Klimatronic - wczoraj mi padła klima

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Seru79
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 21:28

Klimatronic - wczoraj mi padła klima

Post autor: Seru79 » czw maja 24, 2007 08:18

Wczoraj coś mi się stało z klimą.

Jechałem i poczułęm szarpanie samochodem na wolnych obrotach tak jakby się instalacja paliwowa zapchała.

Przyciszyłęm radio i usłyszałem że coś obciera w silniku.

Jak podniosłem maskę to zauważyłęm że sprzęgło na kole od sprężarki klimatyzajci na przemian obraca się i zatrzymuje w miejscu.

Dzieje się tak tylko gdy na klimatroniku jest napisa AUTO przy ECON wszystko jest normalnie.

Klimatronik się nie wyłącza

Co to może być?

Tylko nie mówcie żemi sprężarka padła.:(
Ostatnio zmieniony czw maja 24, 2007 23:40 przez Seru79, łącznie zmieniany 1 raz.



greg

Post autor: greg » czw maja 24, 2007 08:54

Seru79 pisze:Dzieje się tak tylko gdy na klimatroniku jest napisa AUTO przy ECON wszystko jest normalnie
ECON to wyłączona klimatyzacja.



Awatar użytkownika
marcin_n
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 14:22
Lokalizacja: włocławek

Post autor: marcin_n » czw maja 24, 2007 10:10

Seru79, a sprawdzałeś pasek od klimatyzacji może pękł i dlatego klima nie chodzi?


martinez

Awatar użytkownika
Seru79
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 21:28

Post autor: Seru79 » czw maja 24, 2007 10:41

To nie pasek.

Dowiedziałem się że w sprężarce jest załączanie elektromagnetyczne.

W mojej elektromagnes chce załączyć sprężarkę ale rozłącza ją spowrotem i tak w koło....

Wie ktoś czy to się da naprawić?.



opał
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 124
Rejestracja: pn sty 08, 2007 23:12
Lokalizacja: wawka

Post autor: opał » czw maja 24, 2007 23:19

chyba elektromagnes nie trzyma skoro rozłącza albo ma jakieś wzrosty ciśnienia i wyłącza dla bezpieczeństwa układu, nie wiem tylko jak z hałasem bo ciężko to opisać


Każdemu brakuje-jednemu do jachtu,drugiemu do chleba

klimatyzacje-serwis i ozonowanie

Awatar użytkownika
scss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: wt cze 27, 2006 07:37
Lokalizacja: GWE
Auto: Bora Variant 1.6 AUS, Polo 6N2 1.4 AUD, Amarok 4Motion BiTDI 2.0

Post autor: scss » pt maja 25, 2007 07:05

Hej!

Z tego co wiem to normalna praca kompresora, ja tez tak mam :-).
Dokładniej wygląda to tak: koło kompresora poobraca sie trochę, na chwile się przytrzymuje, znów sie obraca i znów się przytrzymuje i tak ciągle, ale tylko gdy na zewnątrz jest wysoka temperatura, tak ze 36 stopni. Jak jest chłodniej powinna się obracać ciągle.
Czy tak właśnie sie dzieje u ciebie?
O ile mamy ten sam klimatronic, a pewnie tak, to sprzęgiełko jest sterowane elektronicznie.
A co do rzężenia: sprawdź czy jak będzie rzęźić, to jak weźmiesz ręką i przytrzymasz za rurkę z czynnikiem chłodzącym tak w okolicy prawego reflektora, to czy przestaje drgać? Jak tak to wyrobiła się tobie taka gumowa podkładka przy uchwycie.


Pozdrawiam Grzesiek.

Awatar użytkownika
Seru79
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 21:28

Post autor: Seru79 » pt maja 25, 2007 07:55

Jutro jade do gościa który ma to wszytko sprawdzić.

Odgłos który nazwałem tarciem to normalny odglos załaczania klimy tyklo nie zwracamy na niego uwagi bo to tylko jeden stuk przy sprawnej klimie.

Mój przypadek nie jest normalny bo sprzęgło rusza i staje co 1,5 sekundy, klima wtedy chłodzi ale nie da się jechać bo czuć chwilowe ubytki mocy i szarpie samochodem.

