Parę pytań o wydech

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Gutekspc
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: pt sie 04, 2006 12:00
Lokalizacja: WarszaVWa

Parę pytań o wydech

Post autor: Gutekspc » wt maja 08, 2007 13:47

Witam. Przyszedł w końcu czas na wymianę układu wydechowego (ponieważ jest cały pognity), w związku z tym mam takich parę pytań, a mianowicie:
Po ocenie stanu układu przez "fachowca" stwierdził on, że poza portkami cały jest do wymiany. Zgadzam się z jego oceną, lecz martwi mnie jedna sprawa, a dokładnie końcówka portek od strony środkowego tłumika, ponieważ zamiennik seryjnego wydechu jest przykręcany (podobnie jak to było w oryginale), a rura od kolektora u mnie już nie raz była spawana. :) Do tego sam nie wiem, czy wymieniać te portki, bo chcę zaoszczędzić stówę robiąc sam ten wydech (100 zł policzyli sobie tłumikarze za robotę). Czy połączenie rury od tłumika środkowego z tą od starego kolektora cybantem będzie dobre? Czy lepiej było by to zaspawać? Czy wogóle dać sobie spokój z tymi portkami i je też wymienić?
A jeśli tak, to bardzo się namęcze, żeby ten kolektor wymienić?

PozdraVWiam


Everyone dies. Not everyone lives.

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » wt maja 08, 2007 15:07

Ja wychodzę z założenia z założenia że powinieneś wymienić jak będą duże wachania temperatur lato gorąco i spadł deszcz to może puścic miałem tak w poprzednim aucie , a jak już zrobisz całość to możesz spać spokojnie ze jak Ci coś strzeli na poirtach że musisz jescze raz wymieniac pozdrawiam Pawel


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Gutekspc
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: pt sie 04, 2006 12:00
Lokalizacja: WarszaVWa

Post autor: Gutekspc » wt maja 08, 2007 17:03

grandilodz pisze:Ja wychodzę z założenia z założenia że powinieneś wymienić jak będą duże wachania temperatur lato gorąco i spadł deszcz to może puścic
Ale co może puścić? Spaw? Napisałem, że sam nie wiem czy spawać, czy wrzucić cybant (chyba tak to się nazywa), taką obejmę skręcaną.

A portki są w lepszym stanie od reszty. Rura wstawiona w miejsce tłumika środkowego to jakiś shit, a tylny mam dziurawy - stąd chęć wymiany.


Everyone dies. Not everyone lives.

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » wt maja 08, 2007 19:44

Mozesz zaspawać ale osobiście sadze ze i tak po jakims czasie zezre jezeli masz dziury male polecam paste do tłumików jeżeli kupisz nowy tłumik nierdzewny pomaluj go 2 razy biteksem tylko tylko końcówke zostaw srebna sam testowałem temperature wytrzyma a dłuzej pojezdzisz na nim


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 292 gości