Climatronic

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

adrwoj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr maja 16, 2007 21:35
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Climatronic

Post autor: adrwoj » pt maja 18, 2007 07:57

Witam!!
Jak przekręcę kluczyk w golfie IV z prawej strony, za schowkiem słyszę głośny ruch klap przez około 30 sekund, (w urządzeniu do klimatyzacji), przeprowadziłem diagnostykę climatronica i wyświetlił mi się kod 4FA 00, jeżeli w następnej kolejności przycisnę przycisk podwyższenia temperatury ukazuje mi się kod 000 00. Wykasowałem błędy wyświetlił mi się kod 444 44, jednak po trasie, gdy przeprowadziłem ponownie diagnostykę powrócili kod 4FA 00.
Ruch ten nawet słyszę, jeżeli climatronic jest wyłączony w pozycji off. Chciałbym się dowiedzieć, co oznacza kod 4FA 00 i czy ruch klap jest naturalny. Bardzo proszę o pomoc, za która z góry dziękuję.



greg

Post autor: greg » pt maja 18, 2007 10:47

4FA "Recirculation flap motor"



adrwoj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr maja 16, 2007 21:35
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: adrwoj » pt maja 18, 2007 14:22

Bardzo dziękuje za odpowiedz tylko czy jest to jakaś awaria, co w takiej sytuacji??



greg

Post autor: greg » pt maja 18, 2007 15:10

w takiej sytuacji należałoy dostać się do tego silniczka V71 i sprawdzic w czym problem - albo coś się dostało i silniczek jest nlokowany bo klapy ni emoze przestawić (przy zgaszeniu silnika o ile kojarzę klapa zamyka obieg wewnętrzny)



jajko
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: pt lis 11, 2005 14:49
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: jajko » pt maja 18, 2007 21:12

Ja mam u siebie to samo, ale wszystko działa bez najmniejszych zarzutów. Wydaje mi się, że to jest tak, że po zgaszeniu silnika zamyka się dopływ powietrza do samochodu (obieg zamknięty), a po przekręceniu kluczyka otwiera. Mogę się mylić, to taka moja dedukcja :grin: :jezor:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 155 gości