Problem z hamulcem w T4

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
b8tz
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 180
Rejestracja: śr mar 02, 2005 22:04
Lokalizacja: Z Kątowni :P
Kontakt:

Problem z hamulcem w T4

Post autor: b8tz » sob maja 12, 2007 23:29

Golfiarze ratujcie bo juz nie mam pojecia co jest:/

Otóż w Transporterze T4 mam problem nastepujacy - przy trzecim wcisnieciu pedal gazu twardnieje i samochod przestaje hamowac. Gdy Trzymam go na obrotach to w.w. sytuacja nie ma miejsca. Do serwa podcisnienie dochodzi, nieszczelnosci nie stwierdzilem, uklad ham odpowietrzony, z tylu klocki wymienione, zmienialem serwo na inne i to samo.
Ostatnio zmieniony ndz maja 13, 2007 13:04 przez b8tz, łącznie zmieniany 1 raz.



greg

Post autor: greg » ndz maja 13, 2007 07:13

no to co? pompa podciśnienia siada? Skoro nieszczelności brak a serwo nowe to tylko tam szukać przyczyny



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » ndz maja 13, 2007 07:17

b8tz pisze:zmienialem serwo na inne i to samo.
a czy inne to oznacza nowe??
b8tz pisze:Gdy Trzymam go na obrotach to w.w. sytuacja nie ma miejsca
skoro przy wyższych obrotach jest poprawa ja bym jednak stawiał na serwo bądź na układ podciśnienia


:-k ...

greg

Post autor: greg » ndz maja 13, 2007 07:21

zaraz - przeciez od pompy podciśnienia idą przewody nie tylko do serwa ale też idalej. Sprawdź dobrez przewody i jeszcze jedno - tam na przewodzie podcisnienia jest zaworek - może w nim coś nie tak? Kwestia czy nie masz możliwości w razie czego podmienić przewód?



Awatar użytkownika
b8tz
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 180
Rejestracja: śr mar 02, 2005 22:04
Lokalizacja: Z Kątowni :P
Kontakt:

Post autor: b8tz » ndz maja 13, 2007 13:32

Serwo nie nowe, ale inne i objaw jest taki sam jak przed wymianą. Podcniśnienie? w sumie to sprawdzalem "palcem" i ssie u mnie tak samo jak w passacie 1.6 TD.

Mowa byla o tym zaworku zwrotnym przed serwem, ewentualnie sprawdze go i powymieniam wszystkie koncowki wezykow na przewodach podcisnieniowych bo co mi wieej pozostalo :/

Jest jeszcze pod maską takie coś do czego dochodzą wezyki od podcisnienia, i kabelek jakis, nie wiem co to i do czego, jak bede w domu to zrobie foto i załączę.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 398 gości