Zamek Centralny

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Norbii11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt maja 01, 2007 20:09
Lokalizacja: Braszowice
Kontakt:

Zamek Centralny

Post autor: Norbii11 » wt maja 01, 2007 21:26

Czy mi ktoś pomoze?? Mam duzy problem z Centralnym Zamkiem...;( samoczynnie się zameka auto nie wazne czy są kulczyki w stacyjce czy mam je przy sobie... Prosze o jakieś rady bo nie wiem co mam zrobić... pozdro czekam na jakieś info:)



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt maja 01, 2007 21:40

A nbie masz dokładanego alarmu z taką funkcją?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Norbii11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt maja 01, 2007 20:09
Lokalizacja: Braszowice
Kontakt:

Post autor: Norbii11 » pt maja 04, 2007 21:53

Nie wiem czy mam alarm i nie wiem jak sprawdzić czy jest... nie mam tez orginalnego kluczyka tylko zapasowy a w nim nie ma funkcji zamekania z kluczyka... wczoraj rozebrałem cały bagażnik i co sie okazało nie znalazłem zadnej ,,czarnej skrzynki" czyli tej pompki. ale zauwazyłem ze jak mocniej trzasne dzrzwiami od kierowcy to się wtęczas zameka. to wiec zaraz sprobowalem rozebrać drzwi w poszukiwaniu usterki.. sciągnełem tapicerke i zobaczyłem ze nie ma zadnych przewodów powietrznych z czego wniosek ze zamek jest nie pneumatyczny lecz elektryczny. Chcąc dalej rozebrać stanełem na (nie wiem jak to fachowo się nazywa ) blasze na której są mocowane prowadnice szyb. nie moge tego wyciągnąc bo to wychodzi z całą szybą... i dalej jestem w kropce bo po złozeniu dalej się zameka zamek... prosze o jakąś pomoc.. plisss...:)



Awatar użytkownika
stomi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr lut 14, 2007 17:28
Lokalizacja: z tad

Post autor: stomi » pt maja 04, 2007 22:12

masz uszkodzony mikrowlacznik drzwi kierowcy, naprawisz to wymieniajac zamek tych drzwi, lub sam mikrowlacznik ale z tym to duzo zabawy, mialem to samo u siebie, dodatkowo zamykal i otwieral sie na szybkich zakretach i inne szalenstwa.... Koszt zamka uzywki do 100zl.
edit do dostania sie do zamka musisz wyjac szybe, odkrecasz ja przez te 2 zaslepione dziury, pozniej wyciagasz blache, ta ocynkowana, kombinuj przy tym krecac wajcha od szyby zeby szyny odpowiednio sie ulozyly, a z zamkiem to juz poradzisz.
Zamek jak najbeardziej masz elektryczny :panna:


Audi A4 TDI 130KM , Audi A8 3.7, Audi A4 1.8T
Żadnego VW w rodzinie, jedynie pochodne ;)...

Norbii11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt maja 01, 2007 20:09
Lokalizacja: Braszowice
Kontakt:

Post autor: Norbii11 » sob maja 05, 2007 12:43

Dzięki mistrzu:)
Powiedz mi tylko jeszcze czy taki mikrowłącznik mozna dostać bo bez niego to nawet nie mam co rozbierać i wyciągać zamek bo poźniej nie zamknę auta :hmm:



Awatar użytkownika
stomi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr lut 14, 2007 17:28
Lokalizacja: z tad

Post autor: stomi » sob maja 05, 2007 18:14

ja wymieniałem u siebie zamek, wiec jak go kupisz to wymieniaj, a sam mikrowłacznik ciezke bedzie znalezc chyba ze na jakims szrocie, w co też wątpie.
mikrowlacznij jest niewymienialny i trzeba troche pokombinowac...
http://img53.imageshack.us/my.php?image=pic00593bz2.jpg zobacz na tym zdjeciu te dwa przewody ida od mikrowlacznika, w izolacji czesc jest.


Audi A4 TDI 130KM , Audi A8 3.7, Audi A4 1.8T
Żadnego VW w rodzinie, jedynie pochodne ;)...

Norbii11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt maja 01, 2007 20:09
Lokalizacja: Braszowice
Kontakt:

Post autor: Norbii11 » sob maja 05, 2007 18:51

stomi pisze:http://img53.imageshack.u...pic00593bz2.jpg zobacz na tym zdjeciu te dwa przewody ida od mikrowlacznika, w izolacji czesc jest.
te zdjęcie przedstawia całe to urządzenie (jednostka strująca) a zamek jeszcze trzeba zdemontować?? tak?? JejQu... czarna magia jak dla mnie:D dlatego tak ptyam:D zamowie cały zamek i jak dam rade to zmienie:) aaa jeszcze jedno:D zamek jest rozbieralny?? chodzi mi czy mozna wyciągnąć wkładkę i przełozyć zeby nie zmieniać kluczyków mam imobilajzer i z innego kluczyka juz mi autko nie odpali:/ pozdro dla Ciebie i czekam na dalsze info:)



Awatar użytkownika
stomi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr lut 14, 2007 17:28
Lokalizacja: z tad

Post autor: stomi » sob maja 05, 2007 19:01

to jest wlasnie ten zamek który wymieniaj(nie zadna jednostka itp), rozbieralny niby jest ale ze zlozeniem są juz duże problemy, immobilaizer do niczego ci tu nie bedzie potrzebny, kluczykiem bedziesz otwierał też tym samym bo bebenek zostaje ten sam. Kupuj zamek i wymieniaj to jest godzina roboty. Wszystko juz masz jak na tacy, poszukaj sobie na forum o mikrowłaczniku ale wszystko juz zostało opisane..


Audi A4 TDI 130KM , Audi A8 3.7, Audi A4 1.8T
Żadnego VW w rodzinie, jedynie pochodne ;)...

Norbii11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt maja 01, 2007 20:09
Lokalizacja: Braszowice
Kontakt:

Post autor: Norbii11 » sob maja 05, 2007 19:04

to całe kosztuje tylko 100 zł??



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 326 gości