Woda pod wykladzina kierowcy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Doberman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr sty 31, 2007 16:47
Lokalizacja: GDANSK

Woda pod wykladzina kierowcy

Post autor: Doberman » ndz lut 04, 2007 20:14

witam wszystkich
Jestem nowym uzytkownikiem forum vw golf.
Mam pewien znaczny klopot z woda ktora dostaje sie do wnetrza mojego golfa
Nie wiem co moge juz z tym zrobic bo z tego co przeczytalem na forum nikt w czworce takiego problemu nie poruszal.

Mam golfa IV (wersja 3 drzwiowa) i mam klopot z woda pod dywanikiem ze strony kierowcy. Woda dostaje sie na uszczelke znajdujaca sie na progu wokol otworu drzwi.
W uszczelce znajduje sie na calym jej dolnym odcinku przy progu wneka w ktora wchodzi krawedz plastikowa listwy progowej. W tym wlasnie miejscu gromadzi sie woda ktora nastepnie podcieka do wewnatrz i trafia w rezultacie miedzy wygluszenie a plyte podlogowa.
Dzieje sie to wszytko na postoju gdy auto sie nie porusza. Deszcz pada cala noc i rano we wnece gdzie jest wcisnieta krawedz progu jest woda no i to co sie oczywiscie przedostalo jest wewnatrz auta czyli pod wykladzina.
Z tego co juz czytalem na forum osoby majace z takim czyms klopot posiadaja golfy 2 lub 3 a w nich jest folia na drzwiach ktora po uszkodzeniu podczas jakis modyfikacjach kiedy zostala uszkodzona puszcza wode do srodka.
Niestety w czworce jest blacha zamiast plata przyklejonej foli do drzwi.
Sprawdzilem juz obie uszczelki wokol drzwi, sa cale, nie naruszone. Kazda z nich zalozona identycznie zarowno po stronie suchej jak i tej co cieknie woda. Cieknie tylko strona kierowcy od pasazera sucho.
Golf nie ma szyberdachu, drzwi maja te same szczeliny po obu stronach i sa spasowane identycznie. Cieknie jak auto stoi. Sprawdzalem to wielokrotnie. Wycieralem wszytko do sucha i kiedy deszcz padal przez noc dopiero robi sie mokro. Co ciekawe gdy lalem woda te strone auta wezem za dnia by ustalic ktoredy woda sie przedostaje to niczego nie udalo mi sie ustalic. Najwyrazniej woda musi leciec dluzej niz kilkadziesiat minut.
Sprawdzilem juz czy uszczelki sa cale, obie sa ok, sprawdzilem czy nie maja pozapychanych otworow tez wszytko ok. Drozne sa rowniez otwory odprowadzajace w drzwiach oraz nie sa w zaden sposob pozapychane usczelki i rynienki w dachu auta.
Przednia szyba nie puszcza wody zostala wycieta i ponownie wklejona. Od strony przedniej tez nic nie cieknie gdyz zostal zciagniety caly kokpit i auto bylo polewane woda - tamtedy absolutnie nic sie nie przedostaje zadna droga ani zadnymi przejsciami kabli do wnetrza kabiny.Sprawdzalem tez jak trzyma uszczelka do drzwi tzn posmarowalem ja cienka warstwa kremu i zamknalem drzwi po ich otwarciu wszedzie sie odbil wiec wkazuje to ze uszcelka dociska.
Dla sprecyzowania dolacze zdjecia ktore ilustruja miejsce gdzie zbiera sie woda.
Jesli ktos mialby dla mnie sugestie co moge jeszce sprawdzic chetnie sie ja poznam.
Dziekuje i pzdr
Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz maja 13, 2007 13:20 przez Doberman, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Porter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: sob sty 13, 2007 20:28
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Porter » ndz lut 04, 2007 20:35

Na 100% założ poprawnie plastki progowe bo one żle układają uszczelkę

[ Dodano: 04 Lut 2007 19:43 ]
Tu Ci zaznaczam błąd gdzie musisz poprawaić
Obrazek



Doberman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr sty 31, 2007 16:47
Lokalizacja: GDANSK

Post autor: Doberman » ndz lut 04, 2007 20:44

Porter pisze:Na 100% założ poprawnie plastki progowe bo one żle układają uszczelkę


Prog plastikowy jest z jednej strony wciskany w uszczelke zas od spodu ma spinki ktore wchodza co kilka cm we wneki w blache progu. niczego nie brakuje wszystko dobrze powciskane tak jak po stronie drugiej ktora jest sucha. wszystko jest zlozone tak jak powino. nie sugeruj sie za bardzo zdjeciem bo na nim specjalnie to rozchylam zeby bylo widac stojaca we wnece wode.



