Czyszczenie parownika w wersji z poduszką pasażera

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
krystek007
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: pt sie 18, 2006 14:12
Lokalizacja: Nowy Sącz

Czyszczenie parownika w wersji z poduszką pasażera

Post autor: krystek007 » sob maja 12, 2007 19:47

Witam, ponieważ na forum nigdzie tego nie ma i niestety metodą prób i błędów w końcu zrobiłem czyszczenie parownika u siebie, postanowaiłem opisać powyższą czynność w miarę prosto, otóż:
1. Otwieramy tę małą półeczkę pod poduszką od strony pasażera, wewnątrz znajdziecie 3 śrubki nalezy je wykręcić, oprócz tego są jeszcze dwie po dwóch stronach w okolicy zawiasów półki, po czynności wykrecania wyciągamy półkę.
2. Teraz widzimy szarą piankową osłonkę, jej na szczeście nie trzeba wyciagać, ja wcześniej tego nie wiedziałem, niepotrzebnie zrywałem tę plastikową opaskę, która od dołu oplata tę piankową osłonkę! jej nie zrywajcie!, trzeba jedynie odkręcić 2 plastikowe wkręty wchodzące do tej pianki po stronie prawej!
3. Po odkręceniu wkretów odchylamy prawą część pianki i widzimy kawałek plastikowego urządzenia w kształcie puszki, to jest wentylator czy też wiatraczek, i wtyczka zasilajaca, którą odpinamy.
4. Odkrecamy chyba 5 śrubek śrubokretem krzyżakowym tego wiatraka i zsuwamy go w dół (inaczej nie wyjdzie), trzeba pamiętać przy jego montazu o powrotnym nasunieciu go z dołu do góry (wejdzie w takie prowadniczki)
5. Po odkreceniu i demontazu wiatraka zobaczymy po lewej parownik zasyfiony grzybem ;) tam piankujemy czy sprayujemy, według procedur opisanych juz na tym forum. Ja piankowałem preparatem crc cocleaner, bardzo skuteczny sprzecik ;)
6. Montaż powrotny nie powinien stanowic problemu.
Pozdrawiam i zyczę powodzenia, u mnie już nic nie smierdzi, a samo pryskanie po kanałów nic nie dawalo ;)
Ostatnio zmieniony ndz maja 13, 2007 11:34 przez krystek007, łącznie zmieniany 1 raz.


Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » sob maja 12, 2007 21:18

Szkoda że fotek nie zrobiłeś to można by do porad podpiac.


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » sob maja 12, 2007 21:19

śmierdziało bo ktoś palił w aucie z zamkniętymi szybami i włączoną klimą, to własnie jest najpoważniejszy, oprócz naturalnego pojawiania sie grzybów, powód smrodu z klimy.


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
krystek007
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: pt sie 18, 2006 14:12
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: krystek007 » sob maja 12, 2007 21:47

djtom pisze:śmierdziało bo ktoś palił w aucie z zamkniętymi szybami i włączoną klimą, to własnie jest najpoważniejszy, oprócz naturalnego pojawiania sie grzybów, powód smrodu z klimy.
No to mnie oświeciłeś, na to nie wpadłem, a wiem napewno, że mój poprzednik palił, miał 75lat, był jedynym właścicielem przez 10lat i jeździl tylko we Włoszech, (czyli z włączoną non stop klimą podejzewam) - bo z tamtąd kupiłem to autko ;) hmmm, w kazdym razie smród był, po 3 czyszczeniach nic nie pomagało, stosowałem różne środki, pomogło jedynie dostanie się do tego parownika, za rok przy kolejnym czyszczeniu zrobie fotki ;)
djtom miałeś już problem z palaczami w aucie i smrodem??? jak radziłes sobie z problemem??? jesli możesz opisz coś, może przyda się innym, nie beda musieli rozbierać i dostawać się do parownika ;) ja sporo sie naszukałem na forum i znalazłem jedynie info o czyszczeniu parownika.


Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » sob maja 12, 2007 22:17

djtom miałeś już problem z palaczami w aucie i smrodem??? jak radziłes sobie z problemem???
ja pale z otwartą szybą i wyłączoną klimą, ponakarmieniu raka na chwile włączam max nawiew zeby resztki smrodu wywiało przez okno i juz. jesli bardzo ci przeszkadza zapach to porozwieszaj w róznych miejscach wunderbaumy :bigok:


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

domek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: ndz mar 20, 2005 00:14
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Post autor: domek » sob maja 12, 2007 22:42

twardy pisze:Szkoda że fotek nie zrobiłeś to można by do porad podpiac.
Potwierdzam w calej rozciaglosci. Mi tez drze z klimy ale nie tak dramatycznie zeby brac sie za nia korzystajac z opisu :bajer: Jakbys fotki wyslal...... :bigok:


"nie wdawaj sie w dyskusje z idiota, najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a pozniej wykonczy doswiadczeniem"

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 464 gości