Brzeczek, lampka w podsufitce, podswietlenie wskaznikow

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

menfisco
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt maja 01, 2007 22:58
Lokalizacja: wroclaw

Brzeczek, lampka w podsufitce, podswietlenie wskaznikow

Post autor: menfisco » wt maja 01, 2007 23:48

Witam,jestem tu nowy,ale bardzo mnie zainteresowało Wasze forum :) Posiadam Golfa IV z grudna 2004 (chyba ostatni wypust golfa IV).Samochod jest juz po okresie gwarancyjnym i mam pewne problemy.Chciałem oddać samochód na przegląd,ale zawołali tyle za naprawe usterek,ze glowa mnie rozbolała...:-) Jestem w pewnym sensie laikiem auto-naprawczym,wiec prosze o gruntowna pomoc jak dla 5-latka :-)
MOJE PROBLEMY:

1.Gdy otwieram drzwi kierowcy,nie zapala się lapka "nocna" obok lusterka głownego.Natomiast przy otwarciu pozostałyh 3 drzwi owa lampa zapala się.Jest to bradzo uciazliwe w nocy,gdyz musze zaplac swiatlo recznie.Czym to jest spowodowane?Moze jakis czujnik otwarcia w drzwiach jest do wymiany?Sprawdzałem bezpiezniki -są ok.

2.Nie działa mi powiadominie dźwiękowe na niewyłączone światła.Casami tylko się przypadkowo włączy na ułamek sekundy.Sprawdzałem bezpiezniki -są ok.
Co moge na to poradzić

3.Nie zapala mi sie podświetlenie wskaźników zaraz za biegami,tj.ogrzewania i dmuchawy(nie mam klimy).Jak postukam po bokach,to czasem sie zaswiecą.Bezpeczniki sa tez ok-sprawdzalem.
W informacji na serwisie uslyszalem,ze styki sa do przeczyszczenia,ale jakie i gdzie ich szukać???(dotyczy 3 pkt.)

Potrafie rozkręcić deskę rozdzielczą w razie usunięcia problemów :p

Z góry dziękuje za odpowiedź,wszelkie wyjaśnienia i przepraszam,że jestem słabiutki z obsługi golfa :-)
Ostatnio zmieniony ndz maja 13, 2007 14:08 przez menfisco, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
pasio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: śr maja 03, 2006 22:51
Lokalizacja: małopolskie
Kontakt:

Post autor: pasio » śr maja 02, 2007 00:20

Witam na forum
Do ASO po upływie okresu gwarancji nie ma co jeździć - ceny mają chore a wcale nie są jacyś znakomici.

Ad.1 Najprawdopodniej czujnik w zamku jest uszkodzony, jest to element nierozbieralny i trzeba cały wymienić - bardzo częsta usterka w golfikach.

Ad.2 i 3 (dotyczy również 1) O ile pamięć mnie nie myli było o tym na forum. Podejrzewam, że jak skorzystasz z funkcji szukaj, znajdziesz odpowiedź na swoje pytania.



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » śr maja 02, 2007 00:50

odpowiedz na 1. i 2.
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... 03abec17e8
Odpowiedz na 3.
Zdejmij srodkowe pokretło (kombinerki i szmatka), wyjmij żarówkę i poodginaj w niej druciki bo nie styka dobrze



Awatar użytkownika
grzes7650
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: śr maja 02, 2007 21:02
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: grzes7650 » śr maja 02, 2007 22:12

ad.1.2. w golfach jest takie glupie zabezpieczenie w zamku ze jezeli przekrecisz kluczyk w drzwiach szybko w jedna a potem druga strone i znowu w jedna i w druga strone to poblokujesz centralny i nie beda swicic sie switelka ani innne duperele moze pomoc sciagniecie klem z akumlatora i ponowne zalozenie
ad3. wyciag ta plastikowa bydowe przy pokretlach pozniej pokretla a zobaczysz ze przepalila ci sie zaroweczka koszt 60gr



