Podsufitka w Golfie II - demontaż

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » wt maja 03, 2005 13:22

kurde, jak patrzycz siedząc na siedzeniu pasażera i dzwigienka jest w tym takim zagłębieni schowana, podnosisz ją i krecisz jakbyw prwa, przeciwnie do kierunku wskazówek zegara, czyli na początku obracasz w strone pasażera


Mk3 GTI 16V ABF

Pan Japuk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 217
Rejestracja: sob lis 20, 2004 20:49
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Pan Japuk » wt maja 03, 2005 16:39

W tym momencie nie wiem co jest grane bo u mnie nie ma żadnego zagłębienia. Jest zwykła korba. I tyle. Nie jest w żadnym zagłębieniu ani nie daje się ani schować ani wyciągnąć. Zobaczymy. Może nic nie urwę.



Pan Japuk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 217
Rejestracja: sob lis 20, 2004 20:49
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Pan Japuk » wt maja 03, 2005 22:31

Jak na razie moje próby otwarcia dachu są bezowocne. Jakby mi się udało otworzyć to z góry będzie widać czy przewody odpływowe są podłączone? Z tego co widziałem w poradach chyba trzeba się do nich dobrać od dołu. No bo co może odpowiadać za przecieki? Zatkane albo nie podłączone odpływy. Czy może coś jeszcze?



Awatar użytkownika
vwmadison
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: czw mar 03, 2005 15:56
Lokalizacja: (ten swąd) - Łódź/Zgierz
Kontakt:

Post autor: vwmadison » wt maja 03, 2005 23:20

Miałem podobnie. był lekko otwarty. dałem do mechanika który uczył sie naprawy szyberów w Niemczech na szrotach...samouk...wrzucił inna listwe prowadząca i cos jeszcze..i działa. :)
Właściciel wczesniej chyba za mocno zakręcił i cos uszkodził. Też miałem kiedys wyjmować podsufitke by ładnie wymyć (kaprys) bo i tak jest zadbana kremowa i jak pomyslałem że ona jest tak szeroka jak auto, a wyjąc trzeba przez otwór w bagazniku to zwątpiłem lekko . Ale w koncu w fabryce montują..tylko moze oni przez przedni otwór przez zamontowaniem szyby.. :chytry: ..i tak umyłem gapiąc się w góre..
A jteraz z innej beczki...Dzis myłem leko podsufitke i na przodzie na krawędzi wzdłuż przedniej szyby mam ja lekko odklejona od tej niby g abki. I teraz sedno

JAKIM KLEJEM TO PODKLEIĆ.....??????!?!?! chyba jakims elstycznym by po stwardnięciu nic by sie nie kruszyło..hmm....butapren??? I by nie przesiakło ..cieniej :P:)

Odpowiedzi mile widziane..


[size=150][color=blau][b]powered by VW greenpower[/b][/color][/size]

[size=167][color=red][b] mój golf - 19 lat w dobrym tonie......[/b][/color][/size]

Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » śr maja 04, 2005 00:00

ja podsufitke tapicerowałem i do przyklejenia materiału uzyłem butaprenu. najpierw troche sprawdziłem na krawędzi i nie zeżarł tej pianki, tak na wselki wypadek. myśle ze w szczykawke jak ci sie go uda nabrac i igła wcisnąć tam do srodka.

co do tego jak moze zalewać, to pmożesz mieć właśnie zatkane te otwory, albo ktos ci kiedys szybra uszczelniał przyklejając go od środka tzn napsikał do srodka sylikonu, coś sie rozszczelniło i bęc wsio do srodka. zdazaja sie takie przypadki, sam taki kiedys widziałem, jak kumpel w mk1 szyberdach zaklejał:)

ale ttak poważnie, do samych przewodów odprowadzajacych wode to sie dostaniesz po zdjeciu podsufitki, bo z zewnatrz to tylko otwory są, ale to nie musio byc przez to. jak ci sie uda otworzyc to bedziesz wiedział co sie tam dzieje, jak nic nie zobaczysz to lionka i próba przeczyszczenia kanałów odpływowych celem udrożnienia. we fiacie używałem takiej od przetykania instalacji sanitarnych, śednica chyba 4mm albo 3, niepamietam, a na koncu taka korbka.


