Problem z szybami elektrycznymi

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

MarekMarecki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob gru 02, 2006 19:07
Lokalizacja: Łódź

Problem z szybami elektrycznymi

Post autor: MarekMarecki » ndz maja 20, 2007 10:04

Witam serdecznie. Mam taki oto problem. Wczoraj wsiadłem do samochodu i opusciłem 2 szyby elektryczne. Po 10 minutach chciałem 1 podniesc ale okazło sie ze nie reaguje. Sprawdzam 2 szybę a ta tez nic. Zacząłem seriami naciskac przycisk od szybek. Co jakis czas załączała się szyba i podnosiła o 5 cm. Z druga było podobnie. Miałem wrazenie ze reagują jak wyłanczam i załanczam zapłon.2 szyby podnosciłem z 20 minut ale na szczscie ajkos sie udało. Co moze byc przyczyną ze nagle 2 szyby przestają działać ale ni do konca bo co jakis czas zdaza im się włączyc i podniesc o 5 cm. Bezpiecznik gdyby siadł to chyba by spowodował całkowity brak reakcji (przyznam ze nie sprawdzałem go ale dzis to zrobię). Moze ktos juz się spotkał z takim problemem????
P.S czytałem tez cos tu na forum o bezpieczniku termicznym...gdzie go szukac??On moze powodowac taką awarie?? I czy mozna go zastąpic zwykłym.

P.S2. moze ktos wie jakich kolorów są kabelki w wiązce dzwiowej odpowiedzialne za plus i mase dla szyby elektrycznej??



kapalek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 985
Rejestracja: pn sie 07, 2006 13:44
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: kapalek » ndz maja 20, 2007 10:52

za szyby odpowedzialny jest taki grubszy kabelek w oslonce dwukolrowej, u mnie w zolto-czerwonej. ten kabelek mi sie kiedys zerwal i nie dzialaly szyby gdy próbowalem je podniesc od strony kierowcy, nie dzialal tez wtedy fabryczny alarm uruchamiany z centralnego. zobacz czy w tej wiazce drzwiowej jest wszystko ok


nowe świerze fotki wnętrza - radio,vento tunel,zegary, nakładki alu od audi tt, polerka wydechu
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1986712#1986712

Pieterek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: czw gru 21, 2006 02:31
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: Pieterek » ndz maja 20, 2007 11:54

Chlopaki ja mam innego problema :[ Spalil mi sie silniczek od lewej przedniej szyby (mam mk III 3D i domykanie szyb z kluczyka),wymienilem sam silniczek ale byl on od mechanizmu z prawych drzwi. Szyba dziala ale musze nacisnac guzik w dol zeby sie podniosla a jak nacisne w gore to sie opuszcza :( Malo tego jak chce domknac szyby z kluczyka to prawa sie domyka a ta robiona lewa otwiera. Czy taki silniczek moze miec dwa rodzaje biegunow??? Nie znam sie na tym. PROSZE powiedzcie mi co jest z tym grane i co mam zrobic aby bylo ok :[[[



MarekMarecki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob gru 02, 2006 19:07
Lokalizacja: Łódź

Post autor: MarekMarecki » ndz maja 20, 2007 13:34

mysle ze to nie ten kobelek skoro problem pojawił się jednoczesnie na 2 szybach :(



Awatar użytkownika
Ziibii
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 19:18
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: Ziibii » ndz maja 20, 2007 13:34

Spróbuj zamienić biegunowość w wyłączniku,ale może najpierw popatrz jaka jest różnica elektrycznie między silniczkami (kolory przewodów w silniczku).może tam uda ci się coś pozamieniać w połączeniach.


Szerokiej drogi ,gumowych słupów i jak najdalej od smerfów.

Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » pn maja 21, 2007 11:12

MarekMarecki pisze:Witam serdecznie. Mam taki oto problem. Wczoraj wsiadłem do samochodu i opusciłem 2 szyby elektryczne. Po 10 minutach chciałem 1 podniesc ale okazło sie ze nie reaguje. Sprawdzam 2 szybę a ta tez nic. Zacząłem seriami naciskac przycisk od szybek. Co jakis czas załączała się szyba i podnosiła o 5 cm. Z druga było podobnie. Miałem wrazenie ze reagują jak wyłanczam i załanczam zapłon.2 szyby podnosciłem z 20 minut ale na szczscie ajkos sie udało. Co moze byc przyczyną ze nagle 2 szyby przestają działać ale ni do konca bo co jakis czas zdaza im się włączyc i podniesc o 5 cm. Bezpiecznik gdyby siadł to chyba by spowodował całkowity brak reakcji (przyznam ze nie sprawdzałem go ale dzis to zrobię). Moze ktos juz się spotkał z takim problemem????

wydaje mi sie ze cos nei styka, moglo sie cos poluzowac, mozna przypuszczac ze cos z przelacznikiem, ale jesli przelacznik z drzwi pasazera tez nie dziala to sie razem zdupic nei mogly. Ja bym sprawdzil polaczenia zasilania idacego ze stacyjki no i polaczenia kabli idace do przelaczmników. Mysle ze woltomierz w rece i jazda, no chyba ze ktos sie z czyms takim juz spodkal

Pieterek pisze:Chlopaki ja mam innego problema :[ Spalil mi sie silniczek od lewej przedniej szyby (mam mk III 3D i domykanie szyb z kluczyka),wymienilem sam silniczek ale byl on od mechanizmu z prawych drzwi. Szyba dziala ale musze nacisnac guzik w dol zeby sie podniosla a jak nacisne w gore to sie opuszcza :( Malo tego jak chce domknac szyby z kluczyka to prawa sie domyka a ta robiona lewa otwiera. Czy taki silniczek moze miec dwa rodzaje biegunow??? Nie znam sie na tym. PROSZE powiedzcie mi co jest z tym grane i co mam zrobic aby bylo ok :[[[
wystarfczy zmienic kable zasilajace miejscami albo w silniczku albo w przelaczniku



Awatar użytkownika
macbu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: pt lis 03, 2006 22:43
Lokalizacja: Oleśnica/Wrocław
Kontakt:

szyby działające na odwrot

Post autor: macbu » pn maja 21, 2007 12:12

Mylicie się ja to juz przerabiałem poprostu zle przykrecona obudowa silniczka i biegunowosc zmieniona :P

prosta sprawa z tym opuszczaniem i zamykaniem na odwrot, musisz sciagnac mechanizm odkrecic 4 srubki mocujace obudowe silniczka i obrocic ja o 180 stopni i przykrecic... , i to nie jest sprawka tego ze silniczek byl z innych drzwi tylko ktos zle przykrecil obudowe silniczka tam sa zwoje i biegunowosc zadziałała inaczej :P :)))) ja tak sie pomylilem jak swoj silniczekwymieniałem! pozwodzenia

napewno musisz ja u siebie obrucic u mnie z tego co pamietam napisy na obudowie silniczka powinny byc po tej samej stronie co napisyy na module :) ale z tymi napisami raczej sie nie przejmuj :)


Macbu

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn maja 21, 2007 16:51

MarekMarecki pisze:P.S czytałem tez cos tu na forum o bezpieczniku termicznym...gdzie go szukac??On moze powodowac taką awarie?? I czy mozna go zastąpic zwykłym.
zielony dość duży nad przekaźnikami, na próbę to go możesz zmienić, ale na nie za mocny, po coś ten bezpiecznik tam jest, żebyś nie spalił instalacji.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 525 gości