Biegi wchodza nie precyzyjnie. Czasami wcale.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Eterboj
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: sob mar 03, 2007 01:48
Lokalizacja: Polska

Biegi wchodza nie precyzyjnie. Czasami wcale.

Post autor: Eterboj » pn maja 28, 2007 18:17

Witam. Otóż mam problem. Nie mogę co jakiś czas wrzucić pierwszego biegu. Jest jakby jakas blokada. Kawałek drążek pójdzie ale w połowie drogi jakby była jakas blokada i ani rusz dalej. Pomaga jak np najpierw zjade drążkiem troche na dwójkę i potem jedynka wchodzi. Podaczas jazdy czasami dzieje sie podobnie z trójką, ale tam bardziej zdecydowany ruch załatwia sprawę lecz niepokoi mnie to. Już nie raz musiałem dzisiaj ruszać z dwójki:/ Ktoś ma pomysł jaka może być przyczyna?
Dodam tylko, że wczoraj padał deszcz i były kałuże i musiałem przejechać przez "jezioro" na drodze. Woda sięgała do progu spokojnie i jechałem tak gdzieś przez 20 metrów. Czy to może mieć wpływ na to? Problem dziwnym trafem pojawił się dzisiaj rano. Według mnie woda nie ma prawa się tam nigdzie dostać ale nie jestem specem:)
Pozdrawiam i czekam na pomysły.



Awatar użytkownika
KrisGliv
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: sob lut 10, 2007 01:10
Lokalizacja: Gliwice / UK
Kontakt:

Post autor: KrisGliv » wt maja 29, 2007 13:23

Wg mnie woda jak najbardziej moze miec wplyw na to. Moze nie koniecznie sie gdzies dostala ale wystarczy, ze chlapnelo gdzies i problem gotowy. Nie wiem jak jest rozwiazane starowanie zmiana biegow w 4 ale mysle ze moglbys troszke "spryskac" okolice mechanizmu zmiany biegow przy skrzyni WD-40 moze pomoze. Mialem kiedys u siebie w glfie 3 podobny problem gubil mi sie nawet wsteczny i to byly jaja:) Mam u siebie mechanizm z passata (wersja syncro tak ma) i jest taka sruba ktora reuluje sie ten mechanizm. Pozdrawiam i zycze powodzenia. Moze jakis schemacik by Ci pomogl.



Nodle
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: pn paź 23, 2006 21:12
Lokalizacja: Libiąż

Post autor: Nodle » wt maja 29, 2007 17:47

Mam dokładnie taki sam problem w MK 3 od kilku miesięcy :/ - wymiana oleju w skrzyni nie pomogła... również czekam na porady.


A może to być wina sprzęgła?



Eterboj
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: sob mar 03, 2007 01:48
Lokalizacja: Polska

Post autor: Eterboj » wt maja 29, 2007 17:54

no więc byłem dzisiaj u mechanika i pomógł w sumie. wziął klucz i tam koło silnika troche podokręcał chyba jakieś śruby czy cos. nie jestem fachowcem wiec sory za ten opis:) powiedział cos w stylu "wydłużyłem troche biegi" czy cos takiego. teraz w sumie jest ok. juz nie blokuje sie jak chcesz wrzucic bieg ale czuc ciagle takei małe haczenie, ale tego chyba nie da sie usunąć.



Awatar użytkownika
KrisGliv
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: sob lut 10, 2007 01:10
Lokalizacja: Gliwice / UK
Kontakt:

Post autor: KrisGliv » wt maja 29, 2007 20:52

Czyli tak jak podejrzewalem regulacja pomogla, jesli dalej cos haczy znaczy ze nie za dobrze gosc wyregulowal.
Nodle, niie wiem jaki masz rodzaj mechanizmu ale sprobuj poszukac sruby regulacyjnej przy skrzyni musi byc na 100% i pokombinuj troche. WD-40 tez nie zaszkodzi.



Awatar użytkownika
chosen
Forum Master
Forum Master
Posty: 1266
Rejestracja: czw sty 04, 2007 01:25
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: chosen » wt maja 29, 2007 21:06

A może poprosty wymiana cięgienek tych metalowych zakończonych plastikami pomoze, ona się zużywają co powoduje nie prezyzyjne działanie skrzyni.


Moje mk2 g60
viewtopic.php?f=87&t=402388" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
robsonic
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: pn sie 21, 2006 23:25
Lokalizacja: Szczecin / ZPL
Kontakt:

Re: Biegi wchodza nie precyzyjnie. Czasami wcale.

