Wymiana amortyzatorów - zbieżność

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » pn lip 31, 2006 23:50

Ja tam zbieżność ustawiam na pręta z regulacją i wychodzi extra. A kąty poziomicą i dwoma kątownikami. Jak ktoś umie to zrobić to zrobi to dobrze. Już kiedyś po komputerowej regulacji geometrii musiałem zmieniać opony.



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pn lip 31, 2006 23:54

TAZ pisze:Jak ktoś umie to zrobić to zrobi to dobrze. J
alleluja , ja też sam katy i zbiezniść sam ustawim -- tylko trzeba umiec, to jest ważne, jak ktos tego nie robił nigdy to tylko warsztat


:-k ...

ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » pn lip 31, 2006 23:59

własnie to trzeba umiec a po 2 trzeba chciec. jak mi kolo w jednym zakładzie na sufmiarke zrobił to koło bylo na zewnatrz pochylone...



wara99

Post autor: wara99 » wt sie 01, 2006 00:26

a mi kumpel odrysowal markerem tak jak jak stal na starych amorach i jak wsadzil nowe to dokladnie w to samo miejsce i jest ok, nie drze kapcia i nie sciaga



marecki_vitor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: czw sty 25, 2007 18:33
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: marecki_vitor » śr maja 23, 2007 23:13

jak to odrysowal i na czym ?? a do poprzedników jak to regulujecie ??



zwirzyk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: wt paź 18, 2005 20:37
Lokalizacja: Kraków

jaka zbnieżność?

Post autor: zwirzyk » ndz maja 27, 2007 11:38

Witam .Wszyscy biorący udział w tej goracej dyskusji maja rację.Jak sie wie o co biega to przy pomocy sznurka też ustawi zbieżność a właściwie rozbieżność bo to przedni napęd.,ale niech mi kto powie jak na sznurku oznaczyć wartość1 mm bo taką rozbieżność lub 0 wymagana jest przez producenta, albo jak wyznaczyć 0 st. 30 min kąta pochyleniakoła. bez czarów.przeciętniak tego poprawnie nie zrobi. a wselkie przechwałki że tak fachowo ustawiony są funta kłaków warte.Geometria układu kierowniczwgo to opróczprzedwczesnego zużycia ogumienia i braku komfortu w prowadzeniu pojazdu także, a może przede wszystkim BEZPIECZEŃSTWO !!!. Przez 40 lat pracowałem jako diagnosta i coś temat liznąłem. POZDRAWIAM.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 262 gości