Zamiana liczników, zegarów

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

normans
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 01:01
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Zamiana liczników, zegarów

Post autor: normans » sob maja 05, 2007 22:26

Witam przejde do konkretow mam golfa 2 z 90r 1.6 benzyna ma on zegary z jedną kostką bez obrotościomierza przełożenie 950 moje pytanie jest nastepujace czy jezeli zamienie licznik na taki na dwie kostki z MFA i obrotościomierzem to czy po podłaczeniu tej jednej kostki z mojego bedzie działał na nim obrotościomierz i predkosciomierz (o ile ta jedna kostka jest taka sama) a nie bedzie tylko działalo MFA czy wogule nie bedzie działał a jeśli bedzie działać to co działa a co nie dziekuje z gory wszszystkim za pomoc i pozdrawiam.



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » ndz maja 06, 2007 06:02

normans pisze:Witam przejde do konkretow mam golfa 2 z 90r 1.6 benzyna ma on zegary z jedną kostką bez obrotościomierza przełożenie 950 moje pytanie jest nastepujace czy jezeli zamienie licznik na taki na dwie kostki z MFA i obrotościomierzem to czy po podłaczeniu tej jednej kostki z mojego bedzie działał na nim obrotościomierz i predkosciomierz (o ile ta jedna kostka jest taka sama) a nie bedzie tylko działalo MFA czy wogule nie bedzie działał a jeśli bedzie działać to co działa a co nie dziekuje z gory wszszystkim za pomoc i pozdrawiam.
Nie ma sensu "ubierać" się w taką kombinację. Liczniki różnią się od siebie, i nie wszystko będzie działało. Kup na jedną wtykę z obrotomierzem.



Awatar użytkownika
yank
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 613
Rejestracja: śr lut 15, 2006 09:25
Lokalizacja: Zebrzydów/Świdnica
Kontakt:

Post autor: yank » ndz maja 06, 2007 11:03

tak, nie kombinuj z przerabianiem nie warto, lepiej poszukac licznika na jedn kostke Ja niedawno wyrwalem na allegro za 65zl a miaBem wczesniej na dwie kostki i probowalem przerabiac .... wiec wierz mi nie warto.... jesli sie uprzesz, to elektryk ponoc bierze za przerobke 70zeta



Awatar użytkownika
Kubus1984Chorzow
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob sty 06, 2007 00:15
Lokalizacja: N:50.30371, E:18.95022
Kontakt:

Re: Zamiana liczników, zegarów

Post autor: Kubus1984Chorzow » ndz maja 06, 2007 11:19

normans pisze:Witam przejde do konkretow mam golfa 2 z 90r 1.6 benzyna ma on zegary z jedną kostką bez obrotościomierza przełożenie 950 moje pytanie jest nastepujace czy jezeli zamienie licznik na taki na dwie kostki z MFA i obrotościomierzem to czy po podłaczeniu tej jednej kostki z mojego bedzie działał na nim obrotościomierz i predkosciomierz (o ile ta jedna kostka jest taka sama) a nie bedzie tylko działalo MFA czy wogule nie bedzie działał a jeśli bedzie działać to co działa a co nie dziekuje z gory wszszystkim za pomoc i pozdrawiam.
Na allegro jest obecnie licznik na jedną kostkę z obrotomierzem za 110zł ale jak dobrze poszukasz to wyrwiesz taki licznik za 70, 80zł



normans
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 01:01
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Post autor: normans » ndz maja 06, 2007 22:12

Dzieki chłopaki jednak dręczy mnie czy ta druga wtyczka odpowiada tylko za MFA poprostu mam mozliwość kupienia takiego licznika za grosze jednak jest od GTI z obrotościomierzem, na MFA w sumie mi nie zależy bede zadowolony jak bedzie mi działał predkosciomierz, obrotosciomierz, stan paliwa, temperatura no i z calego mfa fajnie by bylo jak by działał zegarek to wszystko nic wiecej nie potrzebuje do szczescia a licznik moge wyrwac akurat za 50zl wiec jest okazja.

[ Dodano: 06 Maj 2007 22:16 ]
jeszcze jedno czy sa liczniki z mfa na jedna wtyczke bo cos takiego znalazlem na allegro kilka dni temu i nie wiem czy to jakas przerobka czy takie byly



Awatar użytkownika
tirsone
Forum Master
Forum Master
Posty: 1412
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 15:04
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: tirsone » ndz maja 06, 2007 22:31

normans pisze:jeszcze jedno czy sa liczniki z mfa na jedna wtyczke bo cos takiego znalazlem na allegro kilka dni temu i nie wiem czy to jakas przerobka czy takie byly
są..... te chyba... 0d 89 roku...


Mój golf

Miłość ożyła....

Awatar użytkownika
MaSa_Golf
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 708
Rejestracja: czw paź 14, 2004 09:39
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MaSa_Golf » ndz maja 06, 2007 22:40

Witam.
Przerabiaj smialo, ja zalozylem licznik na dwie wtyki z obrotkiem, pod instalke na 1 wtyke, caly dzien roboty z pinoutami i lutownica w rece, ale musialem jesli chcialem miec obrotek (bardzo malo jest licznikow z obrotkiem na 1 wtyke do diesla a jak juz sie taki to w takiej cenie ze...)



normans
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 01:01
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Post autor: normans » ndz maja 06, 2007 22:51

Chciałbym konkretna odpowiedz mam auto na jedna wtyczke w liczniku mam dwie to co sie stanie jak podepne do tego licznika ta jedna ktora mam a drugiej wcale co bedzie wtedy dzialac a co nie. PS mam benzyne 1.6 90r
Ostatnio zmieniony ndz maja 06, 2007 22:54 przez normans, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz maja 06, 2007 22:53

na glownej stronie forum masz rozpiske pinow.mozesz cos pokombinowac,al ebez kombinacji wszystko niezadziala



normans
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 01:01
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Post autor: normans » ndz maja 06, 2007 22:55

(piotr2 ) mozesz podac do tego linka bo jakos nie widze tego. i nie chce wszstkiego tylko to co pisalem wyzej.



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz maja 06, 2007 23:04

http://vw2.info/vwforum/pinout_jeden_wtyk.htm

[ Dodano: Nie Maj 06, 2007 23:05 ]
a na foli na zegarach masz napisany ktory pin od czego,malymi literkami miedzy scierzkami widac



normans
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 01:01
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Post autor: normans » ndz maja 06, 2007 23:08

(piotr2 ) Dzieki kolego to mi sie napewno przyda jednak jesli ktos juz cos podobnego robil prosze przeczytac moje powyzsze pytania zaoszczedziloby mi to sporo szukania i pracy dziekuje.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 343 gości