Syrena alarmu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Maćko1979
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: pn gru 19, 2005 21:06
Lokalizacja: Dębe Wielkie
Kontakt:

Syrena alarmu

Post autor: Maćko1979 » wt maja 08, 2007 14:21

Witam!
Jak w temacie chciałbym zamienić oryginalny klakson alarmu na nie oryginalny ale o lepszym brzmieniu bo to chyba trochę obciach mieć w MK4 alarm w postaci klaksonu. Znalazłem na forum że klakson od alarmu znajduje się na podszybiu ale ktoś sie chyba pomylił bo takie umiejscowienie jest w MK3 a nie MK4. Z tego co napisali w ETCE to za syrenę alarmu robi jeden z klaksonów. Więc proszę o potwierdzenie czy też nie macie syren na podszybiu. I czy bez większych problemów da się podłączyć tą nieoryginalną syrenę.
Pozdrawiam

[ Dodano: Wto Maj 08, 2007 19:28 ]
ZWRACAM HONOR jednak na podszybiu jest syrena od alarmu. Tylko jest jeden problem kiedy nie działa syrena nie ma tam napięcia pojawia się i znika kiedy trąbi syrena, po podłaczeniu tej nowej jest kicha bo na nową syrenę powinno isc napiecie dopiero przerwanie obwodu ją uruchamia. Co tu zrobić? Pomóżcie


Diagnoza autek z rodziny VW (również Ford GALAXY) i gniazdem OBD (na razie tylko) również z CAN!!!!! Warszawa i okolice. Po informacje zapraszam na PW.

Golfika już nie ma została POLÓWECZKA.

MichałP
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: czw maja 17, 2007 23:25
Lokalizacja: lubraniec

Post autor: MichałP » pn maja 21, 2007 20:46

w module komfortu są dwie wtyczki T23 piny niebieska i T15 beżowa i w niej jest możliwość podpięcia dwu typów syren
albo typ pierwszy syreny:
pin 1 gniazda syreny - ge/sw 0,5 - T15/3
pin2 gniazda syreny - 0,5 br - masa 609
pin3 gniazda syreny - ro/ge 0.5 - T15/12

albo drugi typ syreny

2 pin syreny - sw/ge 1,5 T15/11
1 pin syreny - br - masa 609

T15/12 - ro/ge 1,5 idzie tylko na bezpiecznik
może coś pomaże ja na razie jestem na etapie zakładania tych rzeczy do golfa 4 variant
na razie uruchomiłem komfort ale tylko niebieską wtyczkę zaraz idę podłączać bezową
pozdr. Michal

[ Dodano: 21 Maj 2007 20:57 ]
w module komfortu są dwie wtyczki T23 piny niebieska i T15 beżowa i w niej jest możliwość podpięcia dwu typów syren
albo typ pierwszy syreny:
pin 1 gniazda syreny - ge/sw 0,5 - T15/3
pin2 gniazda syreny - 0,5 br - masa 609
pin3 gniazda syreny - ro/ge 0.5 - T15/12
albo drugi typ syreny
2 pin syreny - sw/ge 1,5 T15/11
1 pin syreny - br - masa 609
T15/12 - ro/ge 1,5 idzie tylko na bezpiecznik
może coś pomaże ja na razie jestem na etapie zakładania tych rzeczy do golfa 4 variant
na razie uruchomiłem komfort ale tylko niebieską wtyczkę zaraz idę podłączać bezową
pozdr. Michal



Awatar użytkownika
Maćko1979
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: pn gru 19, 2005 21:06
Lokalizacja: Dębe Wielkie
Kontakt:

Post autor: Maćko1979 » wt maja 22, 2007 08:26

No to masz kolego pierwszy punkcik super!!!!!! Ja szukałem i nigdzie takich informacji nie mogłem znaleźć dzisiaj będę walczył z tą syreną, tylko się tak zastanawiam czy z modułu wychodzi napięcie na syrenę czy podawane jest dopiero po załączeniu alarmu, ale to też sprawdzę i podzielę się informacjami, jeszcze raz DZIĘKI


Diagnoza autek z rodziny VW (również Ford GALAXY) i gniazdem OBD (na razie tylko) również z CAN!!!!! Warszawa i okolice. Po informacje zapraszam na PW.

