Klimatyzacja - kompresor się nie załącza

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Jaceklo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: pt mar 02, 2007 22:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Klimatyzacja - kompresor się nie załącza

Post autor: Jaceklo » śr maja 09, 2007 16:15

Witam

Od kupna autka nie używałem klimatyzacji, chciałem oddać samochód wpierw do warsztatu.
Dzisiaj mój samochód stał w warsztacie klimatyzacji. Podobno instalacja jest nabita gazem, ukłąd jest szczelny, ale kompresor się nie załącza (przeważnie)....

O tyle jest to dziwne, że od czasu do czasu kompresor się załącza. I nie ma związku z żadnymi innymi zjawiskami.

Czy ktoś miał kiedyś coś podobnego lub wie gdzie szukać przyczyny (które złacza, przewody mogą być wadliwe?)

P.S. Klimatyzacja jest manualna...



ercik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn wrz 04, 2006 21:47
Lokalizacja: ełk
Kontakt:

Post autor: ercik » śr maja 09, 2007 17:22

nie wiem czy akurat w samochodowych agregatach jest to stosowane ale na pewno jest tam wyłącznik,czujnik cisnieniowy lub tak zwane presostat ktory odpowiada za to kiedy ma sie załączyc i wyłączyc tylko nie wiem gdzie u ciebie to umiescili zawsze jest na wysokim cienieniu montowany na cienkiej rurce ale gdzie to tego ci nie powiem a sprawdzali czy wentylator sie obraca bo tez moze byc taka opcja ze nie pusci bo na wysokim ciesnieniu stoi



Awatar użytkownika
Jaceklo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: pt mar 02, 2007 22:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jaceklo » śr maja 09, 2007 18:57

Wentylatory na chłodnicy się załączają.
Sugerujesz, ze ten czujnik ciśnienia prawdopodobnie nawalił?


Aktualnie: Golf IV Variant 1,9TDI Pacific (ASZ)
Jeszcze jest: Golf III 1,8 GL (AAM)

ercik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn wrz 04, 2006 21:47
Lokalizacja: ełk
Kontakt:

Post autor: ercik » śr maja 09, 2007 19:31

tak mi sie wydaje na to bym stawiał akurat samochodowymi klimami sie nie zajmuje ale ta sama zasada działania ostanio tez miałem taki przypadek dmuchac dmuchało ale nie zimnym tylko sam wentylator było podejrzenie sterownika ale to nie on tylko wyłącznik cisnieniowy tylko sam go pewnie nie odnajdziesz bo znajac zycie to w takie miejsce go wstawili ze trzeba sie na rozbierac troche zeby cos zrobi a po za tym samemu bez odpowiednich narzedzi to po za rozebraniem nic nie zdziałasz mozesz jedynie zrobic mostek na nim i wtedy sprawdzic czy pujdzie a jeszcze na marginesie czy czyscili ci filtry od tej klimy zostały przedmuchane itp bo jak jest *#cenzura#* to tez moze ci wywalic zabespieczenie termiczne na sprezarce



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 507 gości