Nie chce palić jak postoi na słońcu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

dario_krk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn cze 05, 2006 21:26
Lokalizacja: Kraków

Nie chce palić jak postoi na słońcu

Post autor: dario_krk » wt maja 29, 2007 17:33

Mam problem z moim Golfikiem trzecim. Nie chce mi odpalić kiedy postoi kilka godzin na słońcu. Rano wszystko jest ok, odpala bez problemu za pierwszym razem natomiast wieczorem po kilku godzinach postoju w dużym słońcu za cholere nie chce zaskoczyć!. Czsami męcze się tak z 15 minut zanim załapie. Dodam że jak już załapie to później po zgaszeniu silnika i zapaleniu w ciągu godziny pali bez problemu. Natomiast znowu jak postoi na słońcu to nie chce załapywać. Już od kilku dni tak się męcze i szukam bo nie chciało mi się wierzyć że to temperatura ma coś do tego, wydawało mi się że raczej powinno być tak przy ujemnej temperaturze. Czy ktoś miał coś takiego? Proszę o rady!. Dzięki z góry!



Awatar użytkownika
MaRcIN-R
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: czw maja 24, 2007 23:11
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MaRcIN-R » wt maja 29, 2007 21:25

a sprawdzałeś filtr powietsza moze jest zapchany i jak stoi na słońcu to pod maską jest gorące powietsze które łapie filtr i dlatego może nie odpala. jak to niepomorze to do mechanika bo to dziwna sprawa z tym autkiem



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt maja 29, 2007 21:44

Myślę że akurat w tym wypadku pomoże diagnoza komputerowa.
Ale sprawdź jeszcze rzecz podstawową, czyli czy jest iskra jak nie chce zapalić. Być może jakiś elektroniczny element szwankuje od przegrzania


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

mular
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 212
Rejestracja: czw lut 08, 2007 23:56
Lokalizacja: chelm

Post autor: mular » wt maja 29, 2007 21:48

Ten silnik masz na jednopunkcie czy na wielopunkcie bo nawet nie ma oznaczenia silnika.



dario_krk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn cze 05, 2006 21:26
Lokalizacja: Kraków

Post autor: dario_krk » czw maja 31, 2007 07:38

Filtr powietrza rzeczywiście trochę "nieświeży". Dziś kupię i zmienie.
A co do wtrysku to szczerze mówiąc pojęcia nie mam. Golfik benzyna 1,6 GL 75KM

Zobaczę co będzie po zmianie filtra chociaż prędko nie sprawdzę bo dziś ok 18 stopni więc i tak by palił. Ale dzięki i jak by nie pomogło to napiszę ponownie o radę.



dinus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: czw paź 06, 2005 23:34
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Post autor: dinus » czw maja 31, 2007 07:57

Ja mam podobne objawy. Jak jest zimny pali od pierwszego, gdy sie nagrzeje i postoi troszeczke (10-15 minut) jest problem z odpaleniem. Dla przykladu: rano jade do zlobka jakies 7,5 km, przez ten czas silnik nagrzewa sie do okolo 90 stopni, gdy postawie autko pod zlobkiem, zgasze i zaraz odpale to rowniez zapali, natomiast gdy postoi jakies 15 minut nie moge za pieruna go zapalic. Musze wowczas krecic dosyc dlugo lub pedal od gazu w podloge.
Dzisiaj jade do mechaniora po kompa go podlaczyc, zobaczymy jaki bedzie efekt. Dam znac.

Pozdrawiam
Daniel



Awatar użytkownika
Mis
Forum Master
Forum Master
Posty: 1126
Rejestracja: pt sie 04, 2006 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mis » czw maja 31, 2007 10:07

dinus pisze:Ja mam podobne objawy. Jak jest zimny pali od pierwszego, gdy sie nagrzeje i postoi troszeczke (10-15 minut) jest problem z odpaleniem. Dla przykladu: rano jade do zlobka jakies 7,5 km, przez ten czas silnik nagrzewa sie do okolo 90 stopni, gdy postawie autko pod zlobkiem, zgasze i zaraz odpale to rowniez zapali, natomiast gdy postoi jakies 15 minut nie moge za pieruna go zapalic. Musze wowczas krecic dosyc dlugo lub pedal od gazu w podloge.
Dzisiaj jade do mechaniora po kompa go podlaczyc, zobaczymy jaki bedzie efekt. Dam znac.

po prostu mam te same objawy, ale ja mam gaznik i cala wine na niego zrzucalem ale teraz juz mogila :-k :crazy:

dinus, jak wrocisz od mechanika to szybciutko pisz co powiedzial



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 330 gości