Golfika już nie ma została POLÓWECZKA.

Awatar użytkownika
rakczek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 530
Rejestracja: sob cze 03, 2006 04:02
Lokalizacja: Leicester(UK)

Post autor: rakczek » wt maja 22, 2007 14:11

hello a gdybys chcial poczytac jeszcze troszke o modole komfortu to zapraszam na ten watek ::

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=94351

kilka ciekawostek jakie mozna zrobic przy okazji :))

Milego poczytania

Pozdrawiam


http://motors-leicester.co.uk
K.P.J. Motors
Unit 8-9 Jarvis Street
LE3 5BN
Leicester
e-mail: kpj.motors@wp.pl
Mobile: 07515651171

Awatar użytkownika
Maćko1979
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: pn gru 19, 2005 21:06
Lokalizacja: Dębe Wielkie
Kontakt:

Post autor: Maćko1979 » wt maja 22, 2007 14:27

rakczek pisze:hello a gdybys chcial poczytac jeszcze troszke o modole komfortu to zapraszam na ten watek ::

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=94351

kilka ciekawostek jakie mozna zrobic przy okazji :))

Milego poczytania

Pozdrawiam
To już przerabiałem drążyłem temat dosyć długo ale udało mi sie za sprawą zaprzyjaźnionego forum passata zrobić domykanie szyb z pilota (otwieranie zresztą też) jak się okazało nie było to wcale takie trudne. Szkoda że u nas na forum nie ma takiej grupy postów dotyczącej VAGA i rzeczy z tym związanych. Ale dzięki za podpowiedź


Diagnoza autek z rodziny VW (również Ford GALAXY) i gniazdem OBD (na razie tylko) również z CAN!!!!! Warszawa i okolice. Po informacje zapraszam na PW.

Golfika już nie ma została POLÓWECZKA.

Awatar użytkownika
rakczek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 530
Rejestracja: sob cze 03, 2006 04:02
Lokalizacja: Leicester(UK)

Post autor: rakczek » wt maja 22, 2007 22:34

m_maryszczak pisze:To już przerabiałem drążyłem temat dosyć długo ale udało mi sie za sprawą zaprzyjaźnionego forum passata zrobić domykanie szyb z pilota (otwieranie zresztą też) jak się okazało nie było to wcale takie trudne. Szkoda że u nas na forum nie ma takiej grupy postów dotyczącej VAGA i rzeczy z tym związanych. Ale dzięki za podpowiedź
Czy zatem mozesz opisac jak udalo sie to tobie???

Czy dokladnie tak jak w watku na foum passata podane??

Ja ciagle padam na tym ze komp nie chce sie polaczyc z modolem.. Lipa ogolnie probowalem na kilka spos ale nic. Zmienialem porty itd...

Moze zatem jakies wskazówki???

Pozdrawiam


http://motors-leicester.co.uk
K.P.J. Motors
Unit 8-9 Jarvis Street
LE3 5BN
Leicester
e-mail: kpj.motors@wp.pl
Mobile: 07515651171

zaspany
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn mar 31, 2008 22:04
Lokalizacja: kielce

Post autor: zaspany » sob maja 16, 2009 22:26

Witam a po której stronie dokładnie szukac tej syrenki bo tez chce podmienic w borze?



Awatar użytkownika
Oli
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 725
Rejestracja: pt wrz 09, 2005 22:02
Lokalizacja: Hajnówka
Kontakt:

Post autor: Oli » sob maja 16, 2009 22:45



[b]148KM/326Nm[/b]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 324 gości