MK3 1.9TDI olej 15w40 min. czy mozna zalac polsyntetyk?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Lukasz3k
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: wt lut 08, 2005 22:03
Lokalizacja: Karniewo/Wawa
Kontakt:

MK3 1.9TDI olej 15w40 min. czy mozna zalac polsyntetyk?

Post autor: Lukasz3k » czw kwie 28, 2005 13:33

Witam, mam aktualnie zalany olej mobila 15w40 mineral ale po poczytaniu troche forum wydaje mi sie ze lepszy do tego silnika ze wzgledu na turbo bedzie jakis polsyntetyk czy mozna bez obaw zalac polsyntetyk? czy nic sie nie stanie? jest to golf 1.9tdi 180tys przebiegu

--
Pozdrawiam



Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » czw kwie 28, 2005 14:58

A dlugo pomykasz na 15? Zalej tez mobilem - nie powinien tak odczuc roznicy. Zreszta sam zobaczysz czy nic autu nie jest / wycieki i te rzeczy / i ew. wrocisz do starego oleju.

Pozdro
Gitner


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

Awatar użytkownika
Kamill
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: śr mar 16, 2005 00:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Kamill » czw kwie 28, 2005 17:55

Ja przy 230tys zalem połsyntetyk, widzialem na fakturach ze w niemczech przy 190 tez taki byl lany. Po przejechaniu 2tys na bagnecie nic nie ubylo, cieklo mi troche z pod podstawy filtra, ale to przed jak i po, ale na bagnecie i tak nic nie ubylo. Moj silnik mial udokumentowany przebieg, nie kopcił wogole nawet przy max obrotach. TDI poki nie bedzie bral jezdzic na polsyntetyku ile wejdzie.


Poprzednio: UAZ, frontera , sierra , xantia, astra , vento , audi a4,

Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » czw kwie 28, 2005 18:10

Kamill pisze:TDI poki nie bedzie bral jezdzic na polsyntetyku ile wejdzie.
Nawet jak bierze litr/10kkm to i tak polsyntetyk..

Pozdro
Gitner


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

jarek65w
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: pt lis 12, 2004 23:06
Lokalizacja: Łódż

Post autor: jarek65w » czw kwie 28, 2005 18:47

No tu lepiej bądz ostrożny,jeśli minerał był chwilowo to tak.Ale jesli nabito na nim ze 30k lub więcej to nie wiem.Jak zalejesz pólsyntetykiem obserwuj czy nie za dużo cieknie ,bo ciec bedzie na pewno.No i czy nie będzie dużo głośniejszy.Chyba że wszystko sobie pouszczelniasz wymienisz szklaneczki itp.I dalej nikt ci nie da gwarancji co będzie, bo nikt tego raczej nie ryzykował.Jak ktos ma 300k na pólsyntetyku to pewnie że bedzie tak dalej trzymał- ale powrotu z minerala po jakimś przebiegu to raczej chyba nie ma
Kamil od 190 do 230 latałes na mineralu i potem powrót na pól?



Awatar użytkownika
Lukasz3k
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: wt lut 08, 2005 22:03
Lokalizacja: Karniewo/Wawa
Kontakt:

Post autor: Lukasz3k » czw kwie 28, 2005 19:46

hmm trudno mi powiedziec jaki byl wczesniej lany, auto sprowadzane z niemiec i w niemczech serwisowane przebieg tez udokumentowany. Na tym mobilu 15w40 zrobilem okolo 10tys i wlasnie przymierzam sie do zmiany. To jak zaleje polsyntetyka to nic procz tego ze moze wyciekac nic sie nie bedzie dzialo?



kazuk

Post autor: kazuk » czw kwie 28, 2005 20:28

zastanawiam się skąd biora sie opinie że olej zacznie wyciekac z silnik ,
wałkując posty zauwarzyłemże dużo ludzi to powtzarza , nie mając napewno z tym doświadczenia.
Przecież jeżeli na mineralnym uszczelki nie ciekły ,to przecież półósyntetyk ich nie rozpuści - to jest nie logiczne i nie możliwe.

Jedyne co może sie stać w starszych silnikach to :
zmywanie nagaru na
-panewkach (spadek ciśnienia oleju),
-w szczelinach pierścieni co moze powodować spadek kompresji i zwiękrzony pobór oleju
- na regulatorach chydraulicznych zaworów co może skutkować głośną pracą rozrządu .


