Ubywa płynu ze zbiorniczka wyrównawczego

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
zamioculcas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 253
Rejestracja: pn lip 10, 2006 14:42
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Ubywa płynu ze zbiorniczka wyrównawczego

Post autor: zamioculcas » wt maja 15, 2007 12:49

Witam, chyba po roku uzytkowania (AAM) mam pierwszy problem, gdzies mi spieprzyło 0,75L płynu chłodniczego i niestety nie wiem gdzie. Olej ma normalny kolor, samochód jeździ ok, żdanego białego dymu z rury niema. Gdzie ten płyn mógł sobie ufrunąć?
Dodam że ostatnio jeździłem bardzo ostro, czy mogło to miec wpływ?
Sprawa dość pilna bo w piatek ruszam na mazury i niewiem czy brać Golfa czy brać ojcowego Nissana?
Ostatnio zmieniony wt maja 15, 2007 13:14 przez zamioculcas, łącznie zmieniany 1 raz.



acti
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: pn lut 13, 2006 16:46
Lokalizacja: Płońsk

Post autor: acti » wt maja 15, 2007 15:50

Sprawdź w czy przypadkiem nie masz pekniętego plastikowego krućca do którego idą węże od chłodnicy. U mnie ten kruciec był nadpęknięty i ubywało płynu, wymieniłem go na nowy (bo kleić nie było sensu) i jak do tej pory jest OK :bigok:

Ewentulanie sprawdż czy nie masz poluzowanej któjejś z obejm na wężach itp.



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » wt maja 15, 2007 15:57

zamioculcas, a moze poprostu Ci gdzies ucieka ten plyn !! zobacz dokladnie wczystkie polaczenia itd !!! czy gdzies nie masz mokro bo moze poprostu uciekac



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt maja 15, 2007 16:23

Pytanie czy uciekło w krótkim czasie, czy wcześniej nie zwracałeś na to uwagi i teraz zauważyłeś że jest mało.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
zamioculcas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 253
Rejestracja: pn lip 10, 2006 14:42
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: zamioculcas » wt maja 15, 2007 16:54

Paweł Marek pisze:Pytanie czy uciekło w krótkim czasie, czy wcześniej nie zwracałeś na to uwagi i teraz zauważyłeś że jest mało.
Ostatnio patrzyłem z 400km temu i było OK, no moze jakieś minimalny ubytek, ale teraz to sporo uciekło i mnie to martwi bo niemam pojęcia gdzi ten płyn mógł pójść, dzisiaj chyba ojca samochod przenocuje na dworzu a moj wjedzie do garazu i zobacze bo moze gdzieś kapie czy coś......, az sie boje pomyśleć co będzie jak ten płyn nie kapie:(



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt maja 15, 2007 17:04

Nie rozpaczaj, większość ludzi straszy uszczelką a zwykle to dziura której jeszcze ni widać a plyn cieknie i paruje od razu. Właściwie poniuchaj nosem najpierw, jak czujesz na gorącym płyn w okolicy chłodnicy to na pewno cieknie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » wt maja 15, 2007 21:37

Paweł Marek pisze:większość ludzi straszy uszczelką a zwykle to dziura której jeszcze ni widać a plyn cieknie i paruje od razu.
Paweł Marek, ma rację
tak było w moim poprzednim golfiku
przerdzewiała metalowa rurka która idzie dookoła silnika. w takim miejscu że dopiero gdy ją wyciągnąłem z auta i oczyściłem ogniska rdzy to moim oczom ukazały się dziurki około 1mm średnicy .
po wymianie rurki wszystko wróciło do normy


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

Awatar użytkownika
zamioculcas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 253
Rejestracja: pn lip 10, 2006 14:42
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: zamioculcas » wt maja 15, 2007 22:30

Troszke mnie pocieszyliście, oby to nie było nic poważnego. Bede bacznie obserwował poziom płynu i jak dalej bedzie uciekał to zaczne sie przejmowac



