Przewód od masy??????

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kras299
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: sob maja 19, 2007 11:51
Lokalizacja: Krosno

Przewód od masy??????

Post autor: kras299 » sob maja 19, 2007 12:03

Mam pytanie odnośnie kabla która ma być chyba zamocowany przy pokrywie głowicy(po prawej stronie patrząc od przodu samochodu) jest on u mnie urwany czy jest on potrzebny i czy ma wpływ na działanie silnika Proszę o rade w tej sprawie!!!!!!! Mój samochód to VWGolf 2 z silnikiem RP


Kras 299 :P:D:P

aluk0
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 00:23
Lokalizacja: Zary
Kontakt:

Post autor: aluk0 » sob maja 19, 2007 12:24

witam cie powiem ci w ten sposob karzdy kabel jest potrzebny jezeli zostal poprowadzony a jesli chodzi o ta mase to jest to masa od sondy lambda teraz napewno twoj RP chodzi w trybie awaryjnym podlaczte jabelki i bedzie wszystko ok :bigok:




pozdrawiam

[ Dodano: 19 Maj 2007 12:26 ]
aha jesli pomoglem prosze nie zapominac o tym :bajer:



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » sob maja 19, 2007 13:14

Każda masa jest potrzebna, w ten sposób rozwalają się cewki WN zwłaszcza w PUNTO



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » sob maja 19, 2007 22:20

aluk0 pisze:aha jesli pomoglem prosze nie zapominac o tym :bajer:
nie żebraj !!

[ Dodano: Sob Maj 19, 2007 10:22 pm ]
pszczyna, o nastepny , ludzie nie badzcie załosni! Nie wiem czy wiecie ale za to mozna dostac warna!!

[ Dodano: Sob Maj 19, 2007 10:24 pm ]
aluk0 pisze:witam cie powiem ci w ten sposob karzdy kabel jest potrzebny jezeli zostal poprowadzony a jesli chodzi o ta mase to jest to masa od sondy lambda teraz napewno twoj RP chodzi w trybie awaryjnym podlaczte jabelki i bedzie wszystko ok
jescze powiedz jakie zadanie ma ta masa do sondy lambda to wtedy moze zasłuzysz na punkta


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

aluk0
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 00:23
Lokalizacja: Zary
Kontakt:

Post autor: aluk0 » sob maja 19, 2007 22:30

guti
handluj sobie nadal tymi oslonkami i pierdz sobie przy laniu ale nie mow ludzia co maja robic bo jestes tu 3 lata i takie slabe noty :bajer:

pozdrawiam Cie



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » sob maja 19, 2007 22:38

aluk0 pisze:handluj sobie nadal tymi oslonkami i pierdz sobie przy laniu ale nie mow ludzia co maja robic bo jestes tu 3 lata i takie slabe noty
bo w odroznieniu od Ciebie cwaniaczku nie wymuszam punktow! Widze wlasnie jak oceniasz ludzi, juz mnie podliczyles ile razy pomoglem ile jestem na forum itd, wiec Ci powiem ze nie wazne ile ja mam punktow , wazne ze NIE MUSIALEM SIE PROSIC O NIE ANI RAZU !!! Myslisz ze napiszesz ze kabel od masy jak jest to powinien byc podlaczony i tyle ? Nie tedy droga, wyjasnij koledze jaka role spelnia masa w sondzie i wtedy pogadamy. Juz madrowales sie jak pamietam na temat czujnikow w RPku, Ktos potwierdzil jeszcze moja wypowiedz i dziwnie umilkles. Widze ze ty jestes nowy na forum i jeszcze sie musisz duzo nauczyc. Pozdrawiam. Wole pierdziec przy laniu niz wlazic komus w dupe bez mydla!


