Problem z elektrycznymi szybami

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kpawel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr sty 17, 2007 14:29
Lokalizacja: małopolska

Problem z elektrycznymi szybami

Post autor: kpawel » sob maja 12, 2007 20:33

Witam mam problem posiadam golfa 1,9tdi posiada elektrzyczne szyby, centralny zamek i alarm orginalny miedzy innymi . problem polega na tym ze od jakiegos czasu po uruchomieniu z pilota centralnego zamka przy otwartej szybie uruchamialo sie domykanie i domykalo szyby, lecz po otwarciu samochodu i wlaczeniu zaplonu nie dzialala szyba kierowcy. musialem jeszcze raz zamkna i otworzyc auto i dopiero dzialal normalnie. pozniej sie to nasililo a teraz juz szyba od strony kierowny nie dziala wcale!! moge ja otworzyc tylko wtedy jak zamkne sie w aucie wlacze alarm i wtedy dzialaja szyby nie wiem czy tak powinno byc.
nie wiem czy to ma z tym zwiazek ale nie dziala mi takze oswietlenie kokpitu kiedy sie otwiera drzwi. zarowka i wlacznik w drzwiach jest dobry.

z szybami mysle ze to wina tego domykacza szyb ale nie wiem gdzie go znalez. gdzie ona jestr zamontowany?? licze na Wasza pomoc czekam na opinie z gory dziekuje i pozdrawiam
Ostatnio zmieniony ndz maja 13, 2007 13:08 przez kpawel, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob maja 12, 2007 21:19

Moduł silnika szyby dostaje napięcie stałe i to masz ok skoro wogóle szyba działa, oraz plus po stacyjce. Idzie kablem żółto- czarnym.
1. Sprawdź w wiązce drzwiowej miernikiem, czy pojawia się na nim plus po włączeniu stacyjki, i znika po jej wyłączeniu.
2. Związek działania szyby z działaniem alarmu może sugerować jego nieprawidłowy montaż, ale niekoniecznie. Sprawdź czy na kablu zielonym pojawia się plus przy otwieraniu pilotem, a na szarym plus przy zamykaniu pilotem.
3. Sprawdź czy pojawia się masa na kabelku brązowo-żóltym przy zwolnieniu włącznika w słupku drzwi i znika po jego wiśnięciu.
Wszystkie kable o których piszę są w wiązce drzwiowej, onejrzyj je czy nie popękane
Jeśli te plusy i masy są ok, to podejrzewam uszkodzenie modułu, ale nie napewno oczywiście. Można by go sprawdzić podpinając do tylnych drzwi, ale jest z tym trochę roboty.
Ostatnio zmieniony sob maja 12, 2007 21:20 przez Paweł Marek, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

BartekC
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: pt paź 07, 2005 09:10
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: BartekC » sob maja 12, 2007 21:20

Podczepiam się pod temat.
U mnie problem polega na odpowiednim ustawieniu szyby tylnej. Po wyjęciu szyby i ponownym jej zamontowaniu przy domykaniu, szyba dojeżdza do końca i ponownie sama się otwiera. Znacie jakiś prosty sposób na ustawienie szyby?
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob maja 12, 2007 21:24

BartekC pisze:U mnie problem polega na odpowiednim ustawieniu szyby tylnej. Po wyjęciu szyby i ponownym jej zamontowaniu przy domykaniu, szyba dojeżdza do końca i ponownie sama się otwiera. Znacie jakiś prosty sposób na ustawienie szyby?
Pozdrawiam
w aucie z 96 masz już pewnie nowsze moduły, co trzeba zaprogramować. Robi sie to prosto, zamyka sie szybę trzymając cały czas naciśnięty przycisk i trzyma go jeszcze przez chwilę. To samo z otwieraniem. Zdaje się dochodzi do tego jeszcze jakaś sekwencja włączania i wyłączania zaplonu ale nie jestem pewien.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

kpawel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr sty 17, 2007 14:29
Lokalizacja: małopolska

Post autor: kpawel » sob maja 12, 2007 23:02

oki jutro sprawdze to co pisales a mam jeszcze pytanie gdzie ten caly modół mozna znalez??

