Problem z wysoką temperaturą

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

bouli23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt sty 31, 2006 11:56
Lokalizacja: Warszawa

Problem z wysoką temperaturą

Post autor: bouli23 » czw maja 31, 2007 01:49

Witam
przeszukałem znaczny kawał forum, ale nie znalazłem problemu idealnie obrazującego mój problem.
Od lutego zauważyłem stopniowy wzrost temperatury silnika podczas normalnego użytkowania samochodu. Jezeli normą jego jest praca na 90 st. to najpierw było 90 kilka, później około 100, a teraz ponad stówę.
Wziąłem się za termostat. Wymieniłem, ale problem nie ustał.
Silnik, jak jest na wolnych obrotach jest chłodzony prawidłowo. Termostat puszcza pełny obieg wtedy, kiedy potrzeba, wentylator włącza się przed 100 st i chłodzi do 90. Nie widać żadnych usterek.
Problemy zaczynają się pojawiać podczas normalnej jazdy, kiedy obroty są znacznie wyższe. Temperatura silnika zaczyna rosnąć do minium 100 stopni. Jeżeli jadę kilkanaście minut po trasie około 100 - 120 km temperatuta wzrasta do prawie 110 stopni. W tym czasie cały czas chodzi wentylator. A temperatura nie schodzi poniżej 100. dopiero kiedy wezme na luz albo stane na światłach to temperatura zaczyna się obniżać, ale tylko do momentu, kiedy zacznę znowu normalnie jechać.
Silnik się przegrzwa, ale nie wiem dokładnie z jakiego powodu. Tym bardziej, że jest to zjawisko, które narastało przez trzy miesiące.
Płyn z układu chłodzącego co jakiś dolewam. Mam wycieki na trójnikach gazowych ale są tak minimalne, że na pewno nie jest to ilość, którą dolewam.
Czyżby uszczelka zakończyła swój żywot?
Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu. Domyślam się, że przyczyn może być wiele, a skutkiem są wysokie koszty szukania usterki, których chciałbym uniknąć.
Pozdrawiam



preker20
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 662
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 23:40
Lokalizacja: lodz/zgierz
Kontakt:

Post autor: preker20 » czw maja 31, 2007 06:25

sprwadz jeszcze czujnik plynu

byc moze to tylko przeklamania wskazań


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/176151.html][img]http://images.spritmonitor.de/176151.png[/img][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 463 gości