problem z silnikiem 1.3 NZ

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Arek-Magis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 19:25
Lokalizacja: okolice Kielc
Kontakt:

problem z silnikiem 1.3 NZ

Post autor: Arek-Magis » czw maja 10, 2007 21:40

Witam,
Mój kolega z pracy posiada golfa mk2 1.3 NZ. Niestety nie jest jeszcze forumowiczem...
Ma następujący problem ze swoim golfem: Na zimno silnik chodzi idealnie ale jak tylko uzyska temperaturę pracy to po wkręceniu na wyższe obroty i puszczeniu gazu silnik schodzi do niewiarygodnie niskich obrotów (czasem gaśnie)... dopiero kilkukrotne lekkie dodanie gazu powoduje ustabilizowanie się obrotów. Co może być przyczyną takiej pracy??????
Czy silniki NZ da się sprawdzić za pomocą kodów błyskowych? gdzie znajduje się złącze diagnostyczne?

I ask for HELP.


Mój GOLF-ik mk2 DŻI-TI :)
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1099424&highlight=#1099424


PP: "... tylko ten jeden raz błagam Ciebie Elka Bon Ton na ostrzu noża..."

Awatar użytkownika
łyssy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: sob lut 04, 2006 23:57
Lokalizacja: limanowa

Post autor: łyssy » czw maja 10, 2007 22:07

w nz niema złacza diagnostycznego, a jak chodzi o te objawy to powodem może być niewłaściwy skład paliwa, ale jeszcze pewniej nieszczelność w dolocie - lewe powietrze miedzy przepływomierzem a przepustnica



Awatar użytkownika
Buniek85
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 617
Rejestracja: czw sty 19, 2006 17:38
Lokalizacja: Gorzów Wlkp / Vic - Hiszpania
Kontakt:

Post autor: Buniek85 » czw maja 10, 2007 22:11

nieszczelna odma, uklad dolotowy, zabogata mieszanka,czujnik do kompa,sonda ja w moim nz podkrecilem przy przepustnicy srubke i obroty sa ciut wyzsze ale nie ma falowania



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 309 gości