Problem z zamkiem w tylnej klapie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Proton
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 301
Rejestracja: pn maja 07, 2007 22:07
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Problem z zamkiem w tylnej klapie

Post autor: Proton » pn maja 14, 2007 15:29

witam mam problem po zimie cos sie stalo z zamkiem bo nie mozna go otworzyc z kluczyka, jedyny sposob na otwarcie to zlozyc siedzenie i od wewnatrz otworzyc. Jak ktos mial taki problem to prosze o pomoc, bo niechce wymieniac zamka moze da sie uratowac ten co jest...
Ostatnio zmieniony pn maja 14, 2007 23:06 przez Proton, łącznie zmieniany 1 raz.


Proton
--> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=158539

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » pn maja 14, 2007 15:51

Lej WD40 w zamek ile wejdzie. Tylko non stop wkładaj kluczyk i wyjmuj. Zawiesiła ci się któraś zapadka.



Proton
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 301
Rejestracja: pn maja 07, 2007 22:07
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

[mkI] problem z zmakiem w tylnej klapie

Post autor: Proton » pn maja 14, 2007 17:17

nie dalo rady ... moze jest cos lepszego niz WD 40?


Proton
--> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=158539

Robi1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn maja 14, 2007 18:05
Lokalizacja: Swietokrzyskie

Post autor: Robi1 » pn maja 14, 2007 18:40

Witam!!
Znajomy ma podobny problem....ma golfa4 3 (drzwiowego)i w zaden sposob nie moze otworzyc bagaznika. Ani z klucza ani z ciegna. Dzwonilem do ASO to powiedzieli ze zabrudzila lub wytarla sie jakas "wkladka" i 3eba to rozkrecic lub oddac "im" za jedyne 450zl :rotfl: :rotfl: :shock:
Wiecie moze jak mozna to "naprawic" nie wydajac tyle kasy???
Dzieki pozdrawiam


Pozdroo

Proton
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 301
Rejestracja: pn maja 07, 2007 22:07
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

[MK1 1.8 RP] zamek od klapy

Post autor: Proton » czw maja 17, 2007 17:22

to niezla kaska hehe jak mi sie uda to dam znac jak to zrobilem;) bo jak nie da rady to wkladam silownik i robie otwieranie na przycisk;) pozdrawiam. :)


Proton
--> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=158539

tom_boy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pn lut 21, 2005 19:19
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: tom_boy » ndz maja 20, 2007 13:49

Mialem podobny problem...
Nalezy wymontowac caly zamek z klapy i rozebrac go samemu ostroznie wyciagając po kazdej zapadce zeby nie pomylic pozniej kolejnosci bo bedzie lipa z kluczykiem wtedy... Czas calej operacji to okolo 1 godziny... Napoczatku proponuje zalatwic go Coca-Colą nastepnie kąpiel wszystkich elementow w benzynie ekstrakcyjnej a na koniec proponuje przesmarowac specjalnym smarem z dodatkiem miedzi... Zlozyc, zamontowac i cieszyc sie otwieraniem klapy z kluczyka dlugie lata...
U mnie po takiej operacji zamek smiga 2,5 roku



Proton
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 301
Rejestracja: pn maja 07, 2007 22:07
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

problem z zmakiem

Post autor: Proton » ndz maja 20, 2007 18:18

juz zrobiony;) wyjalem zameczek, staruszek sie nim pozniej zajal i jest gitarka;)


Proton
--> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=158539

Chmielu1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn maja 21, 2007 13:21
Lokalizacja: Goławice Pierwsze koło Pomiechówka pod Warszawą

Post autor: Chmielu1 » pn maja 21, 2007 13:37

Witam,
Jestem nowym użytkownikiem forum i Golfa III... :)... więc witam Wszystkich...

Mam podobny problem z zamkiem klapy bagażnika w kombi.
Z kluczyka nie działa od kąd kupiłem a teraz nie działa nawet z centralnego...
Problem polega na tym że nie mam zielonego pojęcia jak teraz otworzyć bagażnik...
Od wewnątrz nie jestem w stanie zdjąć boczka a innego dojścia do zamka nie widzę.

Ma ktoś pomysł jak otworzyć ten bagażnik bez rozwiercania zamka???



kape
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt maja 18, 2007 07:42
Lokalizacja: południowa Polska

Post autor: kape » pn maja 21, 2007 17:40

Czołem!
Kilka dni temu też zatrzasnąłem bagażnik i nie mogłem go otworzyć. Po krótkich bojach zrobiłem co następuje i w efekcie otworzyem od środka tylną klapę (Golf 3 1.8 1996 r. kombi z centralnym zamkiem):
1. naciskałem od góry na plastikową osłonę klapy bagażnika - pod szybą - plastik wyskoczył z górnych bolców (naciskałem dość mocno ale z wyczuciem - coby nie pourywać)
2. gdzieś tak na środku plastiku (szyby) odciągnąłem do siebie plastik i zobaczyłem między karoserią a plastikową osłoną "wnętrzności" - wsadziłem rękę i przesunąłem w bok taki metalowy element zamka w który wchodzi drucik - cięgiełko (nie wiem jak się toto fachowo nazywa) jednocześnie pchając klapę - otworzyłem.

Potem dopiero można zdemontować ten plastik co jest na klapie. Umocowany jest do karoserii 8 kołkami plastikowymi - po 2 z boku i 4 z dołu. No a potem dopiero można dokonać oględzin uszkodzonego / niedziałającego zamka.
U mnie urwany jest kawałem aluminium do którego mocowane było to cięgiełko / drucik. Widzę, że czeka mnie wymiana całości tego czegoś (zamka???). Nie wiem tylko jak się do tego zabrać, jak już oczywiście uda mi się kupić potrzebną część. Czy odkręcenie mocowania tablicy rejestracyjnej pomoże? Może ktoś już grzebał przy zamku w klapie?

P.S. oczywiście cennych wskazówek udzielili koledzy z forum, ja tylko własnoręcznie przećwiczyłem na sobie



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » pn maja 21, 2007 19:16

Naprawiałem wkładkę u siebie. Aluminium z którego jest wykonany przycisk w którym jest wkładka potrafi się utlenić przez co wkładka się blokuje. Klapę otworzyłem przez bagażnik, wymontowałem przycisk. Wkładka nie chciała wyjść ale odrobina odkamieniacza do łazienek i puściła, po wyjęciu długa sesja w domestosie i zapadki puściły. Wyjąłem je przetarłem papierem, oczyściłem wnętrze wkładki i złożyłem na wazelinkę:) od tego czasu czyli od roku z zamkiem nie mam problemów.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 236 gości