Jak sprawdzic przeplywomierz i popychacze??pomozcie prosze

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Raffciu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw lis 16, 2006 02:33
Lokalizacja: Warszawa

Jak sprawdzic przeplywomierz i popychacze??pomozcie prosze

Post autor: Raffciu » ndz maja 06, 2007 18:22

Powiedziecie mi prosze - czy szklanki i popychacze hydrauliczne to to samo? Gosc wymienil mi szklanki a dalej stuka:( i 2gie pytanko. Autko na gazie jedzie dobrze na benzyne jak przelacze to jesli zmulony,jak przycisne pedal gazu to jakby lapie,ale i tak na gazie jest duzo lepiej. Do tego silnik troche telepie na luzie,jak patrzylem, mimo to obroty 900 trzyma. Chcialem dodac,ze kiedys gaz mi strzelil(zle swiece wkrecili.. i rozerwalo ta siatke od przeplywomierza(Hitachi). Podlaczalem autko pod kompa i 0 bledow.Pomozcie prosze. Mam silinik AFT 1.6, 101PS. Z gory dzieki!


Raffciu

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » ndz maja 06, 2007 18:34

Raffciu pisze:czy szklanki i popychacze hydrauliczne to to samo?
szklanka jest częscia zaworu
Raffciu pisze:Do tego silnik troche telepie na luzie,j
zapłon jest podregulowany na gaz dlatego na benie ci go muli
Ostatnio zmieniony ndz maja 06, 2007 18:46 przez dziejo, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz maja 06, 2007 18:46

szklanki i popychacze hydraluliczne to to samo, a co do problemów na benzynie to przepływomierz musi być sprawny, komputer jego niedomagania może nie wykazać. Więc podmiana na próbę i wszystko jasne. Potem szukanie innych przyczyn typu modyfikacja dolotu przez gazowników, błędy łapane przez ECU od instalki gazowej itd.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » ndz maja 06, 2007 19:28




Raffciu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw lis 16, 2006 02:33
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Raffciu » ndz maja 06, 2007 21:00

Dziekuje za te odpowiedzi. A czy zamulone auto moze byc przez zapieczone wtryskiwacze?Bo mi tak mechanik powiedzial, ale jakos bez przekonania.A ten przeplywomierz z ta rozwalona siatka od wybuchu gazu mnie ciagle nurtuje. Szklanki wymienione a ciagle stuka-co to moze byc?:(Mial ktos taka sytuacje??


Raffciu

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz maja 06, 2007 21:16

Raffciu pisze: A czy zamulone auto moze byc przez zapieczone wtryskiwacze?
uważam że to mało prawdopodobne
Opisz to stukanie. Cały czas słychać, czy jest głośniejsze jak dodasz nagle gazu, albo cichnie jak się silnik rozgrzewa?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Raffciu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw lis 16, 2006 02:33
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Raffciu » ndz maja 06, 2007 23:28

czasem slychac mniej,czasem bardziej.Jak dodam gazu to jakby czestosc stukan narasta ale nie jest glosniej.W sumie to silnik na wyzszych obrotach zaglusza.Jak przygazuje na luzie i obroty spadaja na 900 to wtedy najbardziej jest to zauwazalne takie trtrtrtrtrtrt. Mozna zalaczyn na tym forum filmik??Mam aparatt cyfrowy z nagrwaniem.Moze bym zamiescil...tylko nie wiem jak. Dzieki za pomoc


Raffciu

mlody_87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr paź 19, 2005 13:54
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Post autor: mlody_87 » wt maja 08, 2007 09:59

sprec kola w prawa strone na maxa wyjdz z auta schyl sie kolo koła od strony pasazera jak stukot bedzie glosniejszy tz. bardziej wyrazny metaliczny dzwiek to popatrz na szajbe od pompy wodnej czy Ci pompa sie nie wyeksploatowala bo ostatnio tak mialem Pozdro



Jacenty80
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: śr lis 24, 2004 22:08
Lokalizacja: Wrocław/Sulechów
Kontakt:

Post autor: Jacenty80 » wt maja 08, 2007 10:21

Może popychacze lipne kupiłeś???



Raffciu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw lis 16, 2006 02:33
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Raffciu » wt maja 08, 2007 14:04

Pojde dzis sprawdzic z tymi kolami w prawo,ale co to ta szajba:)?Nie znam sie.Jedynie zobacze czy glsoniej stuka. jaki koszt pompy?wymiany?I za co ona jest odpowiedzialna,z ciekawosci pytam:) Dzieki!!


Raffciu

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 485 gości