gdzie znalesc zmieniajacy sie - na + poszukiwanie kabla

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

krecha89
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: wt mar 13, 2007 23:39
Lokalizacja: jarocin

gdzie znalesc zmieniajacy sie - na + poszukiwanie kabla

Post autor: krecha89 » pn maja 14, 2007 14:21

witam chciałem podłączyć sobie brzeczek świateł bo nie mam go fabrycznie!! i go podłaczyłem minus(-) dałem do kostki którą jest orginalnie (była luzem kolo bezpieczników)do buzera a plus podłączyłem w skrzynce bezpieczników pod postojówkę...
moje pytania są
1) gdzie znajde kabel zeby podlaczyc ten bzyczek tak zeby dzialal tylko na WYłACZONYM silniku .(na zgaszonym silniku musze miec plus a jak zapale silnik to zeby byl minus albo żeby wcale nie było prądu)
2) podłączyłem tak jak napisałem wyżej((minus(-) dałem do kostki która jest orginalnie (była luzem kolo bezpieczników)do buzera a plus podłączyłem w skrzynce bezpieczników pod postojówke ...) i NIESTETY NIE DZIAŁA TO TAK JAK BYM CHCIAŁ ten brzeczek piszczy tez gdy pasażer otworzy drzwi (i mam zapalone światła)
WIEM ZE TEM TEMAT BYł PORUSZANY BARRRRRRDZO DUżO RAZY ALE NIE ZNALAZłEM ODPOWIEDZI NA SWOJE PYTANIA
PROSZę NIE PISAć ZE MAM ZAłOZYC ORGINALNY BUZER BO CIężKO GO ZNALEść I Są DROGIE



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn maja 14, 2007 15:48

Napisz dokładnie co i kiedy ma sygnalizować i czy masz sam piszczek czy z jakimś układem - wtedy podeślij schemat.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pn maja 14, 2007 16:04

taki kabelek to jest tylko przy alternatorze ( niebieski ) który jest do kontrolki ładowania jak silnik nie pracuje to jest plus a jak działa to masz minus , innego takiego kabla nie ma , orginalny piszczyk ma taki układ w sobie i działa jak wyjmiesz kluczyk ze stacyjki , a jak chcesz zrobić odwracanie napięcia z plus na minus albo odwrotnie to tylko na osobnym przekazniku albo układzik elektroniczny



krecha89
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: wt mar 13, 2007 23:39
Lokalizacja: jarocin

Post autor: krecha89 » pn maja 14, 2007 18:21

mam sam piszczyk . jak zrobic taki uladzik?? chce zeby sygnalizowal zapalone swiatla ale tylko na wylonczonym zaplonie i zeby piszczalo jak beda otwieraly sie TYLKO moje drzwi



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pn maja 14, 2007 18:42

jeśli chodzi o Twoje drzwi to MK3 ma w wyłączniku drzwi kierowcy ( ale w innych tak samo ) trzy styki , i trzeba podłączyc piszczyk właśnie do tego dodatkowego styku

[ Dodano: 14 Maj 2007 19:19 ]
Obrazek tu masz narysowany na szybko , poddaje pod ocene kolegów bo nie wiem czy sie nie machnołem , sytuacja jak na schemacie to światla świeca , silnik wyłączony , drzwi zamknięte , buzer nie piszczy

[ Dodano: 14 Maj 2007 19:21 ]
drzwi otwierasz to piszczy , silnik zapalony przekażnik dostaje napięcie na cewke , styk rozłączony i nie ma prawa piszczeć

[ Dodano: 14 Maj 2007 19:22 ]
a jak światła zgaszone to nie masz plusa na buzerku



krecha89
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: wt mar 13, 2007 23:39
Lokalizacja: jarocin

Post autor: krecha89 » pn maja 14, 2007 22:44

tylko jaki ma byc przekaznik mozna gdzies to kupic gotowe?? bo jestem cienki z elektroniki



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » wt maja 15, 2007 16:28

zwykły samochodowy na 12 V np. od małego fiata ( robili takie do światel)



krecha89
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: wt mar 13, 2007 23:39
Lokalizacja: jarocin

Post autor: krecha89 » wt maja 15, 2007 18:45

miś fazi a mogl bys zrobic taki ukladzik juz gotowy ?? ja bym ci wplaci nalezna za to kwote na konta a Ty bys mi to wyslał??:) co ty na to?? ile by taka przyjemnosc kosztpwala??



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » śr maja 16, 2007 17:07

nie wiem o jaki układzik Ci chodzi , taki jak na rysunku czy taki jak jest orginalnie w golfie



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 256 gości