Kasowanie / resetowanie licznika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

lechup
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 18:03
Lokalizacja: Kraków

Kasowanie / resetowanie licznika

Post autor: lechup » czw mar 01, 2007 00:15

Mam taki problemik, uruchamiam silnik -> licznik, a wiec i zegarek resetuje się... Strasznie to wkurzające. Macie może jakiś pomysł co może być przyczyną?

Nie dzieje się tak zawsze - czasami o dziwo jak krótko przytrzymam rozrusznik to załapuje i nie resetuje się... Ale najczęściej w takim przypadku trzymam zbyt krótko, a za drugim razem zawsze następuje reset ;)

Próbowałem badać spadek napięcia na akumulatorze w czasie odpalania silnika, przy 3 próbach - wszystkie resety - miernik wykazał spadek do ok 11 V, a i w czasie rozruchu Golfik sam wyłącza wszystkie odbiorniki prądu - ale to chyba nie powinno być przyczyną nie? :)

W sumie powinienem sprawdzić jeszcze bezpieczniki... ale jakoś najprostsze rozwiązania przychodzą do głowy po 100 beznadziejnych :P



Awatar użytkownika
Wolu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 417
Rejestracja: śr sty 31, 2007 18:35
Lokalizacja: PRUDNIK - GERAARDSBERGEN (BELGIA)
Kontakt:

Post autor: Wolu » czw mar 01, 2007 00:45

Ja mysle ze powinienes sprawdzic bezpieczniki, przynajmniej umnie tak bylo


POMÓZ INNYM: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=104841&start=0

Awatar użytkownika
Bednarus
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 877
Rejestracja: pn maja 23, 2005 17:33
Lokalizacja: PZL
Kontakt:

Post autor: Bednarus » czw mar 01, 2007 00:45

Miałem ten sam problem. To jest wina przepalonego bezpiecznika. Drugi od prawej. Temat był już na forum:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p= ... ht=#835663



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » czw mar 01, 2007 10:09

lechup pisze:czasami o dziwo jak krótko przytrzymam rozrusznik to załapuje i nie resetuje się
Wiec wcale nie wskazuje na bezpiecznik, tylko slaby aku :bajer:
lechup pisze:w czasie rozruchu Golfik sam wyłącza wszystkie odbiorniki prądu - ale to chyba nie powinno być przyczyną nie?
Nie powinno, bo wcale nie wylacz wszystkich, tylko te najbardziej pradazerne ;)



pawel3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: śr sty 10, 2007 15:56
Lokalizacja: WOLBROM

Post autor: pawel3 » czw mar 01, 2007 11:34

lechup pisze:Mam taki problemik, uruchamiam silnik -> licznik, a wiec i zegarek resetuje się... Strasznie to wkurzające. Macie może jakiś pomysł co może być przyczyną?
miałem to samo ,też mi się wszystko resetowało, u mnie przyczyną był akumulator,najlepiej jakbyś przepioł inny o podobnych parametrach i sprawdził, myślę że to bęzie to....
powodzenia



lechup
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 18:03
Lokalizacja: Kraków

Post autor: lechup » pn maja 07, 2007 22:40

Do jakiej wartości może spaść napięcie na aku przy odpalaniu silnika? Bo u mnie najniżej było ok 10.5 i chyba wtedy następuje reset... ( GTI 2.0 8v )

Podejrzewam jeszcze sam rozrusznik... że za dużo prądu chce, spróbuje z 2 aku jeszcze...

PS: Dzięki za tak liczne odpowiedzi, dzisiaj dopiero się poważnie wziąłem do sprawy :P



Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » pn maja 07, 2007 22:52

na 99% wina akumulatora
niedoładowany lub po prostu pada ze starości


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

Awatar użytkownika
METEORYT25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz gru 09, 2007 21:56
Lokalizacja: WODZISŁAW ŚL.
Kontakt:

reset

Post autor: METEORYT25 » śr sty 02, 2008 22:57

witam. to chyba mój pierwszy post na forum vw. też mam ten problem zbiegło sie w czasie mi to z tym, że kiedyś ładowałem aku bo wyładowałem radiem, które grało kiedy cały dzień robiłem przy aucie w garażu, więc go ładowałem ale jak założyłem jednej klemy nie dało się dociągnąć na ciasno (???) może to to.... lub taka sytuacja , że radio podłączałem i kabel mi z radia uciekł więctochę kopałem tam w kablach żeby go znaleźć, może coś się gdzieś rozpięło lub poluzowało... auto pali bezproblemu czasami mi się tak resetuje zanim chcę właczyc auto. w piątek jadę do elektryka więc napiszę co było.
a i jeszcze jak mi się to resetuje to jakieś takie dziwne brzęczenie słychać.

pozdrawiam... niebawem wrzucę jakieś foty mojego GT TDI MK3



AV
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt lis 14, 2006 19:28
Lokalizacja: Orzesze

Post autor: AV » pt lut 26, 2010 18:49

Przedstawiony problem zerującego się licznika w Golfach jak i w Audi pojawia się na wielu forach. Sam miałem taki problem. Licznik dzienny jak i godzina kasowała się przy rozruchu silnika. Próbowalem wszystkiego co wyczytałem na forach itp. Akumulator sprawny, klemy czyste i dokrecone, bezpieczniki w porzadku, żadnych przerw na kablach itp. Znalazłem jednak rozwiązanie tego problemu. Jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach. Rozebralem licznik i wymieniłem znajdujące się w nim dwa kondensatory 220uF/16V. Operacja pomogła i od kilku dni cieszę się sprawnym licznikiem. Mam nadzieje że wymiana kondenstatorów pomoże również innym użytkownikom.



Awatar użytkownika
sobota1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: sob lut 06, 2010 15:02
Lokalizacja: szczecin

Re: Kasowanie / resetowanie licznika

Post autor: sobota1 » pn mar 01, 2010 01:54

[quote="lechup"]Mam taki problemik, uruchamiam silnik -> licznik, a wiec i zegarek resetuje się... Strasznie to wkurzające. Macie może jakiś pomysł co może być przyczyną?


wiec i ja sie dopisze...
podobna sytucje mialem u siebie...ewidentnie wszystko ustalo jak zmienilem na dobry i naladowany aku...
gwarantuje ci ze to pomoze na 100 %


Obrazek
viewtopic.php?f=88&t=316791" onclick="window.open(this.href);return false; moj strażak variat:)
http://vag-grupa.pl/viewtopic.php?t=37" onclick="window.open(this.href);return false;

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 303 gości