Sprężyny tył do Jetty - może z Passata???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Lupus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt paź 26, 2004 22:45
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Sprężyny tył do Jetty - może z Passata???

Post autor: Lupus » pn maja 14, 2007 19:25

witam wszystkich! od początku jak kupiłem auto ( Jetta 2 85` 1,6B) mam problem z tylnymi sprężynami, otóż tył bardzo nisko "siedzi". wymieniłem pół roku temu sprężyny na nowe i nie pomogło, miały byc dobre ale potem stwierdziłem że jeżeli sprzedają je tak samo do golfa to nie mozę to się sprawdzić Jettcie, przecież ma kufer z tyłu wiec cięższa jest. Ktoś mi dzisiaj podsunoł pomysł aby kupić sprężyny od Passata 88`i będzie super.Chcę isę dowiedzieć czy ktoś o tym słyszał albo miał taki przypadek itp. i czy pasuje na 100% noi czy nie będzie znowuż tył " pod samo niebo" bo sprężyny są dłuższe o jakieś....30 mm i mają grybs\zy pręt o 1 mm.dzięki za wszelkie rady. pozdro.



PAWEL89
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 236
Rejestracja: pn cze 05, 2006 21:32
Lokalizacja: Biskupiec NOL...
Kontakt:

Post autor: PAWEL89 » pn maja 14, 2007 20:01

sprężyny pasują mój kolega ma w golfie mk II sprężyny od passata ale strasznie wysoko stoi ale jak mówisz jetta większa więc może bedzie dobrze


[img]http://img180.imageshack.us/img180/7369/new1wj9.gif[/img]

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn maja 14, 2007 20:12

PAWEL89 pisze:sprężyny pasują mój kolega ma w golfie mk II sprężyny od passata ale strasznie wysoko stoi ale jak mówisz jetta większa więc może bedzie dobrze

ciężar jetty z tyłu nie zrównoważy tego że sprężyny od Passata są za twarde. Owszem miałem takie w Jetce, ale miałem też 60 litrowy zbiornik gazu, i wtedy jest ok.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Lupus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt paź 26, 2004 22:45
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Lupus » wt maja 15, 2007 21:06

więc mogę śmiało je założyć :bigok: też mam butle z gazem..może nie 60 ale 40, do tego subwoofer i troche "szpargałów":)ma być wysoko...bo jak siądą 4 osoby to dramat z tyłu....chlapacze ocierają o asfalt jak gdzieś bujnie albo na zakrętach, a co dopiero przy pięciu się dzieje......ehh.......a sprężyny w sumie nowe...no trudno..sprzedam komuś kto ma golfa i będzie zadowolony.....dzięki za rady!



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt maja 15, 2007 21:13

Może od Vento? Powinnny być mocniejsze jak do jetty ale nie tak mocne jak do paska. Bo jednak naprawdę możesz się zdziwić jak jetka zadrze tyłeczek (zapraszająco dla golfika :) )


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
kopciuch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: czw gru 29, 2005 21:53
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: kopciuch » wt maja 15, 2007 23:20

no widze ze nie tylko mnie dotyczy ten dziwny przypadek siedzącego tyłu. ja miałem troszke inaczej - mi siadł tył od razu po wymianie amorków na nowe , najtańsze jakie były. i co sie okazało - nowe amorki były krótsze o 6 cm od poprzednich na tym odcinku gdzie opiera sie spręzyna do miejsca mocowania amorka w belce. Po wymianie na drozsze i wymiarowe wszystko wróciło doi normy. Numer katalogowy na wszystkich amorkach był taki sam czyli powinny mieć jednakową długość :bigok:


A wszystko przez kobiete....:D

Lupus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt paź 26, 2004 22:45
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Lupus » czw maja 17, 2007 21:48

Amortyzatory,owszem mam nowe, i kupiłem je równo ze sprężynami ale są identyczne co do wysokości itd. i pasują do vento i toledo, może nie jakaś firma typu sachs lub kayaba ale delphi wiec nie najgorsze i nie najtańsze, średnia półka.wp rzyszłym tygodniu w sobotę (jak isę nic nie zmieni) będe je zmieniał od paska to napisze jaki jest efekt, a musi być bo inaczej to chyba zwariuje:P:P:P



Awatar użytkownika
Kisiel
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2284
Rejestracja: sob sty 20, 2007 18:22
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Kisiel » pt maja 18, 2007 10:36

Lupus, moj kumpel ma Jetke z 87 roku rowniez silnik 1,6 tyle ze diesel, no ale to nie ma znaczenia :) i tez mu tyl za nisko siadal bo wozil paczki po 200kg i zalozyl springi od Paska i stal troche wyzej tyl ale bylo zajebiscie, jelsi chodzi o wozenie paczek,Ty jak mowisz ze masz butle i subwoofer to na 100% bedzie wszystko OK


[size=200][b][color=black][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=97453]Moja Czarna Perła[/url][/color][/b][/size] <--- SPRZEDANA
Obecnie Audi A3 8L 1.9 TDI 110PS
[img]http://images31.fotosik.pl/48/6a443d0601dd6d22.jpg[/img]

Awatar użytkownika
krzycho85
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 820
Rejestracja: pt lis 11, 2005 22:13
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: krzycho85 » sob maja 19, 2007 14:21

Jak zamontujesz troche używane to będziesz zadowolony. Dając nowe niestety strasznie wysoko stoi. Sprężyna od passata nie tylko jest dłuższa ale też z grubszego drutu robiona.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 313 gości