dobry elektryk/mechanik do wtrysku w 1.8 rp poszukiwany

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

tomek49
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw maja 03, 2007 18:13
Lokalizacja: Rzeszów

dobry elektryk/mechanik do wtrysku w 1.8 rp poszukiwany

Post autor: tomek49 » czw maja 03, 2007 20:17

Witam, poszukuję kogos kto zna sie dobrze na wtrysku jak w temacie. Problem polega na tym, ze autko w zasadzie nie pracuje wogóle na benzynie. Mam gaz i jezdze caly czas na gazie, ale na gaz przelacza sie dopiero po przygazowaniu na benzynie, co w ostatnim czasie nie jest takie proste. Krótko mowiac w ostatnim czasie nawet nie chce zapalac na benzynie. Jak juz uda sie go uruchomic i przelaczyc na gaz to pracuje calkiem poprawnie. Sprowadzilem ten samochod z niemiec i na poczatku chodzil dobrze, pozniej zaczely sie jakies drobne dolegliwosci z wtryskiem paliwa ale poniewaz jezdze na gazie a uruchamial sie bez problemow nie zwracalem na to uwagi. Przy instalacji elektrycznej juz ktos cos robil bo sa tego slady.
Pozsukuję kogos kto sie na tym zna, potrafi to zdiagnozowac i usunąc usterke. Najlepiej w okolicach Rzeszowa lub Krakowa.

Pozdrawiam i prosze o pomoc



Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Post autor: zajac » pt maja 04, 2007 00:26

w krakowie jest jeden warsztat ktory mi polecono zeby naprawic wtrysk w moim rp jest na ulicy paproci przecznica plaszowskiej
u mnie jest taka fazka ze auto odpala od strzalu na obu paliwach ale na benzynie sie zalewa smierdzi benzyna i kopci na czarno i pali w ch..j (wymienilem sonde czujniki temp wtrysk komputer) i nic nie pomaga tez sie do nich wybieram ale musze kaske odlozyc

a jak cos to zaloz sobie przelacznik gaz/benzyna i bedzie palil tylko z gazu



Awatar użytkownika
miszel78
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 121
Rejestracja: pn maja 30, 2005 00:51
Lokalizacja: Łódź / Warszawa
Kontakt:

Post autor: miszel78 » pt maja 04, 2007 00:40

mam to samo. od niedawna mi sie dlawi na benzynie a na gazie chodzi pieknie. Sprawdz czy nie mozesz uruchamiac auta na gazie przytrzymujac przelacznik gazu przez jakes 10-15 sek. U mnie wowczas przelacza sie na gaz.

[ Dodano: Pią Maj 04, 2007 14:43 ]
tomek49 pisze:pozniej zaczely sie jakies drobne dolegliwosci z wtryskiem paliwa
a pewien jesteś że coś jest nie tak z wtryskiem? U mnie udało się wyeliminować tą dolegliwość odłączając akumulator na 15-20 min. Był to jakiś błąd komputera. Po ponownym załączeniu akumulatora wszystko jest ok. Spróbyuj - może Tobie też to pomoże.


[url=http://dziecineostrady.prv.pl][img]http://img191.imageshack.us/img191/3922/troll7sx.jpg[/img][/url]

tomek49
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw maja 03, 2007 18:13
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: tomek49 » pt maja 04, 2007 22:23

jak juz mi sie uda odpalic na benzynie to chyba tez go zalewa bo smierdzi niedopalona benzyna, ale przestawili mi gaziarze tylko na gaz i narazie nie bede tego ruszal



eidos
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 731
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 19:09
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: eidos » pt maja 04, 2007 22:40

Panowie wasze problemy z benzyna w RPkach biora sie z niewlasciwej emulacji (lub jej brakiem w przyp instalacji I generacji) sondy lambda.
Trzeba sie udac do gazownikow i powiedziec im zeby przestawili emulacje na otwarta albo zwarta do masy. To tez jest tylko polsrodek, bo komp benzynowy lapie bledy podczas jazdy na gazie i wchodzi w tryb awaryjny, ale przynajmniej nie bedziecie mieli problemow z odpalaniem na benzynie!!! Oczywiscie nie zapomnijcie zresetowac komputerka samochodowego po takim zabiegu.
Jedynym wyjsciem w przypadku RPka jest praktycznie zalozenie przekaznika na komp i resetowanie go za kazdym razem, ale to tez idealne rozwiazanie nie jest.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 379 gości