...problem z zegarami

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

lemuel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn maja 28, 2007 22:51
Lokalizacja: internet

...problem z zegarami

Post autor: lemuel » pn maja 28, 2007 23:00

..mam drobny problem z zegarami w MKIII 1,6 1993, otóż nie działa wskaźnik temperatury, prędkościomierz, wskaźnik poziomu paliwa, jednak czasem wszystko zadziała, ale wystarczy, że zaciągnę ręczny i znów wszystkie wskaźniki padają... nie wiem gdzie szukać problemu, zawsze działa tylko lampka od akumulatora... za pomoc z góry dzięki....



Awatar użytkownika
h2so4
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 198
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 17:33
Lokalizacja: Wawa

Re: ...problem z zegarami

Post autor: h2so4 » pn maja 28, 2007 23:10

lemuel pisze: nie wiem gdzie szukać problemu

...Metodą prób i błędów :D :

Najpierw wyciągnąłbym zegary z deski, oglądnął wtyczkę- czy np dobrze wpięta, czy żaden kabelek się nie oderwał itd. Jeśli okaże się ok, pożycz od jakiegoś kolego, który też ma Golfa zegary, podłącz i jak będzie działało oki, to wina leży w zegarach. Jeśli dalej będzie świrowało, to coś albo z kostką albo z elektryką, możesz podpiąć pod koma i zobaczyć, czy komp złapał jakiś błąd, ale chyba niezbędna będzie wizyta u elektryka samochodowego (no- chyba, że inni koledzy doradzą coś konkretniejszego).



rooboo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: wt lis 15, 2005 11:38
Lokalizacja: Pilawa
Kontakt:

Post autor: rooboo » pn maja 28, 2007 23:30

Moze masz jakieś zwarcie do masy w samym czujniku od ręcznego...? zobacz czy masz wszystkie bezpieczniki na miejscu i czy nie jest jakiś spalony zaglądnij jeszcze do tego czujnika czy jakieś druty z niego nie sterczą i czy w kanale masz porządek z kablami a dopiero po tym rozbieraj zegary...


++++++++ CB CH.19 ++++++++
PRESIDENT JACKSON

lemuel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn maja 28, 2007 22:51
Lokalizacja: internet

Post autor: lemuel » wt maja 29, 2007 16:18

..sprawa wyjaśniona, słaba masa, wszystkie punkty masowe poprawione... dzięki za pomoc..



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 440 gości