KONDZIO222
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: pn gru 11, 2006 19:11
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: KONDZIO222 » śr maja 02, 2007 23:21

menfisco pisze:1.Gdy otwieram drzwi kierowcy,nie zapala się lapka "nocna" obok lusterka głownego.Natomiast przy otwarciu pozostałyh 3 drzwi owa lampa zapala się.Jest to bradzo uciazliwe w nocy,gdyz musze zaplac swiatlo recznie.Czym to jest spowodowane?Moze jakis czujnik otwarcia w drzwiach jest do wymiany?Sprawdzałem bezpiezniki -są ok.
MI się wydaje że może styk na krańcówce(taki guzik,bolec,cycek między błotnikiem a drzwiami) nie łączy oczyść te styki i zobacz.


Było MK II GTI jest A6 quattro TDI

Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » śr maja 02, 2007 23:26

KONDZIO pisze:(taki guzik,bolec,cycek między błotnikiem a drzwiami)
no niestety nie
tam nic takiego nie występuje



menfisco
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt maja 01, 2007 22:58
Lokalizacja: wroclaw

Post autor: menfisco » czw maja 03, 2007 21:39

Dzisiaj rozkręciłem oslone wlącznika dmuchawy,wymienialem zaróweczkę na nowa,ale w dalszym ciagu mam problemy,tzn,ze podswietlenie nie swieci po zapalaniu swiatel.Ale jak postukam z lewej strony obudowy,to na zapala sie do czasu az nie wjade w koleinę lub gwałtownie nie zachamuję.Pomyslalem,ze pewnie cos nie styka albo kable sa poprzecierane,ale niestety nie udalo mi sie dostać "głębiej".Nie chciałem na chama wyrywać plastików.(oczywiście odkręciłem wszystkie możliwe srubki :p )

Do do mikrowłącznika,to niestety bede chyba zmuszony na wymiane zamka w drzwiach :/
Nie wie ktos ile to kosztuje za serwisie?


Pozdrawiam i dziekuje za wszelkie porady :-)



manieczek111
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 13:56
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: manieczek111 » czw maja 03, 2007 22:04

menfisco pisze:Dzisiaj rozkręciłem oslone wlącznika dmuchawy,wymienialem zaróweczkę na nowa,ale w dalszym ciagu mam problemy,tzn,ze podswietlenie nie swieci po zapalaniu swiatel.Ale jak postukam z lewej strony obudowy,to na zapala sie do czasu az nie wjade w koleinę lub gwałtownie nie zachamuję.Pomyslalem,ze pewnie cos nie styka albo kable sa poprzecierane,ale niestety nie udalo mi sie dostać "głębiej".Nie chciałem na chama wyrywać plastików.(oczywiście odkręciłem wszystkie możliwe srubki :p )
jesli chodzi o srodkowa kolumne mozna ja rozebraz bez wyrywania, ale z tego co pamietam bedziesz musial odkrecic elementy boczne srodkowej kolumny.

grzes7650 pisze:ad.1.2. w golfach jest takie glupie zabezpieczenie w zamku ze jezeli przekrecisz kluczyk w drzwiach szybko w jedna a potem druga strone i znowu w jedna i w druga strone to poblokujesz centralny i nie beda swicic sie switelka ani innne duperele moze pomoc sciagniecie klem z akumlatora i ponowne zalozenie
taka kombinacja mozna "wylaczyc" centralny zamek, czy go zablowac np w pozycji zamkniety??



greg

Post autor: greg » czw maja 03, 2007 22:27

menfisco pisze:1.Gdy otwieram drzwi kierowcy,nie zapala się lapka "nocna" obok lusterka głownego.Natomiast przy otwarciu pozostałyh 3 drzwi owa lampa zapala się.Jest to bradzo uciazliwe w nocy,gdyz musze zaplac swiatlo recznie.Czym to jest spowodowane?Moze jakis czujnik otwarcia w drzwiach jest do wymiany?Sprawdzałem bezpiezniki -są ok.