[ Dodano: 13 Maj 2007 14:53 ]
zrobilem tak jak napisales okazalo sie za zasniedziale byly kable w slupku. przeczyscilem i wszystko jest ok pozdrawiam i dziekuje



BartekC
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: pt paź 07, 2005 09:10
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: BartekC » pn maja 14, 2007 12:11

Paweł Marek pisze:
BartekC pisze:U mnie problem polega na odpowiednim ustawieniu szyby tylnej. Po wyjęciu szyby i ponownym jej zamontowaniu przy domykaniu, szyba dojeżdza do końca i ponownie sama się otwiera. Znacie jakiś prosty sposób na ustawienie szyby?
Pozdrawiam
w aucie z 96 masz już pewnie nowsze moduły, co trzeba zaprogramować. Robi sie to prosto, zamyka sie szybę trzymając cały czas naciśnięty przycisk i trzyma go jeszcze przez chwilę. To samo z otwieraniem. Zdaje się dochodzi do tego jeszcze jakaś sekwencja włączania i wyłączania zaplonu ale nie jestem pewien.
No właśnie nie da się w ten sposób zaprogramować bo szyba dojeżzda do końca i od razu sama zjeżdza w dół. Nikt nie mial takiego przypadku?



VOOLF
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: śr lis 08, 2006 14:02
Lokalizacja: POŁUDNIE
Kontakt:

Post autor: VOOLF » pn maja 14, 2007 12:43

BartekC pisze:Podczepiam się pod temat.
U mnie problem polega na odpowiednim ustawieniu szyby tylnej. Po wyjęciu szyby i ponownym jej zamontowaniu przy domykaniu, szyba dojeżdza do końca i ponownie sama się otwiera. Znacie jakiś prosty sposób na ustawienie szyby?
Pozdrawiam

Kolego poczytaj tutaj
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=94284


Wilk psa się nie boi, tylko nie lubi jego szczekania.

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn maja 14, 2007 16:02

kpawel pisze:zrobilem tak jak napisales okazalo sie za zasniedziale byly kable w slupku. przeczyscilem i wszystko jest ok pozdrawiam i dziekuje
cieszę się że działa.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

kpawel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr sty 17, 2007 14:29
Lokalizacja: małopolska

Post autor: kpawel » pn maja 14, 2007 21:08

jako ze z szyba sie dzieki pomocy kolegi juz uporalem chcialem zapytac o pewna rzecz. tak jak juz tam pisalem nie dziala mi jeszcze oswietlenie kabiny po otwarciu drzwi. zarowka jest ok ale nie swieci sprawdzalem miernikiem na tych czterech kablach co tam wchodza ale nie bardzo znalazlem powiazanie tych kabli z otwiraniem i zamykaniem drzwi. bo podejrzewam za cos tam sie z nimi powinno dziac jak sa zamkniete albo otwarte.

drugi klopot to szyberdach. do gory otwiera sie ok ale do tylu nie bardzo idzie lekko recznie ale jak chce elektrycznie to tez sie otwiera tylko ze po kawalku bardzo malym tak jak by jakis styczniek cos tam rozlaczal musze kiladziesiat razy naciskac przelacznik i za kazdym razem idzie kawalek i staje. przeczytalem gdzies ze to wina silnika czy rzeczywiscie tak jest??


czekam na pomoc i gory dziekuje i pozdrawiam



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn maja 14, 2007 21:28

co szyberdachu: są tam takie styczniki w silniku, czyści się je, sam tego nie robiłem ale kilka razy był opis na forum
Co do lampki: włącznik w słupku już czyściłeś, masę na brązowo żółty do szyb już Ci podaje, to sprawdź czy podaje masę na brązowo-biały. I sprawdź przy lampce czy na brązowo białym też ta masa się pojawia po otwarciu drzwi. Jeśli lampka nie zapala się przy otwarciu każdych drzwi to raczej problem będzie przy niej.
A szczegółowo przy lampce: brązowy - stała masa, brązowo-biały - masa po otwarciu drzwi, czerwono czarny - stały plus, czarno-biały - plus po zapłonie


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
.:artur:.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt gru 15, 2006 03:29
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: .:artur:. » pn maja 14, 2007 21:52

BartekC pisze:
Paweł Marek pisze:
BartekC pisze:U mnie problem polega na odpowiednim ustawieniu szyby tylnej. Po wyjęciu szyby i ponownym jej zamontowaniu przy domykaniu, szyba dojeżdza do końca i ponownie sama się otwiera. Znacie jakiś prosty sposób na ustawienie szyby?
Pozdrawiam
w aucie z 96 masz już pewnie nowsze moduły, co trzeba zaprogramować. Robi sie to prosto, zamyka sie szybę trzymając cały czas naciśnięty przycisk i trzyma go jeszcze przez chwilę. To samo z otwieraniem. Zdaje się dochodzi do tego jeszcze jakaś sekwencja włączania i wyłączania zaplonu ale nie jestem pewien.
No właśnie nie da się w ten sposób zaprogramować bo szyba dojeżzda do końca i od razu sama zjeżdza w dół. Nikt nie mial takiego przypadku?

