Silnik 1.4

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
elCiapek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 13:47
Lokalizacja: Słupsk/Szczecin/Warszawa
Kontakt:

Silnik 1.4

Post autor: elCiapek » sob kwie 23, 2005 22:30

Witam !!!
Jakie macie opinie na temat silnika 1.4 w Golfie III ?
A w zestawieniu z 1.6 strata mocy bedzie odczuwalna?
Jak z ekonomia - czy w ogole mozna liczyc ze bedzie palil mniej?



Awatar użytkownika
maro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: czw gru 16, 2004 00:17
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Kontakt:

Post autor: maro » sob kwie 23, 2005 22:35

Witam. Ja mam wlasnie taki silniczek i jest to dokladnie silniczek, zalezy jakie masz wymagania, do poruszania sie wystarczy ale przyspieszenie slabe, ja mam 44 kW. Polecam raczej 1.6. Do porownania mialem przed Golfem Seicento 900 i roznica jest odczuwalna choc nie wielka ale jest. Pozdrawiam


Żeby mi sie chciało tak jak mi sie nie chce !!!
Projekt swap 1.4 ABD na 1.8 ABS http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=59966

Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » ndz kwie 24, 2005 10:53

Silniczek bardzo ekonomiczny ale ten na wtrysku bezpośrednim. Idealny na miasto na trase trzeba by mu zrobić mały tunning. Natomiast w porównaniu z 1.6 weź 1.4 mniej pali a ruznica mała. Dopiero od 1.8 cos widać.


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
mi5iek84
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: sob sty 08, 2005 13:04
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Kontakt:

Post autor: mi5iek84 » ndz kwie 24, 2005 11:37

ja mam 1.4 i nie polecam. poczytaj troche na forum to zobaczysz ze roznicy w spalaniu w porownaniu do 1.6 moj srednio pali kolo 8 a silnik 1.4 jest do golfa troche za slaby:( jednym plusem moze byc to ze mniej zaplacisz za ubezpieczenie. no chyba ze zalozyl bys do niego gaz. wtedy moze by mniej palil. najrozsadniejszym rozwiazaniem bylby chyba 1.8 w porownaniu z 1.4 i 1.6 nie pali wcale tak duzo:P pozdrawiam



Awatar użytkownika
Marihuana Man
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lut 03, 2005 22:54
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Marihuana Man » ndz kwie 24, 2005 11:48

:grrr: Co masz na mysli mówiąc, że ten silnik jest ekonomiczny... Chyba w długiej trasie... Przez takie opinie że 1,4 jest ekonomiczny kupiłem 1,4.... I jestem wk....y...
Odsyłam tu:
http://vwgolf.pl/forum/viewtopic.php?t=12498
Bo nie chce mi się dwa razy smarować tego samego o tym złomie...



Awatar użytkownika
Groszek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: wt sie 17, 2004 13:06
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Groszek » ndz kwie 24, 2005 19:13

Marihuana Man pisze::grrr: Co masz na mysli mówiąc, że ten silnik jest ekonomiczny... Chyba w długiej trasie... Przez takie opinie że 1,4 jest ekonomiczny kupiłem 1,4.... I jestem wk....y...
Odsyłam tu:
http://vwgolf.pl/forum/viewtopic.php?t=12498
Bo nie chce mi się dwa razy smarować tego samego o tym złomie...
Kolego Ty chyba masz tak już wyj..any silnik 1.4 jak pali Tobie 11 w zimie i 8.5 latem, bo mój zimą nie przekroczył 8l/100 a latem coś od 5,9 - 6,5 trasa a miasto 6,8- 7,0 w zależności jak jedziesz.



Awatar użytkownika
kal-el
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: ndz kwie 24, 2005 10:17
Lokalizacja: Koszalin

parę groszy

Post autor: kal-el » ndz kwie 24, 2005 20:28

Ja też mam w golfie silnik 1.4 i nie powiem,aby to był silniczek.Co prawda mam wgranego softa z golfa 1.6 gti.Pali mi latem na trasie 6.5 l na 100 km.Po mieście 7 l..Sam silnik nie jest dynamitem,lecz jest dość żwawy i cieszy.Choć wymagania mam duże i nie jest to 1.8 lub jednostka 2.0 ,lecz staram się być rozsądny.Może silnik silnikowi nie równy.Nie wiem.Pozdro.[/code]



Awatar użytkownika
Marihuana Man
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lut 03, 2005 22:54
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Marihuana Man » ndz kwie 24, 2005 20:44

Silnik jest technicznie bez zarzutu... A znam kilka właścicieli właśnie tego silnika zarówno w mk3 jak i wielopunkt mk4... I wszyscy mieli zimą spalanie powyżej 11 litrów... Napisaliście że wasze auta palą po mieście 6,8 - 7 litrów... Czyżby a blisko litr mniej niż książka podaje... Zastanów się czy to rzeczywiscie jest jazda czysto po mieście... Hmmm.... Żwawy silnik??? Zależy kto ma co na myśli mówiąc "żwawy" :)



Awatar użytkownika
Groszek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: wt sie 17, 2004 13:06
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Groszek » ndz kwie 24, 2005 20:56

