Pompka od centralnego szaleje :(

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

MarekMarecki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob gru 02, 2006 19:07
Lokalizacja: Łódź

Pompka od centralnego szaleje :(

Post autor: MarekMarecki » pt maja 04, 2007 18:55

Witam serdecznie. Mam taki oto problem i moze ktoś juz sie z tym borykał. Pompka od zamka centralnego pneumatycznego po przekręceniu kluczyka zamyka ale niestety nie otwiera. Z tym zamykaniem na dodatek tez jest tak ze nie zawsze udaje sie zamknąć bo czasem nie ma zadnej reakcji. A więc odbywa sie to raczej losowo. Przy próbie otwarcia pompka nie wydaje zadnego odgłosu. Wiem na 100% ze to wina pompki bo miałem okazje podmienic sobie na inną i sprawdzic czy instalacja jest OK.

Proszę o pomoc.

P.S. pompka nie jest zalana i układ na 1 rzut oka wygląda OK.



Awatar użytkownika
falla_x
Forum Master
Forum Master
Posty: 1074
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 11:03
Lokalizacja: ŁoWiCz
Kontakt:

Post autor: falla_x » pt maja 04, 2007 19:27

wiec sprawa jest prosta jesli uklad szczleny elektryka nie zasniedziala to pompka do wymiany u mnie bylo to samo poporstu nie popmuje sprawdz na allegro do 130zl powinienies sprawna kupic


Passat B5 FL AVF - viewtopic.php?f=91&t=335306
Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt maja 04, 2007 20:08

Warto pompke rozebrać i zobaczyć czy ścieżki i styki nie zaśniedziały. Częsty problem. Może da się naprawić.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Gery34
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 21:50
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Gery34 » pt maja 04, 2007 22:04

to jest standart. Rozbierz pomke , niech dobrze wyschnie sprawdź ścieżki i wyżuuć przede wszystkim tą gąbkową osłonę pompki. Przerabiałem ten temat


Gery

Jozef
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: czw lut 24, 2005 09:50
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Jozef » pt maja 04, 2007 23:17

Jeśli do obudowy pompki dostała sie woda (wilgoć) to może robić takie psikusy. Obejrzyj całe ustrojstwo dokładnie, jeśli jest coś zaśniedziałego to kup środek w sprayu do czyszczenia styków elektrycznych i usuń śniedź. Gdyby jakaś ścieżka była przeżarta to trzeba podlutować i może uda się uruchomić pompkę.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 388 gości