Jak sprawdzic szczelnosc klimatyzacji

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

krzysztof0611
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz kwie 29, 2007 13:48
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Jak sprawdzic szczelnosc klimatyzacji

Post autor: krzysztof0611 » wt maja 08, 2007 18:30

Witam,czy jest jakis sposób aby sprawdzić szczelnośc układu klimatyzacji,głównie chodzi mi o sposób w garażu abym mógł to zrobić samemu,siedziałem dzisiaj z kolesiem od klimy nabił mi gaz i słuchalismy gdzie syczy ale nic...nie było słyszeć,może są jakieś częste przypadki nieszczelnośći układu w klimatyzacji i ktoś mi podpowie gdzie mam napewno sprawdzić.Co mam rozebrać aby dojśc do poszczególnych elementów. :grrr: :grrr: :grrr:
Ostatnio zmieniony ndz maja 13, 2007 13:50 przez krzysztof0611, łącznie zmieniany 1 raz.



opał
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 124
Rejestracja: pn sty 08, 2007 23:12
Lokalizacja: wawka

Post autor: opał » śr maja 09, 2007 00:13

samemu to średnio, poza dużymi czyli syczącymi nieszczelnościami marne szanse, możesz cały układ popryskać środkiem do sprawdzania inst. gazowych i obserwować czy bąbelkuje, ale nadal będą to spore nieszczelności i układ musi być napełniony z wiadomych powodów. Mniejsze wyjdą tylko lampą UV i kontrastem. Najczęściej padają oringi i połączenia sztywnych przewodów z kołnierzami które są mocowaniem zarazem-to można pospawać . Szukaj przetarć w przelotkach i mocowaniach, obejrzyj dokładnie "chłodnice" klimy-jest dość delikatna


Każdemu brakuje-jednemu do jachtu,drugiemu do chleba

klimatyzacje-serwis i ozonowanie

hauer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: śr mar 15, 2006 11:15
Lokalizacja: Polska

Post autor: hauer » śr maja 09, 2007 10:08

opal daj jakiś namiar na siebie i warsztat. powiedz co i ile kosztuje.
z czym sie trzeba liczyć w golfach a propos klimatyzacji (słyszałem że często w mk4 korodują zaczepy przy skraplaczach? )
pzdr



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 391 gości