Olej w zbiorniku płynu chłodniczego

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

gryzvold
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr maja 09, 2007 22:49
Lokalizacja: W-w
Kontakt:

Olej w zbiorniku płynu chłodniczego

Post autor: gryzvold » pt maja 11, 2007 15:43

HEY. mam mk3 1.9 GTD z '93 w zbiorniku cieczy chłodzącej są ślady oleju jak rownież wewnątrz rur miedzy turbo a silnikiem oraz pod turbina idać mokre plamy jakby oleju. Co wazne na zegarach mam 105stopnii i dopiero wtedy wlacza sie na chwile wiatrak i tylko delikatnie go schaładza<co wydaje mi sie o wiele za późno>:/ waż gorny od chlodnicy jest gorący a dolny nei zimny lecz ciepły <wiec to chyab nie termostat> patrzylem na blok silnika i pod uszczelka nie widac sladow wycieku, sa za to przy korku wlewu oleju oraz przy dwóch śróbach które sa wkrecone z óry bloku silnika... mozecie mi powiedziec co sie dzieej z moim autem... czy to jednak moze byc uszczelka czy moze głowica do wymiany....?? auto ma przejechane ok 130tys.
PROSZE o POMOC
pozdro
Ostatnio zmieniony ndz maja 13, 2007 13:17 przez gryzvold, łącznie zmieniany 1 raz.



rafal09
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob mar 24, 2007 15:34
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy

Post autor: rafal09 » pt maja 11, 2007 15:45

racej poszła uszczelka pod głowicą, tak mi się wydaje. Niech inni się jeszcze wypowiedzą.



Rutazz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: pn lut 05, 2007 00:28
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Rutazz » pt maja 11, 2007 15:50

pewnie przegrzałes go wcześniej- uszczelka i planowanie głowicy, z gorszych możliwości to pęknięcie bloku albo głowicy (miałem kiedyś pęknięty blok w dieselku i głupi 3 razy głowice zwalałem zanim zauważyłem:)



gryzvold
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr maja 09, 2007 22:49
Lokalizacja: W-w
Kontakt:

Post autor: gryzvold » pt maja 11, 2007 15:56

Kupowalem auto w zimie i tak temp nei lapal dopiero jak sie cieplo zrobilo a slady oleju byly jak juz kupielm ale nie zauwazylem tego-nie jestem w tym dobry://// wiec jesli ktos go przegrzał to poprzedni wlasciciel-niemiec?? Mozecie mi jeszcze laikowi powiedziec na czym polega planowanie??!! i jakie sa tego koszty bo słyszalem ze samo planowanie 50zl a wymiana uszczelki.... choc tak jak mowie wyciekow z bloku gdzie jest uszczelka nei widze://



Rutazz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: pn lut 05, 2007 00:28
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Rutazz » pt maja 11, 2007 16:14

nie musi lecieć na zewnątrz, może między kanałami w środku
planowanie to "wyrównywanie głowicy" koszt od 50 w górę - zależy jak kto i gdzie, czy przy okazji będzie sprawdzana i takie tam



gryzvold
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr maja 09, 2007 22:49
Lokalizacja: W-w
Kontakt:

Post autor: gryzvold » pt maja 11, 2007 16:32

Mechanik mowil ze moze waz strzelic w meidzy czasie i po dwoch takich akcjach jest po silniku...czyli rozumie ze nalezy sie sprezac i zrobic to... jesli potrzebna bylaby glowica to jest roznica czy od Td czy TDi?? oraz czy wiecie gdzie w jakis spoko cenach mozna ja miec....



gryzvold
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr maja 09, 2007 22:49
Lokalizacja: W-w
Kontakt:

Post autor: gryzvold » pt maja 11, 2007 16:44

WIesz w sumie nei wiem czy był przegrany jest sposob aby to sprawdzic???

[ Dodano: 11 Maj 2007 16:46 ]
Acha i jesli to bylaby uszczelak i planowanie to jaki koszt takiej inwestycji.....



Rutazz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: pn lut 05, 2007 00:28
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Rutazz » pt maja 11, 2007 18:46

ja bym do tego doliczył uszczelniacze zaworów - koszt nie jest za duży (ok 30-50zł)



gryzvold
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr maja 09, 2007 22:49
Lokalizacja: W-w
Kontakt:

Post autor: gryzvold » pt maja 11, 2007 21:05

W takim razie teraz musze poszukac kto mi to zrobi i za ile...a mzoe znacie kogos z Wrocka albo okolic kto sie zajmie tym rzetelnie i wprzystepnej cenie??
Gdyby jednak stalo sie najgorsze i byla pęknieta głowica to wiecie gdzie takiej mozna szukac i za ile://??



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » sob maja 12, 2007 00:24

gryzvold pisze:W takim razie teraz musze poszukac kto mi to zrobi i za ile...a mzoe znacie kogos z Wrocka albo okolic kto sie zajmie tym rzetelnie i wprzystepnej cenie??
Gdyby jednak stalo sie najgorsze i byla pęknieta głowica to wiecie gdzie takiej mozna szukac i za ile://??
zadzwoń i popytaj EVOLUTION (gość z forum oczywiście :bigok: i z Wrocka)
zobacz pod jego avatarkiem masz nr telefonu http://forum.vwgolf.pl/profile.php?mode ... ile&u=2369


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 204 gości