Jak wyjąć oprawkę kierunku z żarówką??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Masiek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr mar 28, 2007 10:57
Lokalizacja: WhiteStock i okolice
Kontakt:

Jak wyjąć oprawkę kierunku z żarówką??

Post autor: Masiek » pt cze 01, 2007 14:43

Witam.
Problem banalny, ale denerwujący... Zamieniam wlasnie kierunki pomoarańczowe w zderzaku na białe. Wyjąłem kierunek, odłączyłem przewodzik i próbuję dostać się do żarówki i... nic. Nie idzie. Ani próba przekręcania oprawki w jedną czy drugą stronę ani ciagnięcie? Jak to się wyciąga? NIe chce mi nawet drgnąć... MOżliwe że się zapiekło jakoś?
POwiedzcie mi czy kręcić "na siłę" w lewo czy prawo... NIe chcę połamać... :grrr:
Ostatnio zmieniony sob cze 02, 2007 14:05 przez Masiek, łącznie zmieniany 1 raz.


Pozdrawiam wszystkich! Masiek
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=102658]Golf III 1.9 TD Variant[/url], Cobra 19 PLUS + Midland ML-145

ml3333
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pt mar 17, 2006 13:09
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Post autor: ml3333 » pt cze 01, 2007 14:45

Witam
Znaczy się nie możesz wyjąć oprawki z kierunku czy żarówki z oprawki ?



Awatar użytkownika
Masiek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr mar 28, 2007 10:57
Lokalizacja: WhiteStock i okolice
Kontakt:

Post autor: Masiek » pt cze 01, 2007 14:47

Oprawki z kierunku - aby dostać się do żarówki.


Pozdrawiam wszystkich! Masiek
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=102658]Golf III 1.9 TD Variant[/url], Cobra 19 PLUS + Midland ML-145

ml3333
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pt mar 17, 2006 13:09
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Post autor: ml3333 » pt cze 01, 2007 14:51

Więc słuchaj oprawka ma trzy ząbki jeden centralnie u góry i dwa symetryczne u doły razem tworzą coś w rodzaju trójkąta. Musisz obrócic do oporu w lewo a potem próbować wysunąć do siebie. Oczywiście tak jak mówiłeś trzeba to robić z umiarkowaną siłą żeby nie połamać.
Miłej zabawy.
Pozdrawiam
:bigok:



Awatar użytkownika
Masiek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr mar 28, 2007 10:57
Lokalizacja: WhiteStock i okolice
Kontakt:

Post autor: Masiek » pt cze 01, 2007 14:55

Własnie widziałem że tak to wygląda (na drugim, nowym kierunku), że są ząbki...
Ale problem w tym, że kręce "na siłę" w lewo i nie chce mi nawet drgnąć :grrr: Chyba nie obejdzie się bez łamania... Jak połamie sie kierunek to pół biedy, gorzej jeśli właśnie oprawka...
Będę jeszcze próbował kręcić w LEWO. Jak nie pójdzie, to będę łąmał kierunek chyba...
Wystarczy rozwalić pomarańczowe szkło czy trzeba łamać wyżej blisko mocowania oprawki? Bo chyba lepiej jak coś połamać szkiełko?...


Pozdrawiam wszystkich! Masiek
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=102658]Golf III 1.9 TD Variant[/url], Cobra 19 PLUS + Midland ML-145

ml3333
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pt mar 17, 2006 13:09
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Post autor: ml3333 » pt cze 01, 2007 15:03

Ale wiesz o tym że pomarańczowa żarówka ma inne ząbki niż biała i musisz albo spiłować jeden ząbek na żarówce albo dać nową oprawkę od żarówki pomarańczowej.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Masiek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr mar 28, 2007 10:57
Lokalizacja: WhiteStock i okolice
Kontakt:

Post autor: Masiek » pt cze 01, 2007 15:17

Żarówki nie zmieniam. Kupiłem kierunki DECO, które mają w środku "wkładkę" pomarańczową przez całą długość, więc zostaje biała żarówka...

---EDIT---

POSZŁO. Aż skórę sobie zdarłem przez gruby ręcznik kręcąc oprawką, ale... poszła! Ależ mocno siedziała. Chyba od nowości nie wymieniana.
Tak samo druga. Ale też poszła...
Dzięki za pomoc. :pub:

P.s. Dla przyszłych zmieniaczy kierunków:
DECO są łądne, ale mają słaby plastik, w który mocuje się zaślepkę. Ułamałem jeden montując. W drugim próbowałem delikatnie śrubokręcikiem "odgiąć" aby powiększyć otwór i widać że plastik zamiast być giętkim po prostu lekko pęka w kilku miejscach na łuku. Jakoś włożyłem, ale obawiam się co będzie jeśli przyjdzie się częściej wi wkłądać zaślepkę... Warto więc o tym pamiętać i uważać.

Pozdrawiam. Masiek


Pozdrawiam wszystkich! Masiek
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=102658]Golf III 1.9 TD Variant[/url], Cobra 19 PLUS + Midland ML-145

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 217 gości