MK3 1.9TDI olej 15w40 min. czy mozna zalac polsyntetyk?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

jarek65w
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: pt lis 12, 2004 23:06
Lokalizacja: Łódż

Post autor: jarek65w » pt kwie 29, 2005 16:44

Kazuk jesteś genialny,zapomniałem zmienić filtr. :panna: A teraz serio nie mam zamiaru cię przekonywać - wcale.Łukasz prosił o radę więc odpisałem co było u mnie ale jak będziesz kiedys jeszcze się zastanowiał skąd biorą się lekko śmieszne odpowiedzi przeczytaj co tu napisałes wcześniej.Oczywiście ten filtr da się d......ć i ciec przestanie ale olej jest taki że cieknie gdzie się tylko da(o tym że się smaruje to wie chyba kazdy kto choć raz zmieniał olej sam).Jak silnik jest super to nie będzie ciekł i nic się nie stanie,ale czy po prawie 200k jest super to wie tylko Lukasz lub się dowie jak zaleje pólsyntetykiem.Łukasz spróbowac mozesz nic się od razu nie stanie,ja gdyby nie to co pisałem zostałbym na nim.Bo do TDI jest jednak lepiej go lać,choć spotkałem głosy że jak ciepło lepiej smaruje minerał zdecydowanie.Tylko u nas są jeszcze niestety zimy. :pub:



sylvii

Post autor: sylvii » pt kwie 29, 2005 17:48

chopcy, a czy po prostu nie jest tak, że po mineralnym jak zalewacie półsyntetykiem silnik się nie rozszczelnia wam?
ja jeżdżę na castrolu mineralnym :)



Awatar użytkownika
pkirylcz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: pn sty 03, 2005 21:25
Lokalizacja: Wolfsburg
Kontakt:

Post autor: pkirylcz » śr maja 04, 2005 16:58

Dodam jeszcze dla ciekawostki, ze jednak w ksiazce serwisowej zalecane jest zmieniac olej co 15tys km.
I nawet Niemcy z tym nie przesadzaja, skoro u mnie w ks. serwisowej olej zostal zmieniony po 20tys. km, dokladnie po 14 miesiacach. Auto mialo wtedy z 40 na 60tys km. przejechane.


Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
marcinvw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 418
Rejestracja: pt sty 28, 2005 17:00
Lokalizacja: Meseritz
Kontakt:

Post autor: marcinvw » czw maja 05, 2005 12:22

panowie jezeli auto od samego poczetku jezdzilo na syntetyku lub pólsyntetyku to ok mozna lac,ale jesli jezdziolo na mineralnym a chcemy zalac syntetyk to moga byc jaja z tego zaczna walic szklany itd,pozatym moze zaczac go niezle ubywac ale wcale nie musi,jak ja kupilem golfa to niewiedzialem wogule jaki olej fryce do niego lali,mial przebieg prawie 200tys,to bez zastanowienia wlałem mu Mobil 15W/40 mineralny,i chodzi ok,pozatym na jego butelce jest wyraznie napisane ze dopuszczony przez VW i norma 505 00 ktora windnieje rowniez na korku wlewu oleju mojego auta,wiec jest jak najbardziej dobry,pozatym ostatnio musialem sciagac pokrywke zaworow bo simering musialem wymienic na walku bo lekko saczył na pasek,to pod pokrywka silnik wyglada jak by wyszedł z fabryki,nie ma najmniejszego przebarwienia od oleju na zadnej czesci,zadnego osadu,ani nagaru,poprostu wszytsko wyglada jak z polki w sklepie idealnie,wiec jestem zadowolony z tego oleju i polecam go jaknajbardziej jest to MOBIL SUPER "M'' 15W/40 <<diesel motor oil>>teraz moj golf ma przejechane ponad 270 tys i silniczek chodzi jak zegareczek...pozdro...


Golf III GTI 20 JAHRE AFN+0.216+chips niehamowany jeszcze.

Golf III VARIANT 96' ALH +

I tak o to całe moje życie kręci się wokół tych trzech literek "TDI" :D:D:D

Mariusz D.
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 520
Rejestracja: śr sty 05, 2005 17:25
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Mariusz D. » czw maja 05, 2005 12:38

Ja jak sprowadzilem golfa III TDI tez wymienialem oleje filtry itd, ale nie wiedzialem jaki olej, zadzwonilem do serwisu vw i audi i powiedziano mi ze do tych aut po przebiegu 180.000 leja tylko mineralny dobrej jakosci i taki zalalem i jest wszystko ok. Kumpel moj ma taki sam motor i zalal polsyntetykiem i pop kilku tysiacach zaczal cieknac, nastepnie wrocil na mimeral plus wymiana jakis uszczelniaczy uszczelek i Bog wie co i koszt 300 z&oslash; wiec sie warto zastanowic? A przeciez nasze golfy sa to juz 10 i wiecej letnie auta i nie ma potrzeby jezdzic na zlocie czy platynie prawda? Dobry mineral i wymiana co 10.000 km i bedzie wszystko dobrze.



Awatar użytkownika
marcinvw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 418
Rejestracja: pt sty 28, 2005 17:00
Lokalizacja: Meseritz
Kontakt:

Post autor: marcinvw » sob maja 07, 2005 00:19

dokładnie,zgadzam sie w 100% z kolegą,dobry mineralny i jest wszytsko ok...pozdro...


Golf III GTI 20 JAHRE AFN+0.216+chips niehamowany jeszcze.

Golf III VARIANT 96' ALH +

I tak o to całe moje życie kręci się wokół tych trzech literek "TDI" :D:D:D

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 305 gości