Marihuana Man pisze:Silnik jest technicznie bez zarzutu... A znam kilka właścicieli właśnie tego silnika zarówno w mk3 jak i wielopunkt mk4... I wszyscy mieli zimą spalanie powyżej 11 litrów... Napisaliście że wasze auta palą po mieście 6,8 - 7 litrów... Czyżby a blisko litr mniej niż książka podaje... Zastanów się czy to rzeczywiscie jest jazda czysto po mieście... Hmmm.... Żwawy silnik??? Zależy kto ma co na myśli mówiąc "żwawy" :)
No cuż ja Tobie napisałem co myśle o Twoim silniku a jeżeli mówisz o książce to już napewno nic tam nie pisze o 12 litrach.



malgosk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: sob gru 25, 2004 18:28
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa

Post autor: malgosk » ndz kwie 24, 2005 21:00

Przedruk z innego posta:

Z tym silnikiem 1.4 to nie jest tak źle, nie przesadzajcie. Chociaż faktem jest, że pali nie wiele mniej od 1,8. Np. mój 1,4 pali średnio (trasa+miasto) 9-9,5 litra, ale gazu!!! Paliwa (polskiego) potrafił mi spalić na niemieckiej autobanie nawet około 6,2 litra, czyli śmiesznie mało.

Przerobiłem na gaz, to na początku palił mi około 8 litrów gazu, teraz trochę wzrosło zużycie (do 9,5 l), ale muszę wymienić świece i powinno być znowu dobrze. No może jesze przewody WN sa trochę kulawe...

Tak więc faktem jest, że jest trochę wołowaty, jak na GOLF-a, ale np. w porównaniu z moim poprzednim pojazdem, czyli Fiatem CC 900 (34 KM) to jest rakieta! Więc zależy co komu potrzebne. Jeździłem Golfem II mojego Brata. 90 KM! Fakt, rwał safalt, tym bardziej, że to wersja Fire&Ice. Mój wysiada przy nim. Ale nie żałuję zakupu. Przesiadka z CC na GOLF-a to tak, jakby się przesiąść z malucha do Poloneza Caro Plus.



Awatar użytkownika
Marihuana Man
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lut 03, 2005 22:54
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Marihuana Man » ndz kwie 24, 2005 21:28

  • No cuż ja Tobie napisałem co myśle o Twoim silniku a jeżeli mówisz o książce to już napewno nic tam nie pisze o 12 litrach.
No chyba nie sądzisz, że producent poda zużycie paliwa w najbardziej niekorzystnych warunkach... Jest normą, że podaje parametry jak najbardziej zachecające do kupna tego auta... Jeśli auto będzie jeżdzić w Rosji przy mrozach -20 to z całą pewnością spali i 14 litrów... A teraz fakty...
Jak pisałem w chwili obecnej to auto mi pali w mieście 8,5 litra (zimą przy mocnych mrozach brało 12,0)przy danych producenta 8,3 l... W trasie spalanie wacha się 6,5-7,0 Ty podałeś 6,8-7,0 w mieście czyli 1,5 litra mniej niż podaje producent... No cóż ... Fantastyczny wynik... Dosłownie... Właśnie przez takie za przeproszeniem pieprzenie ludzie kupują auta licząc na to że będą ekonomiczne i zostaja właścicielem shita... Przez zwykłą przyzwoitość nie wpuszczajcie ludzi w maliny...



Awatar użytkownika
kal-el
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: ndz kwie 24, 2005 10:17
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: kal-el » ndz kwie 24, 2005 21:40

Dla marihuana man po pierwsze gusta nie podlegaj dyskusji,po drugie producenci podaja dane ktre odbiegają od rzeczywistych rezultatów,polecam każdy jeden program o motoryzacji.



Awatar użytkownika
Marihuana Man
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lut 03, 2005 22:54
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Marihuana Man » ndz kwie 24, 2005 22:02

Tylko moja wypowiedź w ani jednym miejscu nie podważa czyjegoś gustu... Bazuje na faktach... A jeśli chodzi o parametry zużycia paliwa... to prawda... producenci nie podają rzeczywistych danych... :jezor: Zwykle zaniżają zużycie... Czasem trafi się że dają większe niż w testach ale to jest różnica 0,1-0,2 litra ale nie 1,5...



Awatar użytkownika
maro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: czw gru 16, 2004 00:17
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Kontakt:

Post autor: maro » ndz kwie 24, 2005 22:29

Ja tez mam 1.4 zagazowanego i pali mi 12,3 litra na 100 km to troche duzo, ale juz sam nie wiem. Bylem u gazownikow krecili bo na poczatku po zalozeniu to bral 17 litrow, zmienilo sie na 12,3 litra, bylem jeszcze pare razy po czym stwierdzili ze tak musi byc. Stwierdzili to na tej zasadzie ze po wlozeniu czegos do rury wskazania na kompie sa takie same na gazie i na benzynie. Ile Pb bierze nie wiem bo go nie testowalem. To jest dobrze czy nie bo ja juz sam nie wiem??? Dzieki


Żeby mi sie chciało tak jak mi sie nie chce !!!
Projekt swap 1.4 ABD na 1.8 ABS http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=59966

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 427 gości