Jak utwardzić zawieszenie bez obniżania.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kalasz20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: wt sie 08, 2006 02:27
Lokalizacja: bstok

Jak utwardzić zawieszenie bez obniżania.

Post autor: kalasz20 » ndz maja 20, 2007 13:08

Witam
Mój Golfik jest zbyt miękki , na zakrętach ma dosć duże przechyły nadwozia , więc szybciej jak 45km/h na zakręcie 90stpn. jest już nieciekawie , amortyzatory trzymają bo jak bujnę to wraca praktycznie spowrotem bez kołysania się , nie chcę obniżać gdyż często pokonuję rożne krawężniki itp. i nie chcę na nich niczym zahaczać. Wymiana sprężyn na nowe coś da?
Pozdr



tom_boy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pn lut 21, 2005 19:19
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: tom_boy » ndz maja 20, 2007 13:26

Na początku proponował bym jednak sprawdzić amorki...
A co do usztywnienia to sa specjalne gumy (4zl/szt.) ktore zaklada sie w sprezyny co powoduje usztywnienie auta a nie powoduje obnizenia...



Awatar użytkownika
yank
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 613
Rejestracja: śr lut 15, 2006 09:25
Lokalizacja: Zebrzydów/Świdnica
Kontakt:

Post autor: yank » ndz maja 20, 2007 16:28

te gumy są dobre na chwile tzn, bardzo szybko się "konczą" i wypadaja, nie polecam. Kup sprężyny twarde lecz tak naprawde różnicy wydaje mi sie że nie poczujesz póki nie obniżysz zawiechy. Zdaje sie mi że nie warto, jak już cos to obniz wtedy uzyskasz pożadany efekt...



kalasz20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: wt sie 08, 2006 02:27
Lokalizacja: bstok

Post autor: kalasz20 » ndz maja 20, 2007 17:19

Witam
Właśnie o to chodzi żeby nie obniżać auta , słyszałem że sprężyny z czasem tracą swoje właściwości i stają się bardziej miękkie , jak wygląda sprawa u was , chodzi mi o seryjny zawias , też macie mocne przechyły na zakrętach?
Pozdr



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 263 gości