Jeżeli silnik nie bierze oleju, nic z niego nie kapie ( a jeżeli kapie to można wymienić uszczelki ) , ciśnienie oleju ma w normie , rozrzą pracuje prawidłowo to spokojnie możesz wymienić na ten półsyntetyk .



jarek65w
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: pt lis 12, 2004 23:06
Lokalizacja: Łódż

Post autor: jarek65w » czw kwie 28, 2005 21:18

Ty się Kazuk zastanawiasz a ja to wiem.Zmieniłem z minerala na pól, i cieknie drogi kolego.Cieknie z pod filtra, cieknie z pod michy i poci się pokrywa to widać prawie zaraz.Myślałem aby to wszystko uszczelniać ale i silnik nie chodzi jak wcześniej jest głośniejszy to fakty.Jeśli dojdzie jeszcze to co ty piszesz to jasne da się wszystko wymienić tylko czy WARTO nawet ryzykując padnięcie turbiny za czas jakiś.Dla mnie nie ,ale może się mylę, zrobiłem na tym pólsyntetyku 1k i zmieniłem na mineral.



kazuk

Post autor: kazuk » czw kwie 28, 2005 22:13

moze dał bym sie przekonać do tych uszczelek pod miska i pod pokrywa zaworów (ale tez nie bardzo)

ale jak ktoś pisze ze od zmiany oleju zaczoł mu ciec filter oleju to mnie rozbraja przecież chyba zmieniałeś ten filter przy zmianie oleju więc uszczelka jest nowa i nie ma prawa nic ciec jak jest to dobrze zrobione , no chyba że tobie za starości półsyntetyk blok rozpuszcza :goof:



Awatar użytkownika
pw524
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 304
Rejestracja: pt lut 18, 2005 17:22
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: pw524 » czw kwie 28, 2005 22:15

Jak nie wiesz ile jeżdził na mineralu to lepiej zostań przy nim.Może cęściej zmieniać?



Awatar użytkownika
Kamill
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: śr mar 16, 2005 00:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Kamill » czw kwie 28, 2005 23:40

Jak masz ksiazke serwisowa albo jakies faktury z wymian w niemczech to bedzie napisane jaka gestosc byla lana, moze gdzies jest stara kartezcka tam tez czasmi jest napisane, w niemczech wklejaja ja czasem zamiast wieszac na druciku np. gdzies w dzwi albo na pasie przednim.


Poprzednio: UAZ, frontera , sierra , xantia, astra , vento , audi a4,

Awatar użytkownika
Lukasz3k
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: wt lut 08, 2005 22:03
Lokalizacja: Karniewo/Wawa
Kontakt:

Post autor: Lukasz3k » pt kwie 29, 2005 11:41

no jest etykietka Castrola i jest zaznaczony Castrol GTD Magnatec 10w40 to jak sie domyslam to polsyntetyk, czyli moge teraz zalac polsyntetyk tego mobila nic powaznego nie powinno sie stac??

--
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
pkirylcz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: pn sty 03, 2005 21:25
Lokalizacja: Wolfsburg
Kontakt:

Post autor: pkirylcz » pt kwie 29, 2005 16:34

kazuk pisze:moze dał bym sie przekonać do tych uszczelek pod miska i pod pokrywa zaworów (ale tez nie bardzo)

ale jak ktoś pisze ze od zmiany oleju zaczoł mu ciec filter oleju to mnie rozbraja przecież chyba zmieniałeś ten filter przy zmianie oleju więc uszczelka jest nowa i nie ma prawa nic ciec jak jest to dobrze zrobione , no chyba że tobie za starości półsyntetyk blok rozpuszcza :goof:

Uszczelke trzeba posmarowac olejem jak wymieniasz. W przeciwnym razie bedzie ciekla.


Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
pkirylcz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: pn sty 03, 2005 21:25
Lokalizacja: Wolfsburg
Kontakt:

Post autor: pkirylcz » pt kwie 29, 2005 16:38

Lukasz3k pisze:no jest etykietka Castrola i jest zaznaczony Castrol GTD Magnatec 10w40 to jak sie domyslam to polsyntetyk, czyli moge teraz zalac polsyntetyk tego mobila nic powaznego nie powinno sie stac??

--
Pozdrawiam

Zalej jak miales tego Castrola GTD Magnatec. Super olej. Ja jak wymienialem to chcialem go tylko ze GTX bo mam benzynke. Niestety u ciotki gdzie zmienialem nie mieli tego, to wybralem Mobil Super S. Tez super olej jak sie rozeznalem.

I nie przesadzajcie troche z tym polsyntetykiem. To ze wam nigdzie nie cieknie nie oznacza ze robicie dobrze silnikowi. Wazne jest zeby na silniku powstal odpowiedni film, ktory chroni silnik.

A 15W oznacza min. temp w zimie, przy ktorej olej spelnia swoje wlasciwosci, a 40 max w lecie(40 stopni).


Pozdrawiam,
Piotrek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 203 gości