Miałem ten sam problem z przednią szybą. Żeby ja zaprogramować musisz odłączyć na jakieś 10 sekud kostke przy drzwiach lub całkowicje na chwile odłączyć alumulator, aby żresetować moduł. Następnie ok 3 razy musisz otworzyć i zamknąć szybe ( może być przy włączonym zapłonie), z tym, że otwierać będzie się ona automatycznie, a żeby zamknąć końca musisz cały czas trzymać przełącznik zamykania i tak 3 razy. Po tym powinna działać prawidłowo.



BartekC
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: pt paź 07, 2005 09:10
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: BartekC » wt maja 15, 2007 11:33

.:artur:. pisze:
BartekC pisze:
Paweł Marek pisze: w aucie z 96 masz już pewnie nowsze moduły, co trzeba zaprogramować. Robi sie to prosto, zamyka sie szybę trzymając cały czas naciśnięty przycisk i trzyma go jeszcze przez chwilę. To samo z otwieraniem. Zdaje się dochodzi do tego jeszcze jakaś sekwencja włączania i wyłączania zaplonu ale nie jestem pewien.
No właśnie nie da się w ten sposób zaprogramować bo szyba dojeżzda do końca i od razu sama zjeżdza w dół. Nikt nie mial takiego przypadku?

Miałem ten sam problem z przednią szybą. Żeby ja zaprogramować musisz odłączyć na jakieś 10 sekud kostke przy drzwiach lub całkowicje na chwile odłączyć alumulator, aby żresetować moduł. Następnie ok 3 razy musisz otworzyć i zamknąć szybe ( może być przy włączonym zapłonie), z tym, że otwierać będzie się ona automatycznie, a żeby zamknąć końca musisz cały czas trzymać przełącznik zamykania i tak 3 razy. Po tym powinna działać prawidłowo.
No i pomogło. Wcześniej próbowałem programowac szybki ale bez odłączania pradu i dlatego sie nie udawało. Dziąki za pomoc.



kpawel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr sty 17, 2007 14:29
Lokalizacja: małopolska

Post autor: kpawel » sob maja 19, 2007 18:48

Co do lampki: włącznik w słupku już czyściłeś, masę na brązowo żółty do szyb już Ci podaje, to sprawdź czy podaje masę na brązowo-biały. I sprawdź przy lampce czy na brązowo białym też ta masa się pojawia po otwarciu drzwi. Jeśli lampka nie zapala się przy otwarciu każdych drzwi to raczej problem będzie przy niej.
A szczegółowo przy lampce: brązowy - stała masa, brązowo-biały - masa po otwarciu drzwi, czerwono czarny - stały plus, czarno-biały - plus po zapłonie

sprawdzilem w lapce i tak jak napisales jest wszystko oprocz tej masy ktora ma sie pojawic po otwarciu drzwi. nie wiem dlaczego tak sie dzieje przelaczniki w drzwiach sa ok.

w szyberdachu uszkodzony jest silnik bo nawet po wyjeciu rozlacza prad tak jak pisalem. kupio iny na szrocie bo nie wiem co mu zrobic. pozdrawiam i czekam na pomoc



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob maja 19, 2007 20:48

kpawel pisze:jest wszystko oprocz tej masy ktora ma sie pojawic po otwarciu drzwi.
musisz prześledzić kabel. Podejrzewam ze gdzieś na lewo od skrzynki będzie uwalony, leci tam sobie do góry przy krawędzi szyby

[ Dodano: Sob Maj 19, 2007 8:50 pm ]
A jeśli nie masz ochoty szukać pociąg osobny od brązowobiałego przy włączniku drzwiowym aż do lampki.
Silnik rozbierałeś? Styczniki znalazłeś?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 347 gości