tylne lampy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

tylne lampy

Post autor: zajac » pt maja 11, 2007 01:16

moze mi ktos pomoc w takim temacie

chcialem zrobic tylne lampy tak zeby caly dol swiecil ale elektryk ze mnie jak z koziej d..y traba wiec prosze o jakis instrukcje dla amatora linki czy jakie kolwiek podpowiedzi

dzieki



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pt maja 11, 2007 01:18

zajac pisze:moze mi ktos pomoc w takim temacie

chcialem zrobic tylne lampy tak zeby caly dol swiecil ale elektryk ze mnie jak z koziej d..y traba wiec prosze o jakis instrukcje dla amatora linki czy jakie kolwiek podpowiedzi

dzieki
jakto dół ? stopy tez ? nie kumam


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Post autor: zajac » pt maja 11, 2007 01:21

chodzi o to zeby swiecily wszystkie komory lampy stop pozycja i przeciwmgielne i zeby stopy swiecily mocniej w momencie nacisniecia hamulca



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pt maja 11, 2007 01:30

zajac pisze:chodzi o to zeby swiecily wszystkie komory lampy stop pozycja i przeciwmgielne i zeby stopy swiecily mocniej w momencie nacisniecia hamulca

uu to juz kumam o co Ci chodzi , ale szczerze nie wiem po co Ci to , chcesz byc widoczny i nie przechodzic przegladów ? moze Ci ktos pomoze, według mnie wogole bez sensu, ale jak ksiadz woli.:D

[ Dodano: Pią Maj 11, 2007 1:34 am ]
ogolnie dałoby sie to zrobic chyba , tylko ze niektorzy maja jedno przeciwmgielne , a wtedy dziury nie ma w lampie i miejsca na zarowke w oprawce , nie wiem za pozno jest zebym myslal :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pt maja 11, 2007 03:06

zajac, Po pierwsze musisz mieć dwa miejsca na światła p/mgielne. Fabrycznie zazwyczaj było tylko jedno. Po drugie: w miejscu żarówki p/m 21W, musisz mieć żarówkę dwuwłóknową 21/5W. i do włókna 5W podłączyć kabelek od pozycyjnych(obie żarówki)
Dwa stopy zrobisz w/g tej porady.
http://vw-scene.info/porada2.html



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pt maja 11, 2007 04:48

tkotwa pisze:To ja tobie polecam kopić sobie takie lampy
Do mk2 mogą nie pasować :)



tkotwa

Post autor: tkotwa » pt maja 11, 2007 04:50

bodzio_j pisze:
tkotwa pisze:To ja tobie polecam kopić sobie takie lampy
Do mk2 mogą nie pasować :)

właśnie widziałem i wycofałem swoja wypowiedz !!!!!



Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Post autor: zajac » sob maja 12, 2007 12:17

z tym ze w tej poradzie jest jak zrobic stopy

a ja chce cos takiego ze jak zapale swiatla to caly dol sie zaswieci a jak nacisne stop to zeby sie rozswietlaly bardziej (ale to jako opcja) najbardziej zalezy mi na tym pierwszym zeby caly dol swiecil na swiatlach mijania



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » sob maja 12, 2007 13:37

zajac pisze:zalezy mi na tym pierwszym zeby caly dol swiecil na swiatlach mijania
bodzio_j pisze:Po pierwsze musisz mieć dwa miejsca na światła p/mgielne. Fabrycznie zazwyczaj było tylko jedno. Po drugie: w miejscu żarówki p/m 21W, musisz mieć żarówkę dwuwłóknową 21/5W. i do włókna 5W podłączyć kabelek od pozycyjnych(obie żarówki)
Tak to musisz zrobić, podłączenie jest proste. Będziesz miała dół na mijania, a w/g porady dorobisz stop.



Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Post autor: zajac » sob maja 12, 2007 21:08

z p/m luz mam po obu stronach
probowalem pomajstrowac ale nie czaje jak podlaczyc pod wlokno 5w kabelek zeby byly scalone ze swiatlem mijania

jestem ogolnie laikiem elektrycznym i nie mam pojecia jak probowalem sprawdzic jak to bedzie wygladac spalilem ze 4 bezpieczniki wlozylem kabelek w gniazdo swiatla mijania i poprowadzilem go do stopu i p/m , stop swiecil ale swiecilo sie wlokno 21 a p/m wogole nie swiecily
mogl czlowiek isc do a nie liceum tak to by se chociaz cos nauczyl

pomoze mi ktos jakimis wskazowkami



Awatar użytkownika
#Mateusz#
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: wt paź 31, 2006 13:55
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: #Mateusz# » sob maja 12, 2007 21:24

guti pisze:tylko ze niektorzy maja jedno przeciwmgielne
A jest jakaś porada, żeby dorobić ten drugi przeciwmgielny? Bo ja mam tylko jeden - lewy i kiedyś myślałem, że wystarczy zaślepkę tamtą plastikową wyłamać (co uczyniłem), wsadzić żarówkę i będzie świecić. Swoją drogą śmiałem się później ze swojej głupoty bo mogłem najpierw wsadzić żarówkę przy wyciągniętych wkładach, zobaczyć czy świeci, a dopiero później wyłamać ten plastik :P :). Da się to jakoś zrobić tak żeby świeciło ?


Green Madison:
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3862683#3862683

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » sob maja 12, 2007 21:35

zajac pisze:probowalem pomajstrowac ale nie czaje jak podlaczyc pod wlokno 5w kabelek zeby byly scalone ze swiatlem mijania
Jeśli masz 4 żarówki 21/5W (2 oryginalne, i dwie na p/m) to od włókna 5W oryginalnych pociągnij kabel do włókna 5W p/m. Do tego wystarczą dwa krótkie kabelki.
#Mateusz# pisze:A jest jakaś porada, żeby dorobić ten drugi przeciwmgielny? Bo ja mam tylko jeden - lewy
Od tego światła które masz pociągnij przewód do dodatkowej żarówki (przez szerokość auta)



Awatar użytkownika
Damian-jg
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 519
Rejestracja: wt maja 08, 2007 17:40
Lokalizacja: DJ
Kontakt:

Post autor: Damian-jg » ndz maja 13, 2007 08:45

fajny pomysl z tym dolem :) Wiec musisz znalesc plusowe sciezki wlampie co odpowiedaja swieceniu poszczególnych zarówek o te które Ci chodzi nastepnie znalesc sciezke stopu i polaczyc ja diodami z tymi co maja Ci swiecic :) razem z ze stopem :) tylko musisz wlutowac diody w odpowiednim kierunku zebu stop nie swiecil sie jak wlaczysz przeciwmgielne :) I bedzie GIT !! Powodzenia



PAWEL89
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 236
Rejestracja: pn cze 05, 2006 21:32
Lokalizacja: Biskupiec NOL...
Kontakt:

Post autor: PAWEL89 » pn maja 14, 2007 20:24

ok pomysł fajny ale niebiescy sie nie przyczepią ??


[img]http://img180.imageshack.us/img180/7369/new1wj9.gif[/img]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 246 gości