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » śr maja 16, 2007 07:48

zamioculcas pisze:Troszke mnie pocieszyliście, oby to nie było nic poważnego. Bede bacznie obserwował poziom płynu i jak dalej bedzie uciekał to zaczne sie przejmowac
jakby coś to na miejscu kupisz i rurki metalowe i weże i chłodnice w Olsztynie w Autopatnerze
piszę o tym bo napisałeś wcześniej że wyjeżdzasz na Mazury, a jeśli dokładniej byś się określił,
to może w razie ostrej potrzeby jak będziesz w pobliżu to posłużę pomocą lub mój braciak jak ja wyjadę po swoją druga furkę


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

terago
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: śr sie 10, 2005 13:25
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: terago » śr maja 16, 2007 08:55

tez mam AAM z 92 r i tez mialem problemy ze znikającym plynem. u mnie strzelił kruciec z prawej strony silnika od głowicy - wymiana samemu na zamiennik hans preise za 18 zeta. zobacz bo moze to to - na początu tylko delikatnie cieknie i od razu paruje. innym razem pękł mi przewód wychodzący z chłodnicy. to by było na tyle co do wycieków



Awatar użytkownika
zamioculcas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 253
Rejestracja: pn lip 10, 2006 14:42
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: zamioculcas » śr maja 16, 2007 11:08

RobertP pisze:
zamioculcas pisze:Troszke mnie pocieszyliście, oby to nie było nic poważnego. Bede bacznie obserwował poziom płynu i jak dalej bedzie uciekał to zaczne sie przejmowac
jakby coś to na miejscu kupisz i rurki metalowe i weże i chłodnice w Olsztynie w Autopatnerze
piszę o tym bo napisałeś wcześniej że wyjeżdzasz na Mazury, a jeśli dokładniej byś się określił,
to może w razie ostrej potrzeby jak będziesz w pobliżu to posłużę pomocą lub mój braciak jak ja wyjadę po swoją druga furkę
Wczoraj troche pojeździłem po mieście i nic nie ubyło.

RobertP aż tak źle to chyba nie będzie że mi fura stanie, ale wielkie dzięki za chęć udzielenia pomocy :pub: Nie sądziłem że na świecie są jeszcze tacy ludzie masz kwiatka w nagrode :kwiat:



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » śr maja 16, 2007 11:13

zamioculcas pisze:Wczoraj troche pojeździłem po mieście i nic nie ubyło.
mimo to że jest OK, to zaopatrz się w wodę demineralizowaną/destylowaną przed wyjazdem
jakby coś to odczekasz aż ostygnie i dolejesz do stanu
i weź kawałek kabelka żebyś mógł w razie potrzeby jak wentylator sie nie będzie załączał
to zewrzesz końcówki we wtyczce przy włączniku/czujniku umieszczonym w chłodnicy
żeby wentylator chłodził silnik non stop, tak przynajmniej da się uratować i dojechać do
najbliższego cepeenu czy mechanika ..


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Awatar użytkownika
zamioculcas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 253
Rejestracja: pn lip 10, 2006 14:42
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: zamioculcas » pn maja 21, 2007 14:15

No i zrobiłem łącznie 850km i płynu nie ubyło, temperatura cały czas była 90'C. Olej ok, nurtuje mnie pytanie gdzie wczesniej ten płyn uciekł? I dlaczego uciekł, mogła mieć na to wpływ szaleńcza jazda z obrotami nie spadającymi poniżej 4 000rpn?



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » pn maja 21, 2007 15:14

zamioculcas pisze:mogła mieć na to wpływ szaleńcza jazda z obrotami nie spadającymi poniżej 4 000rpn?
oczywiście że mogła, wentylator nie nadążył chłodzić a płyn wystrzelał
niewielkimi ilościami przez zbiorniczek wyrównawczy,
ale wiesz porozglądaj się za nowym koreczkiem od tego zbiorniczka
wydatek niewielki a może akurat pomóc


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 421 gości