Problem z wycieraczkami.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
adamix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt maja 31, 2005 15:24
Lokalizacja: Warszawa

Problem z wycieraczkami.

Post autor: adamix » ndz maja 06, 2007 21:35

Witajcie.

Jak w temacie. Od pewnego czasu nie mam biegów szybkich wycieraczek, tylko przerywane czyli przełożenie do dołu. Do góry coś blokuje i nawet mocno cisnąc nie chce zaskoczyć. Nie wiem jak się dostać do tego mechanizmu. Może ktoś z Was już to kiedyś rozbierał.

Przy okazji jak wyregulować położenie kierownicy, bo gdy koła mam prosto to kierownica jest krzywo i strasznie mnie to denerwuje :grrr: .

Pzdr.


:::::::VW GOLF 3 TDI::::::::rulez!
Seria 90 kucy, po wirusie 105 kucy a jaka frajda z jazdy....polecam każdemu, robione u samego guru...

szpara
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw kwie 26, 2007 11:18
Lokalizacja: Płońsk
Kontakt:

Post autor: szpara » ndz maja 06, 2007 21:54

Witam
przy ustawianiu zbieżności można troszke ustawic kierownice na prosto ale proponuje z tym podjechac i niech mechanik sie meczy nie weznie za to duzo a samemu tylko sie bedziesz wkurzał.
A co do wycieraczek miałem identyczny problem musiałem wymienic przełacznik na nowy ale jesłi masz poduszke to też sam tego nie zrobisz chyba ze masz laptopa i Vaga to zrobisz sam bo jak odłaczysz poduszke to trzeba skasowac pozniej bład. :bigok:



Tomek MK2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 20:08
Lokalizacja: z woj. Łódzkiego

Post autor: Tomek MK2 » ndz maja 06, 2007 21:59

co do kierownicy też jest inny sposób mozna odkręcić kierownice i ustawić ją w poprawnej pozycji ale jest jeden minus Auto będzie bardziej zwiniejsze w jedną strone niz w drugą Jednym słowem lepiej skręca w jedna strone Co do wycieraczek to wymień przełącznik Miałem coś takego Zakup nowego załatwił sprawe



Awatar użytkownika
adamix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt maja 31, 2005 15:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: adamix » ndz maja 06, 2007 22:50

Dzięki za info.

Napiszcie ile taki przełącznik kosztuje i ile mniej więcej weźmie mechanik za wymianę.

Pzdr.


:::::::VW GOLF 3 TDI::::::::rulez!
Seria 90 kucy, po wirusie 105 kucy a jaka frajda z jazdy....polecam każdemu, robione u samego guru...

Awatar użytkownika
dzikgtc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 17:15
Lokalizacja: Gryfice
Kontakt:

Post autor: dzikgtc » ndz maja 06, 2007 23:03

adamix, u mnie też raz zdechł z dnia na dzień szybki bieg wycieraczek. Koledzy również radzili abym ściągnął kierownice i dobrał się do przełącznika, ale na moje szczęście wystarczyło tylko przeczyścić wtyki w kostce od silnika wycieraczek w podszybiu i zadziałało.


Pozdrawiam
dzikgtc

Awatar użytkownika
adamix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt maja 31, 2005 15:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: adamix » ndz maja 06, 2007 23:19

dzikgtc pisze:adamix, u mnie też raz zdechł z dnia na dzień szybki bieg wycieraczek. Koledzy również radzili abym ściągnął kierownice i dobrał się do przełącznika, ale na moje szczęście wystarczyło tylko przeczyścić wtyki w kostce od silnika wycieraczek w podszybiu i zadziałało.
Jutro się do tego zabiorę. Mam nadzieję, że to to. Napisz dokładniej gdzie to złącze w podszybiu się znajduje.


:::::::VW GOLF 3 TDI::::::::rulez!
Seria 90 kucy, po wirusie 105 kucy a jaka frajda z jazdy....polecam każdemu, robione u samego guru...

Awatar użytkownika
dzikgtc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 17:15
Lokalizacja: Gryfice
Kontakt:

Post autor: dzikgtc » ndz maja 06, 2007 23:26

Odkręcasz obie wycieraczki, odkręcasz korki trzymające podszybie, zdejmujesz podszybie i widzisz silnik wycieraczek po prawej stronie stojąc przodem do samochodu. Tam masz do niego takie złącze na bodajże 3 piny, wyjmujesz je i dokładnie czyścisz a potem na to WD40 i gotowe.


Pozdrawiam
dzikgtc

Awatar użytkownika
adamix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt maja 31, 2005 15:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: adamix » ndz maja 06, 2007 23:29

dzikgtc pisze:Odkręcasz obie wycieraczki, odkręcasz korki trzymające podszybie, zdejmujesz podszybie i widzisz silnik wycieraczek po prawej stronie stojąc przodem do samochodu. Tam masz do niego takie złącze na bodajże 3 piny, wyjmujesz je i dokładnie czyścisz a potem na to WD40 i gotowe.
Jaśniej się chyba nie da :grin: .
Wielkie dzięki jutro zobaczę czy pomoże.

Pzdr.


:::::::VW GOLF 3 TDI::::::::rulez!
Seria 90 kucy, po wirusie 105 kucy a jaka frajda z jazdy....polecam każdemu, robione u samego guru...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 293 gości