stuki w prawym kole

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

matelko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz mar 11, 2007 18:48
Lokalizacja: cieszanów
Kontakt:

stuki w prawym kole

Post autor: matelko » wt maja 08, 2007 20:17

Witam mam pytanie jakie są obawy zuzytych łożysk.Czy możliwe jest że łożysko będzie stukac na nierównościach np; jazda po bruku.Oraz czy na kolumnie mac persona to łozysko może stukac i czy dokrecenie śruby w górnym mocowaniu amortyzatora coś da czy,konieczna jest wymiana .Proszę o wszystkie sugestie


matelko

Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » wt maja 08, 2007 20:45

matelko, ale może napisz najpierw dokładnie kiedy, jak i gdzie Ci stuka, a nie pytaj o objawy padniętych łożysk (a to jest szum przechodzący w wycie tak na marginesie i luzy na kole)


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
flgmnft
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: ndz sie 06, 2006 12:07
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: flgmnft » wt maja 08, 2007 20:53

Wiesz skoro to prawe kolo. To ono jezdzi po poboczu wiec jest bardziej narazone na zuzycie. Najlepiej bedzie jak podniesiesz samochod i sprubujesz energicznie poruszac kolem. I niech ktos sie temu przyglada czy nie ma luzow. I zrob to co mowi kolega Adamtd.



matelko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz mar 11, 2007 18:48
Lokalizacja: cieszanów
Kontakt:

Post autor: matelko » wt maja 08, 2007 20:57

Adamtd pisze:matelko, ale może napisz najpierw dokładnie kiedy, jak i gdzie Ci stuka, a nie pytaj o objawy padniętych łożysk (a to jest szum przechodzący w wycie tak na marginesie i luzy na kole)


Stuki wystepuja przy skrecie w lewo stuka z prawej strony przy podjeżdzie na niski kraweżnik. stuki najbardziej słychać przy skreconych kołach i po wolnej jezdzie Koło tak jakby szarpało odczuwalne jest to na kamiennej drodze bądz z małymi dziurami trudno jest to do opisania wiec już sam nie wiem co to jest :grrr:

[ Dodano: 08 Maj 2007 21:01 ]
flgmnft pisze:Wiesz skoro to prawe kolo. To ono jezdzi po poboczu wiec jest bardziej narazone na zuzycie. Najlepiej bedzie jak podniesiesz samochod i sprubujesz energicznie poruszac kolem. I niech ktos sie temu przyglada czy nie ma luzow. I zrob to co mowi kolega Adamtd.


Kolego prubowałem juz tego szarpałem kołem luzu nie czułem ale koło wolno sie obracało jak go podniosłem i zakreciłem tym kołem nie wiem moze to i to bo przedtem chuczało na zakretach a teraz nie słychać


matelko

Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » wt maja 08, 2007 21:17

matelko, pozostaje Ci pobujać autem - jeśli to coś od amora to może być słychać, no i polecam szarpak jak z tego nic nie wyjdzie. Wskazana jest też wizyta pod aytem i pooglądanie stanu elementów metalowo gumowych
matelko pisze:bo przedtem chuczało na zakretach a teraz nie słychać
Brak łożyska? :grin:


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
x86635
TOMEK
Posty: 283
Rejestracja: sob sie 27, 2005 19:00
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: x86635 » wt maja 08, 2007 22:58

ja tez mam podobny problem ale nawet jak jade prosto po jakiejs bardzo nierównej drodze lub takich malych kraweznikach z lewego kola slychac takie metalowe drgania i szarpanie tym kolem sprawdzalem nie ma zadnych luzow na kole co to moze byc



kwama
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw kwie 12, 2007 21:05
Lokalizacja: małopolska

Post autor: kwama » wt maja 08, 2007 23:14

sprawdż mocowanie stabilizatora!



Awatar użytkownika
x86635
TOMEK
Posty: 283
Rejestracja: sob sie 27, 2005 19:00
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: x86635 » wt maja 08, 2007 23:20

a mógłbyś cos wiecej napisac?? :bajer:



kwama
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw kwie 12, 2007 21:05
Lokalizacja: małopolska

Post autor: kwama » wt maja 08, 2007 23:21

na końcach drążka stabilizacyjnego (o ile go masz nie wszystkie modele mają) są tulejki gumowo metalowe one mogą być wybite i drążek stuka o wahacz. :bigok:



Awatar użytkownika
x86635
TOMEK
Posty: 283
Rejestracja: sob sie 27, 2005 19:00
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: x86635 » wt maja 08, 2007 23:27

dzieki drazek mam bo to GT :bajer: jutro sprawdze a nie wiesz moze ile takie cos kosztuje??



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » wt maja 08, 2007 23:31

Le jak łożysko dostaje raka to slychac


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

bialek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 07:58
Lokalizacja: ANGLIA
Kontakt:

Post autor: bialek » wt maja 08, 2007 23:51

Witam !!!