Awatar użytkownika
Porter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: sob sty 13, 2007 20:28
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Porter » ndz lut 04, 2007 20:57

No tak tylko zaznaczyłem Ci kółeczkiem że obie części progu krzywo przylegają do siebie.
I to jest ta przyczyna,bo uszczelka żle dolega do plastiku i puszcza wodę.Miałem niedawno mk4 i był ten sam problem ponieważ auto było puknięte i miało składane progi i później poskładałem sam i wszystko było ok.
Być może w Twoim przypadku jest inaczej ale spójrz na zdjęcie z zaznaczonym miejscem progów plastikowych.



Doberman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr sty 31, 2007 16:47
Lokalizacja: GDANSK

Post autor: Doberman » ndz lut 04, 2007 21:25

Porter pisze:No tak tylko zaznaczyłem Ci kółeczkiem że obie części progu krzywo przylegają do siebie.
I to jest ta przyczyna,bo uszczelka żle dolega do plastiku i puszcza wodę.Miałem niedawno mk4 i był ten sam problem ponieważ auto było puknięte i miało składane progi i później poskładałem sam i wszystko było ok.
Być może w Twoim przypadku jest inaczej ale spójrz na zdjęcie z zaznaczonym miejscem progów plastikowych.

zdjecie ktore zamiescilem jest zrobione okolo tygodnia temu. jest calkowicie pogladowym zdjeciem ktore ma przedstawic jedynie miejsce gdzie zbiera sie woda a nie czy mam dobrze czy zle zlozony prog. po tych zdjeciach wszytko montowalem jeszce raz tzn. wyciagnalem uszczelke z progu, sprawdzalem rant na ktorym jest osadzona usczelka i wszytko zlozylem ponownie. ŁĄCZNIE Z WYPROSTOWANIEM TEGO LEKKO ZAGIETEGO FRAGMENTU KTORY I TAK PRZED DEMONTAZEM BYL PROSTY A WODA CIEKLA. Prosze o nie sugerowanie sie tym zdjeciem a jedynie problemem ktory z niego wynika. dzieki



Awatar użytkownika
Psinka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: śr mar 15, 2006 03:30
Lokalizacja: Leszno/Basingstoke
Kontakt:

Post autor: Psinka » pt maja 11, 2007 19:30

Hej i jak rozwiazales ten swoj problem ? Bo ja wlasnie zauwazylem ze po dzisiejszym deszczu tez mi sie tam woda zebrala tyle ze od strony pasazera i nie wiem jak temu zapobiec bo niby nie ma skad ta woda tam sie zbierac



GHOST197
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt lip 14, 2006 01:44
Lokalizacja: Śląsk , Podbeskidzie

Post autor: GHOST197 » sob cze 02, 2007 08:36

Też miałem problem z mokrym dywanikiem pod fotelem kierowcy u mnie problem polegał na tym, że woda dostawała do wnętrza pojazdu pod skrzynką z kostkami elektrycznymi która to jest na podszybiu z lewej strony. Po zdemnotowaniu skrzynki i wycięciu starej uszczelki spod skrzyneczki i nałożeniu technicznego sylikonu problem zniknął.



Awatar użytkownika
Tomek one
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: śr maja 30, 2007 21:29
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Tomek one » sob cze 02, 2007 10:59

Witam kiedyś miałem podobny problem w poprzednim samochodzie(octavia) z woda, tez mi zalało środek.Tylko u mnie polało sie z innego miejsca ,może zabrzmieć to trochę dramatycznie ale mi woda lala sie z pod kokpitu.Trochę sie przestraszyłem ale nie bylo to takie niebezpieczne w rzeczywistości wystarczyło przetkać odpływy na podszybiu oraz na błotnikach.Okazało sie ze lisice piasek i inne badziewia pozatykały mi wszystkie kanały odpływowe.


tommy

Awatar użytkownika
Maciuś01
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 575
Rejestracja: czw paź 26, 2006 17:08
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Maciuś01 » sob cze 02, 2007 12:54

A masz może szyberdach?

Czasami zapychają sie kanaliki odwadniające.

Bo woda przez uszczelkę nie przejdzie czyba że jest krzywy rant po jakimś dzwonie układanie plastików w ten czy inny sposób nie ma sensu bo to uszczelka chroni przed przecieciekaniem.