Łudzę się jeszcze że to walnięty przekaźnik klimy, zagubiona masa, albo awaria któregoś z zaworów ciśnieniowych.

[ Dodano: 25 Maj 2007 18:56 ]
Dziwne

jezdze i właczam co jakiś czas funkce AUTO z pewną dozą nadzieji i co chwile sie zmnienia.

Przez jakiś czas wogole się sprzłęgło nie załączała a klima wręcz grzała. potem znowu zaczeło stukac i leciec zimnne powietrze.

Nie wiem już sam co z tym sprzęgłem. Byłem u tego speca od klimy i powedział mi żebym nie zakładał odrazu najgorszego i wysłał mnie do elektryka.

We wtorek jestem umówiony. Ma sprawdzić ciągłośc instalacji i podłaczyć spręzarkę na krótko. Zobaczymy jaki bedzie efekt jak to sprzęgło to znalazłem urzywane na Allegro za 150zł.

I jeszcze jedno pytanie. na akumulatorze są 3 bezpieczniki 30A ten pierwszy od plusa jest jeszcze cały ale mi się stopił. Od czego on jest.



QBAelectric
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 03:01
Lokalizacja: Gniezno
Kontakt:

Post autor: QBAelectric » pt maja 25, 2007 19:12

...Witaj...te 3 bezpieczniki to dwa od ABS a trzeci od wentylatora.....i tutaj jest moze problem....niedoczytałem bys pisał coś o wentylatorach...czy załaczają się obydwa??....jesli nie to wiadoma sprawa i przyczyna....jesli to ten bezpiecznik od strony tych wielkich bezpieczników to wlasnie ejst On od wentylatora chłodzącego...kolejne dwa zewnętrzne to od ABSu....Tutaj moze byc pies pogrzebany !... :smoke: ....


QBAelectric

Awatar użytkownika
Seru79
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 21:28

Post autor: Seru79 » sob maja 26, 2007 10:14

QBAelectric jesteś WIELKI !!

Sprzwdziłem bezpiecznik główny wentylatorów i to była przyczyna.

Gośc od którego kupiłem auto założył bezpiecznik 25A(sądząc po kolorze plastiku) który się nie przepalił tylko stopił w zlaną mase. Elementy metalowe bezpiecznika zwarły się w taki sposób że raz przewodziły raz nie. Wentylatory chodziły tak samo jak moje sprzęgło na sprężarce.

Za pomoca młotka, kombinerek i śrubokręta wydłubałem resztki bezpiecznika i założyłem 30A.

Klime testowałem przez 30 minut, bezpiecznik się nie grzeje więc chyba wszystko bedzie OK.


Dzięki wszystkim za pomoc. Temat można zamknąc :D



QBAelectric
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 03:01
Lokalizacja: Gniezno
Kontakt:

Post autor: QBAelectric » sob maja 26, 2007 13:51

...ciesze się że mogłem pomóc......



pozdroo dla wszystkich VW Maniaków......


QBAelectric

ympans
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: sob maja 05, 2007 23:41
Lokalizacja: Śmieszkowo
Kontakt:

Post autor: ympans » pn cze 11, 2007 17:36

Ja tez mam stopiony bezpiecznik nr 25 ale ani wentylatory ani sprężarka sie nie załacza


<niedozwolony podpis>

QBAelectric
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 03:01
Lokalizacja: Gniezno
Kontakt:

Post autor: QBAelectric » pn cze 11, 2007 18:09

...Mi wlasnie tez sie spalił doszczetnie :crazy: ...no ale po wyczyszczeniu i wymianie na nowy Klima Chlodzi jak talala....


QBAelectric

ympans
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: sob maja 05, 2007 23:41
Lokalizacja: Śmieszkowo
Kontakt:

Post autor: ympans » pn cze 11, 2007 18:45

nie tamten przy akumulatorze mam ok, mowilem o tym z boku ale zamienilem go i też nic .. spręzarka nie zalacza sie jak sie nie zalaczala... jakie są ogolnie powody niezałączania spręzarki...


<niedozwolony podpis>

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 210 gości