Świst powietrza przy większych prędkościach

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ZibiGolfTDI
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 845
Rejestracja: śr wrz 20, 2006 23:49
Lokalizacja: Radomsko
Kontakt:

Świst powietrza przy większych prędkościach

Post autor: ZibiGolfTDI » czw maja 31, 2007 13:51

Chciałem usłyszeć wasze sugestie , opinie odnośnie świstu opływającego powietrza przy większych prędkościach, mam mk3 w 100% bezwypadkowy, a już tak od 90km/h zaczyna wiatr dość głośno dokuczać, oczywiście wraz ze wzrostem prędkości efekt narasta, oglądałem uszczelki na oko są w dobrym stanie, nigdzie nie sparciałe, są elastyczne, jeździłem mk3 Marcin SoYa i też słychać wyraźnie wiaterek, wcześniej miałem kadetta, rodzice mają astrę 1 i w tych autach szum wiatru mniej słychać, piszę tu o samym zjawisku świstu powietrza, nie mówię o odgłosach pracy zawieszenia (które z kolei są moim zdaniem dobrze wytłumione, w porównaniu np. do wymienionych modeli opla) i silnika.
Proszę o jakieś sugestie, czy ktoś może wymieniał w swoim mk3 uszczelki drzwiowe i czy to pomogło dużo, może jakieś inne zabiegi niwelują choć trochę ten nieprzyjemny efekt, za wszelkie uwagi będę wdzięczny :jezor:


VW GOLF 1.9 TDI + VW POLO 1.0 HZ

Awatar użytkownika
Bondas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 842
Rejestracja: pt gru 30, 2005 16:52
Lokalizacja: okolice warszawy

Post autor: Bondas » czw maja 31, 2007 15:08

wyreguluj rygiel drzwi zeby mozniej do uszczelki dolegaly i zobacz jaki bedzie tego efekt



Awatar użytkownika
daniel2505
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 18:39
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: daniel2505 » czw maja 31, 2007 15:39

Bondas pisze:wyreguluj rygiel drzwi zeby mozniej do uszczelki dolegaly i zobacz jaki bedzie tego efekt
A jak go wyregulować i jaki wogóle rygiel bo mi też śwista.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=123919/]Mój zielony VARIANT[/url]

Awatar użytkownika
pusty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 430
Rejestracja: pt sie 25, 2006 23:31
Lokalizacja: Kutno / Łódź i na odwrót
Kontakt:

Post autor: pusty » czw maja 31, 2007 16:00

a może to jest przez przednią szybe?? u mnie też jest swist i wydaje mnie się że to przez uszczelke z przedniej szyby, bo poprzedni własciciel wymieniał szybe bo jest nie z tego roku co powinna, i chyba to jest ten powód....


4 x 4-- 4 FUN, 4 PROTECTION, 4 SWANK....

STR. 6->wykres, 10->fmic, 11->cięty zderzak, 13->nowe TURBO
a wszystko jest tutaj ---> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=226102

Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » czw maja 31, 2007 16:17

Świst może się nieś poprzez całe auto od tyłu do przodu, co ja się naszukałem w Punto 2 i wyszło że uszczelka tylnej lampy była lekko zagięta po wymianie żarówki .
Tak więc sprawdzaj wszystko po kolei a przydatnym może być stary odkurzacz z tyłu zakładasz wąż i dmuchasz wokół łączeń i uszczelek :bigok:



Awatar użytkownika
daniel2505
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 18:39
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: daniel2505 » pt cze 01, 2007 08:11

Bondas pisze:wyreguluj rygiel drzwi zeby mozniej do uszczelki dolegaly i zobacz jaki bedzie tego efekt
Ponawiam pytanie. Który rygiel należy wyregulować żeby drzwi lepiej przylegały? Ten na którym zapina się zamek czy regle przy zawiasach???


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=123919/]Mój zielony VARIANT[/url]

Awatar użytkownika
BartekN
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: pn lut 27, 2006 21:18
Lokalizacja: Starachowice/Lublin

Post autor: BartekN » pt cze 01, 2007 08:19

Ten na ktorym zamyka sie zamek.A jesli masz opadniete drzwi to sprobuj tez wyregulowac zawiasy


Pozdrawiam
Bartek

Blue Vento GL 2.0 115 KM

Awatar użytkownika
Matras
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: pt sty 23, 2009 22:04
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Matras » pn sty 18, 2010 21:48

chciałbym odkopać temat bo sam zmagam się obecnie z takim problemem... jestem pewny ze to wina drzwi / uszczelek drzwiowych bo jak podczas jazdy zagnę do środka uszczelkę to wieje jak przez uchylone okno :grin: drzwi zamykają się lekko nie są opadnięte...
czy w mk3 można tak jak w mk2 regulować rygiel zamykania drzwi? myślałem żeby go przesunąć w głąb auta żeby bardziej drzwi dolegały do uszczelki... no chyba ze ktoś wymienił uszczelki drzwiowe i tym wyeliminował problem...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 529 gości