Coś piszczy w Golfie 3.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

jaro666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 17:49

Coś piszczy w Golfie 3.

Post autor: jaro666 » czw kwie 28, 2005 15:52

Mam pytanko jak mój Golfik osiągnie temp. ok 90 stp. to coś zaczyna piszczeć (rzęzić) ogłos jest gdzieś koło paska rozrządu na dole jak dodam gazu to nic nie powoduje jest cały czas taki sam odgłos. Mam Golfa 3 1,4 ABD 92r. Wczęsniej wymieniłem pompę oleju, wody, wszystkie paski, głowicę ze wszystkimi gadżetami.

Drugie pytanko to jak się zagrzeje też gdzieś koło 90 stp. i wciśnę sprzęgło wbiję bieg to w kabinie słysze odgłosy klekotania ( chodzi jak dwusów) , na zewnątrz prawie nic nie słychać tylko gdzieś na dole jakby styłu silnika na dole.

Mechanicy nie mają pojęcia co to jest ;(.
A niechcę zostawiać im auta bo znajdą 1000 innych usterek którch nie było albo wymienię masę nie potrzebych rzeczy.
Z góry dzięki.



Awatar użytkownika
pkirylcz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: pn sty 03, 2005 21:25
Lokalizacja: Wolfsburg
Kontakt:

Post autor: pkirylcz » czw kwie 28, 2005 21:16

Podaj jaki masz przebieg.
Wymien sobie przewody i swiece. Moze nie wszystkie dobrze pala.
Moze sie auto dociera albo go cos boli :)


Pozdrawiam,
Piotrek

jaro666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 17:49

Post autor: jaro666 » pt kwie 29, 2005 17:03

Na liczniku mam 120tys. ale szacuje na jakies 250tys. A moze to pompa oleju ?? Bo nie dawno zmienialem jest to jakis wloski zamiennik albo wody ??



Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » sob kwie 30, 2005 09:53

Może łożysko alternatora? :chytry:



Sylvo23

Post autor: Sylvo23 » sob kwie 30, 2005 12:21

odp na pierwsze twoje pytanie masz prwdopodobie za niskie cisnienie oleju w silnku i ci sie hydraulika piepszy(niech ktos ci sprawdzi ile masz kg/cm), a ze przy tej temp, olej sie rozrzedza, ale istnieje tez drugi bardzi prosty powod, zatrły ci sie łożyska od silnika na chłodnicy, sparawdz to tak jak zacznie piszczeć to odłacz silnik(elektryczny) , nie przegrzeje sie nie masz sie co martwic, ale najprwdopodbniej to ten silnik z wentylatoem na chłodnicy(u mnie to było tez w 1,4 ABD), ja to ten silnik to og rozbierz i nasmaruj bedzie ok, a drugi problem to łożysku na docisku sprzegła .



jaro666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 17:49

Post autor: jaro666 » ndz maja 01, 2005 19:53

Wielkie dzieki za zainteresowanie i odpowiedzi sprawdzalem i po wnikliwym ogladzie stwierdzile ze to jest pasek rozrzadu ktory trze o pompe wody nie jest na srodku zebatek tylko na jednym skraju. Dzieki



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 412 gości