Awatar użytkownika
Seru79
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 21:28

Post autor: Seru79 » sob cze 02, 2007 14:14

Mi też cieknie ale od strony pasażera. Nie mam pojęcia jak z tym walczyć wszystkie otwory są drożne a woda wcieka z pod uszczelki po plastiku do wnętrza. i to na 100% zpod drzwi. (po deszczu uszczelka u mnie wygląda identycznie jak ta na foto) Jak ktoś rozwiązał taki problem to niech napisze....



Dr Koncpom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: czw maja 24, 2007 06:36
Lokalizacja: Łódź

Katastrofa... Kolejny Golf 4, kolejna mokra wykadzina :-(

Post autor: Dr Koncpom » czw lip 12, 2007 09:13

Mam ten sam problem, musi padać długo i obficie, woda płynie jakoś dziwnie psując przy okazji jakieś elektroniczne sprzęty odpowiadające za światła stopu... :grrr:

Co z tym zrobić skoro działa już tylko jeden stop? Co mogło się zepsuć?

Jest ktoś w Łodzi kto mógłby mi udzielić pomocy? (wykluczając VW serwis)



Awatar użytkownika
erza
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: wt gru 12, 2006 19:35
Lokalizacja: TrioCity
Kontakt:

Post autor: erza » pn lip 16, 2007 22:46

Siemka może już iepotrzebnie ale może tez opisze swoje doswiadczenia. Umnie zbierała się woda z tyłu za kierowcą. podejżenia były nastepujące:
-miałem wyminiana szybe przednia, i moze cos żle zlożyli i jest jakaś szczelina
-linka od maski która przechodzi z komory silnikowej do kabiny otworem w uszczelce cos niewchodzi w ten otworek poprawnie, może uszczelka tam się wyrobiła i potrafi woda tamtendy leciec nawet na tył podłogi
-jak jest szyber dach to (jak kolega powyżej pisał) mogą byc kanały niedrożne, a są w słupku przednim po stronie kierowcy i w słupku tylnym po strnie też kierowcy, mogą być zamulone przez brud czy na koncówkach odpływu uszczelka się zestażała i cieknie nie na zewnatrz tylko jakoś do środka
-uszczelki drzwiowe i inne może po dzwonie może innych żeczach nieprzylegaja jak należ

słuchajcie u mnie się okazało że faktycznie kanał odpływu szyberdachu przedni był jakos tak zasyfiony że leciało mi do kabiny pod wygłuszenie i przy progach na tył pojazdu na podlogę pasażera, i jeszcze jak tego było by mało okazało się że woda odprowadzana ze środka drzwi kierowcy (też się dziwiłem że coś takiego jest - bo przecież z mokrej szyby opuszczionej jakoś musi być odprowadzenie) nie jest odprowadzana na zewnątrz tylko przez jakies brudy i zwichajstrowanie wewnętrzych osłon dostaje się jakimś cudem do kabiny i dalej pod podłoge i londuje na tyle z kierowcą.

powodzenia jak ktoś ma jeszcze taki problem. Nie panikowac zawsze jest jakies logiczne wytłumaczenie



zmija
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 10:46
Lokalizacja: Jaslo
Kontakt:

Post autor: zmija » wt wrz 04, 2007 22:44

Witam,
Zdaje się że mam ten sam problem z wodą na dole uszczelki drzwi. Jak długo pada to przelewa sie do środka;( Myślałem że tylko od pasażera się to dzieje, ale dziś zauważyłem że od kierowcy to samo! Ktoś z kolegów rozwiązał ten problem? Od czego mam zacząć od rozbierania drzwi? Obserwuje ten problem od jakiegoś czasu uszczelka u góry jest sucha i raczej nie mam mowy żeby to przez uszczelkę się dostawało...



Kisiels
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn mar 02, 2009 18:41
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: Kisiels » sob gru 19, 2009 18:40

Mam dokładnie taki sam przypadek - woda zbiera się w tym rancie uszczelki i jak rant jest pełny przelewa się do środka. Nie mogłem dojść jak woda dostaje się do tego rantu. Teraz gdy mocno przymroziło widać, że woda wypływa ze środka drzwi, zamiast płynąć do kanałów odpływowych to nie wiem jakim cudem cieknie na łączeniu tapicerki z drzwiami spada na uszczelkę wypełnia rowek a później za fotel kierowcy. Tak więc napewno przyczyny należy szukać gdzieś w drzwiach tylko gdzie?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 406 gości