Problem z płynem chłodniczym

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
pawyot
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn paź 30, 2006 19:21
Lokalizacja: stalowa wola

Problem z płynem chłodniczym

Post autor: pawyot » pn kwie 30, 2007 12:55

Od dłuższego czasu znacznie ubywa mi płynu chłodniczego. Wymieniłem obydwa króćce bo zauważyłem, że są małe wycieki spod oringa. Czasami jak włącze nawiew to czuć płynem w środku samochodu. Nie zauważyłem wycieków na chodniczki jak opisywali inni przy awarii nagrzewnicy. Byłem dzisiaj na kanale nie zauważyłem żadnych wycieków - silnik suchy. Nie ma płynu chłodniczego w oleju, ani nie kopci z rury wydechowej co by wskazywało na uszkodzoną uszczelkę pod głowicą. Co to może być ?? Miał ktoś taki problem ?



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » pn kwie 30, 2007 13:48

pawyot, a ile Ci tego płynu ubywa?


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
Misiek_B
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 956
Rejestracja: sob sie 27, 2005 14:47
Lokalizacja: Nisko
Kontakt:

Post autor: Misiek_B » pn kwie 30, 2007 14:33

Pawyot sprawdz korek na zbiorniczku (najlepiej w tym czarnym z boku koło zbiorniczka połóż ręcznik papierowy ale tak by nie zatkac otworów w zbiorniczku i wtedy zobcz czy ze zbiorniczka przez korek nie wywala (ja tak miałęm i sladów nie zostawiało).Inny sposób to pod silnik połż karton i po nocy zobcz czy śladów nie zostało na nim.ALe dziwny objaw to to że czujesz w nawiewie to może jednak masz delikatny wyciek z nagrzewnicy.


[b][size=150][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=106888]Mój czerwony Golfik[/url][/size][/b]

Zapraszam vw maniaków z podkarpacia równiez na forum - http://www.vag-podkarpacie.pl

Awatar użytkownika
pawyot
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn paź 30, 2006 19:21
Lokalizacja: stalowa wola

Post autor: pawyot » wt maja 01, 2007 10:54

Ostatnio to muśialem dolać 0,5 litra płynu chłodniczego w ciągu 2 dni. Zrobię tak jak mówisz Misiek_B. A jak tak będzie się działa jak piszesz w poście to jak tą usterkę usunąłeś?



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » wt maja 01, 2007 11:55

pawyot, może być jeszcze tak że płyn ucieka na ciepły silnik lub skrzynie i wtedy choćby nie wiem co nic Ci nie nakapie, więc szukaj też białozielonkowatego nalotu w komorze silnika


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
pawyot
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn paź 30, 2006 19:21
Lokalizacja: stalowa wola

Post autor: pawyot » czw maja 03, 2007 19:08

Dzieki wielkie za rady. Kazdemu daje po punkciku. Wymieniłem wyłącznik chłodnicy, a także poluzowałem korek od zbiorniczka wyrównawczego bo zawsze był dokręcony na maksa. Jak na razie nie zauważyłem ubytków płynu chłodzącego.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 382 gości