Ja bym najpierw sprawdzi loacznik stabilizatora, i na postoju podlewarowal kolo i nim poruszal. Jezeli to sa stuki w miare glosne to stawial bym na lacznik stabilizatora. VW poprawil zawieszenie po 2002 roku. Lacznik stabilizatora to najczesciej wyrabiajaca sie czesc zawieszenia.

Sprawdz dobrze , jak by nie to , to napisz a postaramy sie cos poradzic !!!

Pozdrawiam !!!



matelko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz mar 11, 2007 18:48
Lokalizacja: cieszanów
Kontakt:

Post autor: matelko » śr maja 09, 2007 19:41

Adamtd pisze:matelko, pozostaje Ci pobujać autem - jeśli to coś od amora to może być słychać, no i polecam szarpak jak z tego nic nie wyjdzie. Wskazana jest też wizyta pod aytem i pooglądanie stanu elementów metalowo gumowych
matelko pisze:bo przedtem chuczało na zakretach a teraz nie słychać
Brak łożyska? :grin:
Pod autem jestem raz w miesiącu i dokrecam wszystkie srubki jakie sa mozliwe moze to obsesja ale nasze drogi mnie denerwuja zreszta kazdy wie jakie mamy drogi.:panna:A co chodzi do gum w zawieszeniu to ostatnio wymieniłem; 2x łacznik stabilizatora lewa prawa strona,Sworzeń wachacz i to nie byle jaki bo TRW .A jeśli chodzi o Stabilizator to gumy wymienione + podkładki z gumy i zeby nie piszczały nasmarowane wazeliną techniczna .

[ Dodano: 09 Maj 2007 19:45 ]
Dreak'e pisze:ja tez mam podobny problem ale nawet jak jade prosto po jakiejs bardzo nierównej drodze lub takich malych kraweznikach z lewego kola slychac takie metalowe drgania i szarpanie tym kolem sprawdzalem nie ma zadnych luzow na kole co to moze byc
Moje objawy sa podobne sam nie wiem co to moze byc sie zdenerwuje to wymienie jeszcze łożysko z guma na kolumnie mc persona czyli na amorku i łozysko w kole .jak to nie bedzie to to jeszcze zmienie koncuwki drązków kierowniczych . :panna:

[ Dodano: 09 Maj 2007 19:47 ]
kwama pisze:sprawdż mocowanie stabilizatora!


Dzieki za pomysł ale stabilizator nawet nie drgnie a gdzie dopiero luz.

[ Dodano: 09 Maj 2007 19:54 ]
Dreak'e pisze:dzieki drazek mam bo to GT :bajer: jutro sprawdze a nie wiesz moze ile takie cos kosztuje??
Poleca ci gumy febi Bilstein sa rózne rozmiary musisz znać średnice drążka bo są fi;19,21,22
19 to jest z karbami

[ Dodano: 09 Maj 2007 19:56 ]
bialek pisze:Witam !!!

Ja bym najpierw sprawdzi loacznik stabilizatora, i na postoju podlewarowal kolo i nim poruszal. Jezeli to sa stuki w miare glosne to stawial bym na lacznik stabilizatora. VW poprawil zawieszenie po 2002 roku. Lacznik stabilizatora to najczesciej wyrabiajaca sie czesc zawieszenia.

Sprawdz dobrze , jak by nie to , to napisz a postaramy sie cos poradzic !!!

Pozdrawiam !!!


Łacznik odpada bo ostatni wymieniłem POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


matelko

Awatar użytkownika
mg-maciek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: wt lis 15, 2005 08:21
Lokalizacja: Zdzieszowice
Kontakt:

Post autor: mg-maciek » czw maja 10, 2007 08:30

matelko,
na moje oko to może to byc łożysko gdyż miałem podobne objawy po wymianie drążków i końcówek i sprawdzeniu na szarpaku w porządnej stacji diagnostycznej
co zresztą radził bym i tobie gdyż nawet jak podniesiesz auto i prawidłowo będziesz ruszał kołem to i tak może być łożysko lub luz na wahaczu - bez szarpaka to zgadywanka niestety i możesz wymienić wszystko po omacku

co do łożyska koła to nic nie da jego dociągnie niestety to nie ten typ łożyska

był już kiedyś na fourm opisany rzypadek kiedy gość wymienił wszystko i okazało się że problem był po stronie kolumny kierownicy - któryś z krzyżaków puścił - żadkość ale wszystko jest możliwe

co by nie było to pojedź do cieszącej się dobrą opinią stacji diagnostycznej (nie ASO) i nawet jak cie skasują 50 zł (ja płaciłem 30zł) to i tak się opłaci bo skończą się nerwy i nie będziesz wymieniał na ślepo, na wyczucie
przy pewnych usterkach nawet najlepszy fachowiec nie da ci 100% odpowiedzi na odległość
pozdrawiam


Obrazek

Wykres delikatnego grzebnięcia softu

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 372 gości