Pływające / falujące obroty na biegu jałowym, brak mocy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

lechup
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 18:03
Lokalizacja: Kraków

Pływające / falujące obroty na biegu jałowym, brak mocy

Post autor: lechup » wt maja 15, 2007 23:59

Mam problem z pływającymi obrotami, byłem z tym w moim serwisie (znajomy taty) i mam wrażenie że zostałem spławiony... Tzn. mechanik powiedział, że winę ponosi zawór odpowietrzania skrzyni korbowej (odmy) pokazując na to:

Obrazek

nie wiem czy nie przekręciłem nazwy, ale wydaje mi się że dokładnie tak to nazwał. Stwierdził że po prostu uległo to zabrudzeniu i trzeba Golfowi dać w gaz i wtedy na jakiś czas przechodzi, co rzeczywiście działa ale na bardzo krótko.

Dodatkowo czasami oprócz falowania Golfowi brakuje mocy na małych obrotach (spadają przy lekkim dodaniu gazu jakby się dławił)...

Z tego co wyczytałem w innych tematach winę za falujące obroty przypisujecie silnikowi krokowemu, sondzie lamda itp. Da się jakoś w prosty/domowy sposób sprawdzić działanie tych podzespołów?

PS: Może macie kogoś do polecenie w Krk, który za niewygórowaną stawkę oceni co i jak i za ile? :)

PS2: Zdjęcie nie przedstawia mojego Golfa, więc to nie ja go tak urządziłem...
Ostatnio zmieniony śr maja 16, 2007 12:23 przez lechup, łącznie zmieniany 1 raz.



zoso8894
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 395
Rejestracja: czw gru 21, 2006 18:05
Lokalizacja: wwa

Post autor: zoso8894 » śr maja 16, 2007 00:59

to jest zawor regulacyjny wolnych obrotów ,

mozesz samemu wyjąć go i wd40 ostro przemyć z kazdej strony w srodku
nic sie nie stanie nie boj sie .

zaoszczedzis kasy na serwisie a mozliwe ze zapieprzyl sie brudem .


ja tak robilem - 10 minut i po krzyku mam ten sam model



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 281 gości