Czy mozna zalozyc nadpeknieta sprezyne?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
arielo87
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: śr mar 28, 2007 16:01
Lokalizacja: Iwięcino/Koszalin
Kontakt:

Czy mozna zalozyc nadpeknieta sprezyne?

Post autor: arielo87 » ndz cze 03, 2007 15:04

Witam. Jestem tu nowy ale na pewno dobrze trafilem :-)
Mam maly problem, mianowicie kupilem na allegro kompletny zawias od GTI Rabbit z USA i zamierzam go zalozyc do nieco ospojlerowanego mk1 1.6D. Chcem tak zrobic zeby autko bylo twardsze i zebym nie pourywał nadkoli na jakiejs dziurze o ktora nietrudno. Problem polega na tym, ze na jedna sprezyna ma pekniete pol zwoja przy kielichu, a ja na razie nie chcem pakowac w niego zbyt duzo kasy bo jej po prostu nie mam..... Jak bardzo ryzykowna jest taka jazda? Nie mam zbyt duzego doswiadczenia w kwestii samochodow, dlatego po prostu pytam.

Pozdrawiam
Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz cze 03, 2007 15:07 przez arielo87, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » ndz cze 03, 2007 15:13

będzie chrupało i strzelało , a skoro już jest pęknięty kawałek to za chwile moze pęknąć więcej , koszt niewielki a będziesz jeżdził spokojnie



Awatar użytkownika
MaRcIN-R
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: czw maja 24, 2007 23:11
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MaRcIN-R » ndz cze 03, 2007 15:27

lepiej wymień spręrzyny na urzywane a puźniej jak będziesz miał kase to załorzysz coś innego :bajer: ja kiedyś przez przypadek zaówarzyłem ze jest peknięta spręrzyna bo autkobyło lekko pochylone
wymień bo na zawieczeniu niewarto oszczedzać zdrowie jest najwarzniejsze
koszt takich spręrzyn to 50-100zl
pozdrawiam



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » ndz cze 03, 2007 15:31

MaRcIN-R pisze:lepiej wymień spręrzyny na urzywane a puźniej jak będziesz miał kase to załorzysz coś innego :bajer:
dokładnie szkoda ryzykować ktowie co sie moze z nią pozniej stać !!!!
Nie zakładaj uszkodzonej :)



greg

Post autor: greg » ndz cze 03, 2007 17:11

a prezerwatywę też byś pęlniętą założył? Pęknięta to poleci i co dalej? Jak w krytyczmym momencie to możesz nawet aniołków od nas pozdrowić



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz cze 03, 2007 17:15

Jeśli ten MK1 na fotce to Twój to nie waż się go psuć złamaną spręzyną :) . Jeśli jest tak porządnie zrobiony jak się wydaje na zdjęciu to masz rarytasik.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
sebastian
www.vwdolnyslask.pl
www.vwdolnyslask.pl
Posty: 346
Rejestracja: pn sie 14, 2006 22:00
Lokalizacja: Bielawa
Kontakt:

Post autor: sebastian » ndz cze 03, 2007 17:25

Sory za OT ale pierwszy raz widze jedynke 5d. Piękny jest :bigok: :bajer:



Awatar użytkownika
arielo87
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: śr mar 28, 2007 16:01
Lokalizacja: Iwięcino/Koszalin
Kontakt:

Post autor: arielo87 » ndz cze 03, 2007 17:59

Dzieki wam all! :okej:
Doprowadzenie mojego golfika do takiego stanu trwało prawie poltora roku, wiec efekt musial byc :bajer:

W takim a nie innym razie jestem zmuszony do poszukiwań sprezyn.... 150zł za kompletne zawieszenie z GTI Rabbit to duzo? Cholera nie wiem czy oplaca sie kupowac sprezyny czy po prostu odesłać zawias spowrotem. Amorki sa podobno po regeneracji.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz cze 03, 2007 18:09

A napisz coś więcej, czemu chesz kupować całe zawieszenie, na czymś ten golf widać stoi, i sprężyny chyba dobre, to może tylko amorki nowe?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
arielo87
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: śr mar 28, 2007 16:01
Lokalizacja: Iwięcino/Koszalin
Kontakt:

Post autor: arielo87 » ndz cze 03, 2007 18:27

Paweł Marek pisze:A napisz coś więcej, czemu chesz kupować całe zawieszenie, na czymś ten golf widać stoi, i sprężyny chyba dobre, to może tylko amorki nowe?
Tak jak pisałem wczesniej - kapitalny remont. Chcem go troche utwardzic zeby nadkoli niepourywac (poszerzane) jak sie przepadkiem trafi na wieksza dziure. a od GTI jest twardsze i ciagle dosc wysokie, na czym mi zależy.

Teraz stoi na standardowych sprężynach i amorach, ale buja nim niesamowicie. Dwie osoby z tyłu i troche niebezpiecznie siedzi, a tego nie mogłem tak zostawic. Teraz widac wyrazna roznice. Został mi jeszcze przód.Przy okazji wymieniłem wszystkie gumy, tuleje i końcówki jakie udało mi sie znaleźć. Moze na czas poszukiwań załoze standardowe sprezyny....



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 314 gości