Mk3 GTI 16V ABF

jaxes
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: czw mar 10, 2005 02:36
Lokalizacja: Lindów
Kontakt:

Post autor: jaxes » śr maja 04, 2005 02:03

Do udrożnienia to można użyć równiż jakiejś starej linki od gazu czy coś w tym stylu. Jako ciekawostka to powiem, że w książce proponują linkę od tachometru i to do wiertarki i przewiercić na małych obrotach. Ale o samym demontażu szybra nic nie napisali. Zanim jednak zaczniesz udrażniać to proponuje sprawdzić jakimś miękkim drutem czy wogóle jest taka konieczność.

Jeśl chodzi o kleje to kiedyś użtwałem jakiś dwuskładnikowy. Coś jak Poxipol ale inna była nazwa. Nie wiem tylko jak będzie się zachowywał w zetknięciu z tworzywem podsufitki. Przez materiał nie przesiąkał i nie było po nim plam. A wogóle to przyklejałem materiał do blachy i ładnie trzyma do dziś.



Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » śr maja 04, 2005 07:41

poxipol jest twardy i kruchy, chodzi o cos elastycznego, jak do gumy itp, dlatego ja polecam butapren


Mk3 GTI 16V ABF

Pan Japuk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 217
Rejestracja: sob lis 20, 2004 20:49
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Pan Japuk » śr maja 04, 2005 22:07

Dzięki za rady! Jak nie będzie padało to w sobotę zabieram się do walki z przeciekami. Niestety nie dysponuję garażem więc wszelkie remonty są uzależnione od pogody. A dziś mnie znowu zalało...



Awatar użytkownika
pkirylcz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: pn sty 03, 2005 21:25
Lokalizacja: Wolfsburg
Kontakt:

Post autor: pkirylcz » śr maja 04, 2005 23:59

Dodam tak jeszcze od siebie, jak zmieniacie podsufitke, pomyslcie o wyciszeniu dachu przyklejajac maty bitumiczne. Niewielka robota a duzy efekt.


Pozdrawiam,
Piotrek

Pan Japuk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 217
Rejestracja: sob lis 20, 2004 20:49
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Pan Japuk » czw maja 05, 2005 20:15

Co do tego wyciszenia - nie wiem czy będę się w to bawić ale pytam z ciekawości - jaki to orientacyjnie koszt?



Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » pt maja 06, 2005 22:42

jak macie jakiegos znajomego co ma szrot to sobie zalatwcie wyciszenia z innego samochodu takie grubsze materialowe, ja takie wyciagnalem z opla byly pod podsufitka przyklejone a teraz jezdza u mnie w golfie, o niebo lepsze od mat



Pan Japuk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 217
Rejestracja: sob lis 20, 2004 20:49
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Pan Japuk » sob maja 07, 2005 18:46

Udało mi się otworzyć dach. Przeczyściłem przewody odpływowe - są teraz stuprocentowo drożne. Zamknąłem dach i polałem z góry z butelki wodą. I dalej leje się do samochodu. Podsufitka mokra nad kierowcą. A teraz słucham porad fachowców...



jaxes
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: czw mar 10, 2005 02:36
Lokalizacja: Lindów
Kontakt:

Post autor: jaxes » ndz maja 08, 2005 01:59

A tak z ciekawości to co było z tym szyberm? No i oczywiście jak sobie z tym poradziłeś?

A ja mam jeszcze takie pytanie. Czy jak się otworzy szyber to w środku powinny być jakieś uszczelki gumowe dookoła? Czy może jest tylko ta dookoła samego szyberka, a woda która się przez nią dostanie to powinna spłynąć kanalikami?
Pytam, bo z tego co kojarzę teraz to u mnie w środku nic nie ma i właściwie to nie przecika mi, chyba że, leje na niego bardzo dużo wody, np. podczas mycia, to zdarza się, że pojawia mi się wtedy trochę w środku.



Pan Japuk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 217
Rejestracja: sob lis 20, 2004 20:49
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Pan Japuk » ndz maja 08, 2005 03:09

Problem polegał na tym że dach przeciekał i nie dawał się w ogóle otworzyć. U mnie poza uszczelką na górze nie ma żadnej innej. I myślę że nie może być. Chyba wszystko co podcieknie pod uszczelkę musi wypłynąć kanałami spływowymi. Kanały mam drożne. Dlatego nie wiem co jest grane bo dalej cieknie. Fakt że uszczelka jest trochę sparciała ale - na zdrowy chłopski rozum - przecież po to są kanały żeby odprowadziły tą wodę. Na razie lałem wodę z butelki - może trochę przeholowałem z tym laniem - zobaczymy po deszczu. Trochę się obawiam...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 355 gości