz oryginalne musisz założyc separator do vw, bo wzmacniacz masz w antenie, ale musisz go zasilic od tego wlasnie jest separator. Jak to zrobisz to bedzie bardzo ladnie sciagalo.
Tak właśnie zrobiłem jak wstawiłem do swojego SONY i śmiga jak ta lala.

Kolega ma rację.



Eterboj
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: sob mar 03, 2007 01:48
Lokalizacja: Polska

Post autor: Eterboj » ndz cze 03, 2007 16:51

Mam podobny problem. Radio sony cdx s22. Radio niby gra ale są szumy i nie slychac typowego efektu "stereo". Po odkreceniu anteny na dachu jakosc nieznacznie ulega pogorszeniu:) W moim przekonaniu powinna byc kolosalna roznica. Czy ten separator pomoże? Jak go dokładnie podłączyć? Trzeba wyjmowac radio? Jestem totalnym laikiem.
Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi z gory:)



Awatar użytkownika
Maćko1979
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: pn gru 19, 2005 21:06
Lokalizacja: Dębe Wielkie
Kontakt:

Post autor: Maćko1979 » ndz cze 03, 2007 18:31

inek01, no widzisz a u mnie łapie wszystko jak leci lokalne nawet 150 km od warszawy sam sie zdziwiłem sam montowałem to radio i nie ma na kablu antenowym separatora. Chyba że jest on zamontowany już w radiu i wtedy inna bajka. Co do separatora to się zgadzam kolega w skodzie też musiał go założyć bo bez niego ani rusz a u mnie jakieś dziwne chocki klocki z tego wniosek...


Diagnoza autek z rodziny VW (również Ford GALAXY) i gniazdem OBD (na razie tylko) również z CAN!!!!! Warszawa i okolice. Po informacje zapraszam na PW.

Golfika już nie ma została POLÓWECZKA.

Awatar użytkownika
abpel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 243
Rejestracja: sob kwie 14, 2007 20:37
Lokalizacja: OPOLE
Kontakt:

Post autor: abpel » ndz cze 03, 2007 19:57

a ja siempodlacze pod watek....
mam mk3 kombi antena w lewym błotniku radio orginalne beta jakosc odbioru jest kiepska (nawet przy maks rozłozonej antenie) wyciagnąłem radio i okazało sie ze mam 2 kable antenowe (1 chyba orginalny zakonczony okrąła wtyczka a drugi zakonczony płaskim bolcem z przejsciowka okragla do podłaczenia radia) dodam ze jak i na jednym i na drugim odbior jest kiepski dla porownania w poprzednim aucie miałem radio vw alfa i na zwykłym drucie odbierało o niebo lepiej.....


[size=100][color=red][b]You´ll Never Walk Alone[/b][/color][/size]

Awatar użytkownika
stanislawski
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: wt wrz 12, 2006 22:57

Post autor: stanislawski » ndz cze 03, 2007 20:34

Problem mój jest głównie w tym, że nigdy nie miałem w oryginale radia w tym samochodzie (VW Alfa czy jakoś tak!) więc nie mogę stwierdzić, czy jakieś tam napięcie na przewodzie antenowym nie wychodzi! Ale z tego co widzę to powinno, bez powodu w stopce anteny jest cały układ elektroniczny. Mam zamiar kupić nową antenę i widzę, że te podobno oryginalne anteny oprócz typowego kabelka z szybkozłączką współosiową mają dodatkowy kabelek zasilający. Ciekawe tylko jakie napięcie wychodzi na gniazdo antenowe radia (jeśli kablem antenowym jest zasilana antena?)
Ale dzięki za aktualne porady, o wynikach poinformuję, bo w kilka następnych dni sprawę definitywnie wyjaśnię...
Pozrowienia
Jerzy - Kraków



greg

Post autor: greg » ndz cze 03, 2007 20:40

no to teraz ja zadam pytanie - antena orginalna w aucie - do czego jesty ten drugi kabel i do czego ten cienki czerwowno/czarny? Obrazek



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » ndz cze 03, 2007 20:42

stanislawski pisze:Ciekawe tylko jakie napięcie wychodzi na gniazdo antenowe radia (jeśli kablem antenowym jest zasilana antena?)
A niby jakie ma wychodzic ? 12V oczywiscie :bajer:
stanislawski pisze:Mam zamiar kupić nową antenę i widzę, że te podobno oryginalne anteny oprócz typowego kabelka z szybkozłączką współosiową mają dodatkowy kabelek zasilający.
Przeciez wszyscy pisza ze ori anteny nie maja dodatkowego kabla :panna:


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 531 gości