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

aluk0
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 00:23
Lokalizacja: Zary
Kontakt:

Post autor: aluk0 » sob maja 19, 2007 22:45

aha a teraz wzbogace Twoja wiedze ten kabelak potrzebny jest do tego zeby komputrer trzymal kody ktore sobie zaadaptowal jak nie ma tego kabla to po karzdym zgaszeniu zaplonu komp sie resetuje i lapie nowe bledne kody zapamietaj to sobie i dobrze wykozystaj to moze zlapiesz jakis maly punkcik :bigok:



Andrzej1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: pn kwie 04, 2005 10:57
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Andrzej1 » sob maja 19, 2007 22:50

Witam
Jeśli jest zerwana plecionka to jak jak pisze poprzednik nawet i sygnał z lambdy jest
fałszywy, komputer dostaje fałszywe sygnały.Jeśli silnik ma kiepską masę to najgorszy
jest moment rozruchu,mały moment obrotowy i iskra a grzeją się linki.(gazu ,licznika
sprzęgła).Pleć warkocze z cienkich linek to ładnie wygląda.Łącz tymi warkoczami
minus akumulatora,nadkole,silnik.Jeśli alternator zostaje bez masy regulator napięcia
podaje największe możliwe wzbudzenie ,co przekłada się na napięcie a wtedy mogą paść
żarówki.
Pozdrawiam.
Andrzej.



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » sob maja 19, 2007 22:53

aluk0 pisze:po karzdym zgaszeniu zaplonu komp sie resetuje
dobree!!! normalnie super !! gdzie ty sie tego dowiedziales ! tylko ciekawe po co sie odlacza kleme na wylaczonym zapłonie zeby zresetowac ECU ? , skoro sam sie resetuje po wylaczeniu zapłonu. Doucz sie jeszcze.( dla Twojej informacji to ECU nie jest komputerem! To jest zwykly sterownik! ) Poszukaj na forum troszeczke to sie dowiesz ze były poruszane tematy jak resetowac ECU w przypadku zaistnienia błedów. Wali mnie to szczerze czy dostane punkta czy nie , to nie jest dla mnie wyznacznikiem wiedzy o koledze , a jeszcze jak widze Twoje domagania sie punkta to juz wogole trace szacunek dla takich jak ty.Znam duzo osob ktorzy nie maja duzo punktow ale wiem ze sa super fachowcami , bo nie tylko na forum sie udzielaja ale tez poza. A na marginesie to przewod masowy od sondy to jest najzwyklejszy ekran przeciw zakłoceniowy, ale pewnie tego tez nie wiedziales tak samo jak z tym "kompem" , ekran ma za zadanie ( gdybys nie wiedzial )
"izolacje" kabla sygnałowego przed zakóceniami ukladu WN podczas pracy silnika.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

aluk0
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 00:23
Lokalizacja: Zary
Kontakt:

Post autor: aluk0 » sob maja 19, 2007 23:07

nie mysl sobe ze sie poddalem poprostu mam ciekawsze zajecia niz udawadniac sobie z jakims gamoniem kto mam wieksza wiedze na dane tematy bo to jest poprostu zalosne .......................................


a twoj opis jest naprawde prostacki i dalsza rozmowa z toba zanizy moja hierarchie wartosci wiec sie juz zegnam z toba a jezeli bys nie zrozumial kilku wyrazow co napisalem to zapytaj kolegow na forum ci maja wiecej punkcikow albo mlodszej siostry!!!



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » sob maja 19, 2007 23:14

aluk0, masz racje , idz sie pobawic klocuszkami dupowłazie :green_fuck: :butthead:


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob maja 19, 2007 23:18

Kurcze od 2 lat jak siedzę na forum jeszcze tego nie było. Może się pohamujecie. Jak już musicie to na priv.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

aluk0
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 00:23
Lokalizacja: Zary
Kontakt:

Post autor: aluk0 » sob maja 19, 2007 23:23

:butthead: ???? co ty gosciu jakis zboczony jestes??jak nie pierdzenie i sikanie to teraz jakies dupy??? ty nie tym forum powinienes siedziec!!! bardziej cie widze na jakims dla zboczencow i fetyszystów powinienes szukac pomocy u jakiegos lekarza bo widze ze masz jakies problemy :dzida: bo widze ze to twoje klimaty



pozdrawiam cie serdecznym spier****j



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » sob maja 19, 2007 23:25

Paweł Marek, sorka panie Kolego , ja tez nie pamietam zeby takie cos sie zdarzyło przez ten czas ile jestem . Ja juz swoje powiedzialem. Jeszcze raz przepraszam. pozdro.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] i 338 gości