Czy skrzynka od 1,6-1,8 będzie pasowała do 1,3???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
szyki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: śr mar 23, 2005 19:54
Lokalizacja: pyrlandia
Kontakt:

Czy skrzynka od 1,6-1,8 będzie pasowała do 1,3???

Post autor: szyki » śr maja 04, 2005 17:39

witam,
noszę się z zamiarem wymiany skrzynki biegów.
zależy mi na 5-biegowej, ale na rynku większość tego typu skrzynek jest przeznaczona dla silników 1,6 lub 1,8.

czy takie coś będzie "chodziło" w 1,3???

może w ogóle nie da się zestawić z silnikiem, czy to jest tylko kwestia przełożeń?

dzięki za pomoc.
pozdro.



Awatar użytkownika
Adrian1980
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 560
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 17:43
Lokalizacja: Kiełczów/Oleśnica
Kontakt:

Post autor: Adrian1980 » śr maja 04, 2005 18:04

Szukaj skrzyni z oznaczeniem 8N bo to jest 5 - biegowa do 1.3, a wydaje mi sie ze skrzynia od 1.6 lub od 1.8 to wogole Ci tam nie podejdzie a jak juz to nie bedzie chcial jechac.



dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » śr maja 04, 2005 23:51

Mi tez sie wydaje ze przelozenia moga byc nie takie i beda z tym same problemy...w koncu wiekszy silnik=wieksza moc a jezeli wieksza moc to mozna wiecej wycisnac...a zeby wiecej wycisnac trzeba innych przelozen ktore z kolei wymagaja wiekszej mocy...i tak mozna w kolko...



Awatar użytkownika
pkirylcz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: pn sty 03, 2005 21:25
Lokalizacja: Wolfsburg
Kontakt:

Post autor: pkirylcz » czw maja 05, 2005 09:28

Po pierwsze przelozenia na bank beda inne. Zmienialem w Peugeocie dieslu i moge powiedziec ze w 5 mozna troche wczesniej wrzucic wyzszy bieg. NO jest to podyktowane moca silnika.
Jesli chodzi o 1.3 to nie polecam zakladac wiekszej. Wogole nie jestem zwolennikiem polepszania fabryki.

Pracowalem w Monachium jako informatyk w firmie ktora robi projekty dla BMW i miedzy innymi VW. Rozmawiajac kiedys z jednym z szefow powiedzial ze VW zalezy czesto nie na cenie ale na jakosci po to zeby ten samochod byl dobry. Ktos wczesniej spedzil wiele miesiecy zeby dopasowac ta skrzynie do silnika. Ja mowie nie warto.

Nosze sie z zalozeniem gazu, ale bede musial wymienic kolektor z plastikowego na metalowy. Strasznie mnie to denerwuje.
Oryginalny zostal wykonany w profesjonalnych warunkach. Metalowy robi rzemieslnik.


Pozdrawiam,
Piotrek

Sylvo23

Post autor: Sylvo23 » czw maja 05, 2005 10:10

napewno od 1,6 do 1,8 niepasuja te skrxzynie z twoim 1,3 ale z polówki od 1,0 do 1,4 pasują no i z golfa3 1,4 tez pasuje



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 282 gości