2.Nie działa mi powiadominie dźwiękowe na niewyłączone światła.Casami tylko się przypadkowo włączy na ułamek sekundy.Sprawdzałem bezpiezniki -są ok.
Co moge na to poradzić
zła wiadomosć - mikrostyk w zamku kierowcy

[ Dodano: Czw Maj 03, 2007 10:31 pm ]
gdzieś na forum był aportada jak mozna jeszcze spróbować to obejść tylko gdzie....



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » pt maja 04, 2007 08:38

menfisco pisze:chyba zmuszony na wymiane zamka w drzwiach :/
Nie wie ktos ile to kosztuje za serwisie?
Jeśli masz oryginal centralny to nowy zamek ok.400zł, jeśli zamek bez centralnego (fabrycznego) to ok. 200zł. Ceny szokujące, ale niestety. Plus 100zł wymiana.



Awatar użytkownika
matek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: wt sty 30, 2007 11:09
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: matek » pt maja 04, 2007 09:45

menfisco, mam dokładnie ten sam problem...
niestety trza będzie zabulić :(


nigdy nie obrażam się za "plusy" ;)
[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/174142.html][img]http://images.spritmonitor.de/174142_5.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
Seru79
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 21:28

Post autor: Seru79 » pt maja 04, 2007 10:27

Nie rozbieraj zamka!!

Na 99% to nie zamek jest padnięty tylko dioda.

Przy padniętym mikrowłączniku działa alarm powiadamijący o zostawieniu zapalonych świateł.

Przy padniętej diodzie nie działa alarm i mogą(ale nie muszą) występować problemy z oświetleniem w kabinie.

Dioda znajduje się w drzwiach kierowcy na przewodzie idącym do zamka. Musisz wyczuć zgrubienie i rozciąć je. Jak sprzadzić diodę to niestety nie wiem :)


kiedyś MK IV

Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » pt maja 04, 2007 10:41

Seru79, chyba coś Ci się pomyliło

uszkodzony MIKROWŁĄCZNIK: nie działa oświetlenie a po włączeniu świateł np.drogowych brzęczyk NIE działa



Sylwek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw maja 03, 2007 12:07
Lokalizacja: Tomaszow maz
Kontakt:

Post autor: Sylwek » pt maja 04, 2007 11:36

menfisco pisze:1.Gdy otwieram drzwi kierowcy,nie zapala się lapka "nocna" obok lusterka głownego.Natomiast przy otwarciu pozostałyh 3 drzwi owa lampa zapala się.Jest to bradzo uciazliwe w nocy,gdyz musze zaplac swiatlo recznie.Czym to jest spowodowane?Moze jakis czujnik otwarcia w drzwiach jest do wymiany?Sprawdzałem bezpiezniki -są ok.

2.Nie działa mi powiadominie dźwiękowe na niewyłączone światła.Casami tylko się przypadkowo włączy na ułamek sekundy.Sprawdzałem bezpiezniki -są ok.
Co moge na to poradzić
-Mikrowłącznik do wymiany w zamku. Jest to element nie wymienialny. CZęsta bolączka mk4. O ile Ci to bardzo przeszkadza zrób to w przeciwnym wypadku przyzwyczai się do gaszenia świateł przy wysiadce z autka. W końcu nie wiadomo czy nowy zbut długo wytrzyma.
- Ale mogę poradzić jeszcze coś innego spróbuj delikatnie przymknąć dzrzwi (nie zamknąć tylko przymknąć tak aby zamek je złapał tylko na "jeden raz" i kilka razy energicznie pociągnij je od i do siebie tylko tak aby ich nie domykać. Czasem pomaga a jeżeli nie pomoże to ratunkiem jest tylko nowa sztuka. Pozdrawiam


Crash

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 319 gości