pytanie o podłączenie wentylatora chłodnicy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Wodzu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr gru 15, 2004 13:07
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

pytanie o podłączenie wentylatora chłodnicy

Post autor: Wodzu » pn maja 28, 2007 15:33

Witam
Jako ze dziwnym trafem spalił mi sie dwubiegowy wentylator chłodnicy a nigdzie nie potrafię dostać takiego w dobrej cenie wiec postanowiłem na razie założyć wentylator jednobiegowy. Moje pytanie jest takie czy jest to w ogóle możliwe oraz jak to podłączyć?
pozdrawiam
Wodzu



Awatar użytkownika
chosen
Forum Master
Forum Master
Posty: 1266
Rejestracja: czw sty 04, 2007 01:25
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: chosen » pn maja 28, 2007 15:52

hehe, ja mam tak zrobionych przez poprzednich właścicieli, głąbów :/ Przez to ze mam jednobiegowy w mieście silnik mi sie czasami przegrzeje, znaczy przed tym wywali płyn, chyba ze ogrzewanie włącze ;)
Tez będę poszukiwał 2 biegowego w dobrej cenie...
A ja mam to spięte tak ze poporstu 2 kabelki od wentylatora od pinow do wtyczki do ktorychs dwóch, nie pamiętam, sprawdzisz:)


Moje mk2 g60
viewtopic.php?f=87&t=402388" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn maja 28, 2007 16:06

Wodzu pisze:takiego w dobrej cenie
no nie wiem co to dobra cena, koło mnie na szrocie 8 dych, chyba musisz tyle wydać. Gorące lato już mamy.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » pn maja 28, 2007 22:56

Paweł Marek pisze:Gorące lato już mamy.

oj tak
ewentualne przegrzanie silnika pociągnie za sobą wyższe koszta niz kupno odpowiedniego wentylatora :bajer:


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » wt maja 29, 2007 05:41

Wodzu pisze:wiec postanowiłem na razie założyć wentylator jednobiegowy. Moje pytanie jest takie czy jest to w ogóle możliwe oraz jak to podłączyć?
Jeśli nie dostaniesz dwubiegowego to możesz jednobiegowy założyć, powinno zadziałać. Co do połączenia- musisz znaleźć w kostce pin który załącza pierwszy bieg i on będzie sterował wiatrakiem.Jeden pozostanie wolny.



Awatar użytkownika
Wodzu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr gru 15, 2004 13:07
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: Wodzu » wt maja 29, 2007 06:47

bodzio_j pisze:Jeśli nie dostaniesz dwubiegowego to możesz jednobiegowy założyć, powinno zadziałać. Co do połączenia- musisz znaleźć w kostce pin który załącza pierwszy bieg i on będzie sterował wiatrakiem.Jeden pozostanie wolny.
Tak chyba tez zrobię do czasu aż znajdę odpowiedni wentylator, przełożyłem już śmigło bo w tym jednobiegowym były tylko cztery ramiona a w dwubiegowym jest ich sześć.
Mam pytanie czy wie ktoś może który przewód będzie masą a który plusem pierwszego biegu?



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » wt maja 29, 2007 07:41

o ile dobrze pamiętam, środkowy jest masą, a tzw. + pierwszego biegu znajdziesz poprzez losowe podłączenie zewn. pinów przy temp. roboczej, rozgrzej silnik to temp. roboczej i pozostaw na biegu jałowym i spr. na którym styku włącznika nastąpi zamkniecie obwodu w pierwszej kolejności, to będzie pierwszy bieg went.


:-k ...

Awatar użytkownika
Wodzu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr gru 15, 2004 13:07
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: Wodzu » śr maja 30, 2007 07:24

witam
wiec tak mam już wentylator dwubiegowy zamontowany, teraz jedynie ciekawi mnie fakt ze w układzie chłodzenia nie wytwarza sie żadne ciśnienie, wszystko przepuszcza chyba korek, przy bardzo gorącym silniku po odkręceniu korka od zbiorniczka wyrównawczego nawet nie za syczy, wiec znów coś jest nie tak.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 380 gości