szarpniecia

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Sylwek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw maja 03, 2007 12:07
Lokalizacja: Tomaszow maz
Kontakt:

szarpniecia

Post autor: Sylwek » czw maja 03, 2007 12:38

Witam wszystkich. Pisze poniewa| zetknolem sie z problemem w moim 1.820VT AGU. a mianowicie. Silnik szarpie przy 1750rpm/min z tym ze na paliwie jest to prawie nie odczuwalne a na lpg to szarpanie wyraznie przeszkadza. Jedynym lekarstwem jest minimalne wciskanie pedalu przyspieszania w tym zakresie obrotow az silnik wkreci sie na co najmiej 2200obr/min. (prawdopodobnie brak iskry ale to tylko moje przypuszczena) kilka razy wymienilem juz swiece na ngk dedykowane platynki do tego silnika jak i filtry (silnik i ins. lpg) pragne jeszcze dodac ze gwaltowne wcisniecie "gazu" podczas pracy na lpg rowniesz powoduje szarpana prace silnika Licze ze ktos juz zetknol sie z tym problemem i mi pomoze. Z gory dzieki :satan:
Ostatnio zmieniony czw maja 03, 2007 15:42 przez Sylwek, łącznie zmieniany 2 razy.


Crash

greg

Post autor: greg » czw maja 03, 2007 13:33

to nie turbodziura tylko zbyt mała dawka gazu - dlatego masz problem na gazie a na benzynie nie



Sylwek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw maja 03, 2007 12:07
Lokalizacja: Tomaszow maz
Kontakt:

Post autor: Sylwek » czw maja 03, 2007 15:32

greg pisze:to nie turbodziura tylko zbyt mała dawka gazu - dlatego masz problem na gazie a na benzynie nie
witam z chaslem zuconym przezemnie a mianowice (turbodziura) chodzilo mi o moment w ktorym sprezarka zaczyna tloczyc powietrze i wlasnie w tedy to owo szarpniecie jest rowniesz wyczowalne na pb. oczywiscie przy mocniej wcisnietym pedale przyspieszania :smoke:


Crash

greg

Post autor: greg » czw maja 03, 2007 17:35

Sylwek, no al eto normalne że jak turbina nie tłoczy to masz jazdę jak zwyklasem a jak turbina daje efektywne ciśnienie to odczujesz kopa

[ Dodano: Czw Maj 03, 2007 5:36 pm ]
a druga sprawa - ni ejeździsz dieslem tylko benzyniakiem wiec i obroty powinny być wyższe bo i moment obrotowy masz wyżej



Sylwek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw maja 03, 2007 12:07
Lokalizacja: Tomaszow maz
Kontakt:

Post autor: Sylwek » czw maja 03, 2007 19:52

Greg. Widze ze chyba nie potrafie sie zbyt dosadnie wyslowic o bolacce ktora mnie drazni w danym aucie. Ale poprostu widocznie lpg to tylko przerobka i nigdy nie bedzie sie zachowywac jak poczciwe autko na pb. <pragne dodac ze to jedyne moje auto na gas> Moment obrotowy w tym motorku jest od 1750do bodajze 4600obr/min a wiec nisko jak w dieslu a do tego jeszcze go trzyma. (210nm). ale i tak dzieki za posty.


Crash

Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » czw maja 03, 2007 21:17

a jaka masz instalacje?? moze powinienes isc na wystrowanie kompa od gazu bo dostaje za mala dawke. jesli na postoju tez ci sie to dzieje to na wykresie ze sterownika lpg powinno to zostac zauwazone moze nawet z lambdy lub czasow wtrysku



Sylwek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw maja 03, 2007 12:07
Lokalizacja: Tomaszow maz
Kontakt:

Post autor: Sylwek » pt maja 04, 2007 12:35

mam instalke landi. białe wtryskiwacze i silnik kręci do końca na gazie. kąt wyprzedzenia zapłónu jest ok


Crash

Awatar użytkownika
kwitecki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: ndz cze 12, 2005 18:01
Lokalizacja: Kobyłka
Kontakt:

Post autor: kwitecki » pt maja 04, 2007 13:02

Sylwek, ja mam u siebie w AGU sekwencje AKME , wtryski Valtek czerwone , takie szarpniecie na LPG przy zalaczaniu sie turbiny zdazylo mi sie 2 moze 3 razy w ciagu 10 miesiecy jak mam to auto i zalozylem LPG, u mnie zdazylo sie to tylko w momencie gdy silnik nie byl jeszcze dobrze rozgrzany (wskazowka byla tak na prawym koncu tego pierwszego bialego pola) , swiece tez mam wsadzone platynowe ngk.


Mój golfik:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=18947&postdays=0&postorder=asc&start=1140&sid=3125aafe34a6e4ea9a51c6a94b07628e

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 309 gości