Stuki w zawieszeniu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Mniamek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn gru 04, 2006 09:45
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Stuki w zawieszeniu

Post autor: Mniamek » pt maja 18, 2007 09:42

Hello.

Może zacznę od krótkiej opowieści z ostatnich zmian w aucie. A więc pewnego marcowego dnia zaczął mi dzwonić tylni tłumik. Brzeczał sobie radośnie, aż w końcu słychać go było nawet przez zamknięte szyby. No to wymieniłem (175 zl). Miesiąc spokoju, aż nowy tłumik też zaczyna dzwonić. No to jade do gości z reklamacją, a oni na to że to nie wina tłumika, tylko są za silne drgania całego wydechowego - faktycznie latał jak wściekły. Pozaglądali w różne szpary i pokazali pozapiekane poduszki pod silnikiem. Oki. Pojechałem wymienić. Żeby było zabawniej trzy kupione poduchy - każda inna - trafiły do mojego ulubionego warsztatu i tak gdzieś koło południa dzwoni mechanik, że wymienił dwie, a trzecia nie pasuje, bo tu jest inna. Przyjeżdzam, patrze, a w aucie są zamontowane dwie takie same - zarówno tylnia jak i przednia są takie jak przednia (takie długie gumowe z dziurami). No dziwne, ale wszędzie znaczki VW myśle, może ten typ tak ma :) Wymieniłem, jeżdże. Dalej dzwoni. No to znów do tłumikarzy, a ci zamontowali mi dodatkowy amortyzator drgań za katalizatorem i dodatkowe mocowanie na tym mostku pod rurą wydechową. I ucichło. Wypas, auto mniej drga (a to 13-letni Diesel), mniej szarpie. Fajnie się jedzie. Ostatnio jednak najpierw przy ruszeniu z parkingu jednorazowo zaczęło coś buczeć i buczało dopóki się nie zatrzymałem.

Od tego jednak czasu gdy jadę i gdy rozgrzeje się silnik, kiedy zmieniam dynamicznie bieg slysze w podwoziu (mniej więcej pode mną, albo z tyłu) pojedyńczy stuk. Po prostu auto szarpie delikatnie przy zmianie biegu, albo czasem przy nierówności, i jest głuchy puk. Nie ma tego przy dziurach, ale tylko wtedy gdy szarpnięcie jest w poziomie. No i czasem coś delikatnie skrzypi w podwoziu - tak jakby w konstrukcji było coś nie tak. Wiem na pewno że cieknie mi lewy tylni amor - w poniedziałek wymieniam, i przy wilgoci skrzypi prawe tylne koło - najprawdopodobniej wahacz. Wymieniam oba ścierwa w poniedziałek, więc jakby ktoś miał pomysły że te stuki mają jeszcze inną przyczynę to proszę o podpowiedź.

Dzięki z góry i miłego weekendu.



stempel72
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: pt mar 24, 2006 19:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: stempel72 » pt maja 18, 2007 10:04

Podejrzewam że któryś tłumik stuka o podłogę. Może wystarczy go nieco odgiąć i będzie po problemie.


VR6 + STAG 300

jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » pt maja 18, 2007 13:54

Mniamek, ewentualnie przejście tłumika nad tylna belka zerknij :bajer:



Awatar użytkownika
Mniamek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn gru 04, 2006 09:45
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Mniamek » pn maja 21, 2007 10:23

Obejrzałem tłumik, a raczej całą tylną część. I chyba to nie to. Pod przednią nie udało mi się wczołgać, a kanału nie mam. W kazdym razem mniej wiecej od srodkowego tlumika, wszedzie sa luzy, poza tym gdyby walil o podloge to nie tylko przy zmianie biegow. A ostatnio przysluchalem sie i slysze to tylko jak gwaltownie zmieniam bieg na wyzszy lub redukuje. No i przy np. zakrecaniu na slimakach gdzie skret mam o 90 stopni, to albo walnie, albo zgrzytnie. Wydaje mi sie ze to cos od srodkowego tlumika do czesci przedniej. Dzis szedl do wymiany z amorkami, wiec powiedzialem mechanikowi zeby sie przejechal i sprawdzil.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 160 gości