Post autor: robsonic » śr maja 30, 2007 01:05

Eterboj pisze:Witam. Otóż mam problem. Nie mogę co jakiś czas wrzucić pierwszego biegu. Jest jakby jakas blokada. Kawałek drążek pójdzie ale w połowie drogi jakby była jakas blokada i ani rusz dalej. Pomaga jak np najpierw zjade drążkiem troche na dwójkę i potem jedynka wchodzi. Podaczas jazdy czasami dzieje sie podobnie z trójką, ale tam bardziej zdecydowany ruch załatwia sprawę lecz niepokoi mnie to. Już nie raz musiałem dzisiaj ruszać z dwójki:/ Ktoś ma pomysł jaka może być przyczyna?
Dodam tylko, że wczoraj padał deszcz i były kałuże i musiałem przejechać przez "jezioro" na drodze. Woda sięgała do progu spokojnie i jechałem tak gdzieś przez 20 metrów. Czy to może mieć wpływ na to? Problem dziwnym trafem pojawił się dzisiaj rano. Według mnie woda nie ma prawa się tam nigdzie dostać ale nie jestem specem:)
Pozdrawiam i czekam na pomysły.
W moim MK3 dokładnie to samo! I też dwa dni temu przejeżdżałem przez zalaną na 10 cm drogę i od wczoraj pojawił się ten problem, więc na 100 % to przez wodę! Już myślałem że to poduszka skrzyni, ale wymieniałem 30.000 km temu. No i proszę - kolega Eterboj ma to samo. Czy więc po zalaniu regulacja jest odpowiednim rozwiązaniem ? Bo tak się zastanawiam czy takie "wydłużenie biegu" nie pogorszy dynamiki goferka ? Help please!

Pozdrawiam


Zobacz [b][i]Black Angel[/i][/b] [b]by robsonic[/b]:
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=139212][img]http://images33.fotosik.pl/75/d0d8911274319e75med.jpg[/img][/url]

dzidz_a
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz kwie 29, 2007 13:15
Lokalizacja: k/Kraków
Kontakt:

Post autor: dzidz_a » śr maja 30, 2007 08:45

Cześć wam, w mk3 problem moze sie wiązać z linką sprzęgła (ja tak miałem) :axe: jeśli linki nie macie samoregulującej to trzeba ją troche podciągnąć, lub dokręcić śrubki przy uchwycie w/w linki i powinno pomóc :bigok:



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » śr maja 30, 2007 10:32

Kłopoty z biegami biorą się z braku dostatecznego :
1-wysprzęglenia
2-poduszki skrzyni oberwane
3-sprzegło zużyte lub docisk
4- brak oleju w skrzyni
5-zatarta linka
6-MK IV słowniczek sprzęgła nawala
7- MK IV brak smarowania cięgieł na skrzyni
8- rozregulowany drążek biegów
9- wodziki w skrzyni są zużyte czego nie życzę nikomu



Eterboj
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: sob mar 03, 2007 01:48
Lokalizacja: Polska

Post autor: Eterboj » śr maja 30, 2007 18:11

hmm. jak pisalem mechanik troche poprawił sprawe ale dzisiaj znowu nie chciał mi wejsc pierwszy bieg:/ wiec chyba sprawa wygląda na grubsza z deka. chyba czeka mnie kolejna wizyta u mechanika:/ ehh



milek72
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: pt paź 27, 2006 00:21
Lokalizacja: OPOLE
Kontakt:

Post autor: milek72 » śr maja 30, 2007 19:34

Eterboj, w kazdej czwórce biegi nie chodzą rewelacyjnie także ja bym się zxa bardzo nie przejmował



Awatar użytkownika
inspire
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 12:41
Lokalizacja: ???

Post autor: inspire » śr maja 30, 2007 19:40

milek72 pisze:w kazdej czwórce biegi nie chodzą rewelacyjnie także ja bym się zxa bardzo nie przejmował
u mnie chodzą idealnie zadnych zaciec czy haczen , zgrzytow czy szukania po skrzyni 6biegowej


Często pomykam A4 i 1-ką Katowice-Warszawa

Eterboj
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: sob mar 03, 2007 01:48
Lokalizacja: Polska

Post autor: Eterboj » śr maja 30, 2007 21:01

a jaki przebieg masz? jaki rocznik?

EDIT:
Czy to może być od hamowania silnikiem? od niedawna praktykuję tą technikę jazdy:)
pozdrawiam



milek72
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: pt paź 27, 2006 00:21
Lokalizacja: OPOLE
Kontakt:

Post autor: milek72 » czw maja 31, 2007 22:46

Eterboj pisze:Czy to może być od hamowania silnikiem? od niedawna praktykuję tą technikę jazdy
To akurat nie ma z tym nic wspólnego



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 245 gości