hamulce sie grzeja

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

nemos2000
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr kwie 25, 2007 14:51
Lokalizacja: bochnia

hamulce sie grzeja

Post autor: nemos2000 » wt maja 08, 2007 19:39

witam

posiadam mk3 z 1993 roku od niedawna i mam nastepujący problemik :

a wiec po przejechaniu 2-3 km przednie hamulce sie grzeją nie do wytrzymania tzn : sruby ktorymi jest koło przykręcone są gorące, i sruba ta gruba tez jest mocno gorąca noi nawet felga stalowaa jest mocno ciepła, wczoraj rozbieralem i tloczki byly zapieczone wiec popsykalem WD 40 i je troszku rozchulałem i myslalem ze to to jest ale jak zalozylem to znowu sie grzeją i nie wiem czym to moze byc

prosze o jakies praktyczne porady i bede naprawde bardzo wdzięczny

pozdr
Ostatnio zmieniony ndz maja 13, 2007 13:33 przez nemos2000, łącznie zmieniany 1 raz.



hezek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: śr maja 02, 2007 16:15
Lokalizacja: Grójec

Post autor: hezek » wt maja 08, 2007 19:50

witam

powinienes rozebrac zaciski wyczyscic papierem sciernym 360 pozakładac nowe reperaturki i odpowietrzyc wtedy powinienes miec problem z głowy samo rozruszanie na wiele sie niezdaje sam juz to cwiczyłem i to w niejednym samochodzie

pozdrawiam.



jajko
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: pt lis 11, 2005 14:49
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: jajko » wt maja 08, 2007 19:55

Dokładnie tak jak poprzednik napisał. Rozebrać, wyczyścić i dać wszystkie nowe uszczelki. Komplecik nowiutkich uszczelek dostaniesz za nie więcej niż 30zł.
Dodatkowo, jak to nie pomoże to wymień elastyczny przewód hamulcowy. Mi się ostatnio zapiekał zacisk i okazało się, że przewód był walnięty.



kapalek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 985
Rejestracja: pn sie 07, 2006 13:44
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: kapalek » wt maja 08, 2007 19:56

takie objawy o jakich piszesz są raczej typowymi dla zużycia łożysk a nie niesprawnych hamulców! nie słyszysz żadnego buczenia podczas jazdy ani nic? jex do jakiegos warsztatu by ci łożyska sprawdzili to pewnie nic nie kosztuje (albo grosze) a możesz ustrzec sie przed przymusowym postojem.


nowe świerze fotki wnętrza - radio,vento tunel,zegary, nakładki alu od audi tt, polerka wydechu
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1986712#1986712

wojteks
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 701
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 18:24

Post autor: wojteks » wt maja 08, 2007 20:04

raczej zaciski hamulcowe są zapieczone, terapia jak napisano wcześniej: rozebrać, wyczyścić (jeżeli są wżery na tłoczkach kupić nowe) założyć nowe uszczelnienia i osłony, złożyć i powinno być dobrze (ewentualnie jeszcze przewody hamulcowe elastyczne wymienić )

na uszkodzonych łożyskach nie da sie praktycznie jechać, jeżeli tylko buczą to na pewno od tego nie grzeją sie tarcze/śruby/felgi



kapalek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 985
Rejestracja: pn sie 07, 2006 13:44
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: kapalek » wt maja 08, 2007 22:29

wojteks pisze:na uszkodzonych łożyskach nie da sie praktycznie jechać, jeżeli tylko buczą to na pewno od tego nie grzeją sie tarcze/śruby/felgi
właśnie że sie piasty grzeją!! u mnie sie grzały na kiepskich łożyskach. wymieniłem i po kłopocie. radziłbym to tez sprawdzić


nowe świerze fotki wnętrza - radio,vento tunel,zegary, nakładki alu od audi tt, polerka wydechu
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1986712#1986712

HUBERT GTI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: pn kwie 23, 2007 00:56
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: HUBERT GTI » wt maja 08, 2007 22:43

No wlasnie jesli jestesmy w tym temacie to tez mialbym male zapytanie... U mnie kola sie nie grzeja podczas jazdy, ewentualnie przednie felgi momentami sa gorace po jezdzie z czestym hamowaniem, ale mam pytanie czy to normalne jesli samochod jest na luzie i na podnosniku i probojemy zakrecic przednimi kolami maja spore opory toczenia i dosyc ciezko jest nimi obrocic?? Ja to u siebie zauwazylem zwlaszcza na przedniej osi - na tylnej raczej nie ma takich problemow!!



kapalek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 985
Rejestracja: pn sie 07, 2006 13:44
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: kapalek » wt maja 08, 2007 22:47

przednie się zawsze ciężej kręcą (poruszasz jeszcze w końcu skrzynią biegów)


nowe świerze fotki wnętrza - radio,vento tunel,zegary, nakładki alu od audi tt, polerka wydechu
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1986712#1986712

HUBERT GTI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: pn kwie 23, 2007 00:56
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: HUBERT GTI » wt maja 08, 2007 23:00

Aha dzieki :pub: !! To jak tak to okey bo juz myslalem ze cos z hamulcami nie tak mam!!



hezek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: śr maja 02, 2007 16:15
Lokalizacja: Grójec

Post autor: hezek » czw maja 10, 2007 15:22

kapalek pisze:właśnie że sie piasty grzeją!! u mnie sie grzały na kiepskich łożyskach. wymieniłem i po kłopocie. radziłbym to tez sprawdzić
prawda grzeją sie nawet moze dojsc do uszkodzenia zwrotnicy kiedys wymieniałem w lagunie łożyska okazało sie ze 2 po 180zł poszły na złom bo pękały przy wciskaniu wypaczyła sie zwrotnica od str drązka kierowniczego ale tak tam wyło ze niedawało sie rozmawiac w tym samochodzie podczas jazdy.

ale Nemos 2000 ma problem z zaciskami skoro juz ja raz próbował rozruszac.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 242 gości